در شش ماهه نخست امسال ۴ هزار گزارش مردمی توسط ستاد خبری ۱۲۴ دریافت شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از دریافت بیش از ۴ هزار مورد گزارش و شکایت مردمی توسط ستاد خبری۱۲۴ در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از دریافت بیش از ۴ هزار مورد گزارش و شکایت مردمی توسط ستاد خبری۱۲۴ در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.index1-200x198

محمد درویش کردار با اشاره به دریافت ۴ هزار و ۱۹۰ مورد گزارش مردمی خاطر نشان کرد: بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ مورد از این گزارشات مربوط به بخش کالایی و بیش از ۸۶۰ مورد گزارش مربوط به بخش خدمات بود که با بررسی های به عمل آمده از ۳ هزار و ۸۷۱ مورد از این شکایات، بیش از نیمی آنها متخلف شناخته شدند. وی خاطر نشان کرد: سایر گزارش های مردمی نیز در دست بررسی قرار دارد.

درویش کردار دریافت گزارشهای مردمی از طریق سامانه ستاد خبری ۱۲۴ و فعالیت ناظران افتخاری در بازار و مراکز خدمات دهی را یکی از مهم ترین شیوه های نظارت بر بازار کالا و خدمات عنوان کرد و افزود: در این مدت ۷۲۲مورد شکوائیه مردمی نیز به صورت حضوری به ستاد خبری اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان رسیده و مورد بازرسی قرار گرفته است.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین از نظارت مستمر بازرسان این سازمان بر بازار کالاو خدمات و مراکز اقتصادی خبر داد و افزود: در شش ماهه اول سال، بیش از ۱۸۸ هزار مورد بازرسی از سطح واحدهای اقتصادی استان مورد بازرسی قرار گرفتند که طی این بازرسی ها تخلف در بیش ۸ هزار واحد محرز و پرونده تخلف آنها جهت سیر مراحل قانونی به شعب تعزیرات حکومتی و یا هیأت های رسیدگی به تخلفات صنفی استان ارسال شد.

وی عمده ترین گزارش های مردمی مربوط به بخش کالایی را به عرضه نان و پوشاک، میوه و سبزی و در بخش خدمات مربوط به حمل و نقل مسافر، رستوران ها، نمایشگاه های فروش خودرو و مشاورین املاک عنوان کرد و افزود: بیشترین تخلفات به ترتیب مربوط به گرانفروشی، عدم درج قیمت، کم فروشی و تقلب بوده است.

درویش کردار در خاتمه خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف مانند گرانفروشی، عدم درج قیمت بر روی کالا، کم فروشی و تقلب، عدم صدور فاکتور فروش، فروش اجباری و غیره می توانند گزارشات خود را به ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان و یا سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

tel final1

Share