امام جمعه موقت رشت:شعار «مرگ بر آمریکا» مانیفست مقابله جامعه بشری با ظلم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه آمریکا به دنبال اسلام‌هراسی است، گفت: آمریکا به دنبال دوقطبی کردن جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس ،امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه آمریکا به دنبال اسلام‌هراسی است، گفت: آمریکا به دنبال دوقطبی کردن جامعه است.

۲۰۱۵۰۳۱۶۱۶۰۹۵۴_pashaki5حجت‌الاسلام احمد عبدالله‌زاده پاشاکی امروز در نماز جمعه این شهر با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: مردم از لحاظ باورها و اعتقادها به چند دسته تقسیم می‌شوند.

وی اعتقاد برخی را بسیار اعلاء دانست و افزود: دسته دیگر اصحاب شوم هستند و در دنیا به توحید اعتقاد نداشتند.

خطیب موقت رشت تصریح کرد: برخی در روی زمین وجود دارند که بالاترین درجه ایمان را کسب کردند و در ولایتمداری و دینداری از همدیگر سبقت می‌گیرند.

وی مقربان درگاه خداوند را از سابقون دانست که سرعت می‌گیرند و گفت: نماز جمعه نماز عبادی سیاسی است و در این روز معاملات باید کنار گذاشته شود و به امور معنوی بپردازیم و طبق روایات انسان مومن حقیقی از آهن محکم‌تر است.

وی با اشاره به اینکه انسان مومن از کوه مستحکم‌تر است، ادامه داد: در صحرای کربلا اصحاب امام حسین (ع) تغییر نکردند و ایمان آنها مستحکم بود.

عبدالله‌زاده پاشاکی، با تصریح بر اینکه فرد دیندار باید طبق قرآن شناخته شود، افزود: گروهای تکفیری و داعش دیندار نیستند و اگر کسی نسبت به دین جاهل باشد دین خود را به راحتی رها می‌کند.

وی گفت: اگر اقلیم هفتگانه را دیندار حقیقی بدهند تا گناه کند، انجام نمی‌دهد و امام علی (ع) به خاطر دنیا معصیت نکرد.

امام جمعه موقت رشت ایمان بعضی را ناپایدار و متزلزل خواند و یادآور شد: اصحاب امام حسین (ع) دارای ایمان پایدار بودند و تا آخرین لحظه امام خود را ترک نکردند.

وی با اشاره به اینکه انسان متقی مرگ را پایان زندگی نمی‌داند، افزود: امروز سالروز شهادت محمدحسین فهمیده در سال ۵۹ و روز نوجوان و بسیج دانش‌آموزی بوده و امام (ره) درباره این شهید فرمود رهبر ما آن نوجوان ۱۳ ساله است.

عبدالله‌زاده پاشاکی با بیان اینکه شهید فهمیده حرکت خود را از مکتب امام حسین (ع) گرفته است، تصریح کرد: انقلاب خمینی (ره) از کربلای حسینی (ع) تأسی گرفته و امام خمینی (ره) فرمود انقلاب اسلامی برگرفته از محرم و صفر است.

این مسئول گفت: مسئولان بدانند وقتی در صحرای کربلا از امام حسین (ع) خواستند با یزید بیعت کند فرمود که هرگز با یزید بیعت نمی‌کنم.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه هرکس می‌خواهد حسینی (ع) باشد نباید با یزید بیعت کند، اظهار کرد: امام (ره) و مقام معظم رهبری با یزید زمان بیعت نکردند.

وی تسلط غیر مسلمان بر مسلمان را طبق آموزه‌های دینی ممنوع دانست و تصریح کرد: امام خمینی (ره) با پیروی از راه امام حسین (ع) در مقابل لایحه کاپیتولاسیون بپا خاست.

عبدالله‌زاده پاشاکی یادآور شد: امام خمینی (ره) فرمود اسلام در خطر است و مصیبت‌های اسلام از رژیم صهیونیستی و آمریکاست.

وی با اشاره به اینکه قیام امام خمینی (ره) در راه امام حسین (ع) به پیروزی رسید، خاطرنشان کرد: امام (ره) جمهوری اسلامی را بنیان گذاشت که ولایت در رأس آن است و فرمود ولایت فقیه استمرار حرکت پیامبر (ص) است.

خطیب موقت رشت گفت: امام (ره) نفی استعمار و نفی استکبار را در پیش گرفت و فرمود امروز شیطان بزرگ، آمریکا است و هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید.

وی استکبارستیزی را در استمرار خط رسول‌الله (ص) عنوان کرد و افزود: ۱۳ آبان دانشجویان پیرو خط امام شیطان را از کشور بیرون کردند و امروز باید مواظب باشیم آمریکا به کشور نفوذ نکند.

عبدالله‌زاده پاشاکی با تصریح بر اینکه ۱۳ آبان هیمنه دشمن را شکست، متذکر شد: آمریکا به دنبال اسلام‌هراسی بوده و دیپلماسی آمریکا فریب است.

این مسئول با بیان اینکه اکنون داعش در حال عقب‌نشینی است، یادآور شد: به همین دلیل آمریکا به دست و پا افتاده است.

خطیب موقت رشت شعار «مرگ بر آمریکا» را چکیده و مانیفست مقابله جامعه بشری با ظلم دانست و خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال دو قطبی کردن جامعه است و در ۱۳ آبان ملت ابران پاسخ محکمی به استکبار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمود استکبارستیزی تعطیل‌بردار نیست و آموزه قرآنی است، افزود: مقاومت تاثیرگذار بود و مجبور شدند ایران را در نشست سوریه دعوت کنند و این نشست نشان‌دهنده تثبیت بشار اسد است.

عبدالله‌زاده پاشاکی به حکم اعدام شیخ نمر در عربستان اشاره کرد و گفت: حکم اعدام شیخ نمر را محکوم می‌کنیم.

وی با تصریح بر اینکه آل‌سعود از سرنوشت صدام درس نگرفته است، یادآور شد: امروز در تمام نقاط دنیا استکبارستیزی را آغاز کردند.

tel final1

Share