مداحان نباید سیاست زده شوند/اخلاق اسلامی باید در رسانه ها رعایت شود/ما همه برادریم

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عباسپور بر لزوم « عدم برداشت متفاوت» از یک موضوع اشاره و بر لزوم تلطیف نگاه به موضوعات تاکید کرد و گفت:برخی برداشت ها کار را خراب می کند.زیر سایه ولایت فقیه و جمهوری اسلامی کسی به کسی توهین نمی کند.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمد عباسپور یکی از ذاکرین اهل بیت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دیارمیرزا با بیان اینکه مداحان اهل بیت باید لسان و رسانه نظام اسلامی و ولایت باشند تصریح کرد:امام (ره)قائل به روضه سیاسی بودند و امروز نیز شاخصه ها تغییر نکرده است.

abaspoor-1-500x333وی به مصاحبه قبل از محرم خود با یکی از سایت ها که چندی پیش انتشار یافت,اشاره کرد و افزود:در آن مصاحبه مستقیما به یکی از مداحان برجسته کشور اشاره کردم که مرز خود را با فتنه گران نمی شناسد و اخیرا در یکی از رسانه ها اظهار کرده که « می روم برای مراسم آقای کروبی مداحی میکنم,همانگونه که برای آقای موسوی و احمدی نژاد مداحی کرده ام»
عباسپور با تاکید بر اینکه منظور من به هیچ وجه نمایندگان مجلس نبوده تصریح نمود:قصد و غرض من از مصاحبه, تخریب و بی احترامی به هیچ نماینده و خادم ملتی نبوده و نیست و مطمئنا خداوند از اهل ایمان دفاع می کند.
این ذاکر اهل بیت با بیان اینکه در آن مصاحبه به اصول مداحی اشاره کردم , اضافه کرد:اگر با هر رسانه ی دیگری نیز گفتگو کنم باز هم همان حرف ها را می زنم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در بحث « اخلاق رسانه» بنده قائل به همان چیزی هستم که اسلام و مقام معظم رهبری می گویند ,یادآور شد: مقام معظم رهبری خطاب به سیاسیون و رسانه ها اعلام داشته اند که از هرگونه توهینی پرهیز شود و بنده هم بیشتر از این چیزی بلد نیستم.

مداحان نباید سیاست زده شوند

عباسپور به نفی مداح سیاست زده از سوی امام(ره) و رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت:چندی پیش یکی از نمایندگان گیلان نیز در سخنان خود تاکید کرده بود «نباید مداحان سیاست زده شوند.» بنابراین اگر منبر و تریبون سیاسی به سمت سیاست علوی و حسینی بروند مورد رضایت مقام معظم رهبری خواهد بود و همه ی مسئولان نظام این مساله را قبول دارند.

این ذاکر اهل بیت در ادامه اظهار کرد: اخلاقی که اسلام به آن امر می کند در رسانه های جمهوری اسلامی باید رعایت شود که الحمدالله تاکنون چنین است.

دشمنان اصلی ما آمریکا و اسرائیل هستند/نباید کسی به کسی توهین کند

عباسپور بر لزوم « عدم برداشت متفاوت» از یک موضوع اشاره و بر لزوم تلطیف نگاه به موضوعات تاکید کرد و گفت:برخی برداشت ها کار را خراب می کند.زیر سایه ولایت فقیه و جمهوری اسلامی کسی به کسی توهین نمی کند.مقام معظم رهبری چندسال پیش فرموده بودند« بگونه ای مقابل هم نایستید که آمریکا و اسرائیل دشمنان اصلی خود را فراموش کنید» دشمنان اصلی ما آنها هستند وگرنه ما همه باهم دوست و برادر هستیم و صرفا ممکن است اختلاف نظر کوچکی داشته باشیم و نباید کسی به کسی توهین کند و همه باید گفتگویی مسالمت آمیز و دینی طبق رفتار پیامبر و ائمه داشته باشیم.
وی با بیان در «اخلاق نبوی» سازش جایگاهی ندارد و باید پایبند به اصول باشیم, خاطر نشان کرد:فضای رسانه ای منطبق براخلاق اسلامی باید به سمتی رود که سوءظن ها کم شود.
عباسپور بار دیگر بر اظهارات چندی قبل خود در خصوص «روضه سیاسی»تاکید کرد و یادآور شد: اگر هر بزرگوار دیگری در مقابل خط «روضه سیاسی» که امام و رهبری آن را برای ما ترسیم کرده اند, حرفی داشته باشد بنده اولین نفر در استان هستم که کفن می پوشم و سینه خودم را سپر می کنم و در مقابل او می ایستیم که البته عمدتا هیچ کس چنین رفتاری نمی کند.
وی بار دیگر برخی مشکلات پیش آمده را بخاطر نوع برداشت از آن موضوع دانست و گفت:آن کسی که در مکتب امام و رهبری پرورش یافته هرگز خلاف تز فکری امام و رهبری حرف نمی زند.بنابراین بهتر است برداشت خودمان از یک موضوع را تلطیف کنیم و انشاا…خداوند نیز ما را عاقبت بخیر می کند.

وقت سازش با دشمنانی که شمشیر به روی ما بسته اند نداریم/مردم مداحان را قبول دارند

عباسپور مساله اصلی را آل سعود و وهابیت دانست و یادآور شد:مداحان و وعاظ در ایام محرم علیه دولت سعودی باید روشنگری کنند.اگر قرار است مجلسی تشکیل شود و آن مجلس در مقابل وهابیت نایستد باید در برابر آن موضع بگیریم.اگر قرار است لیستی طراحی شود که در آن لیست یاوران مظلومان و دشمنان ظالمین قرار نگیرند باید آن لیست به سینه دیوار کوبیده شود.دیگر وقت سازش با دشمنانی که شمشیر به روی ما بسته اند نداریم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به مصافحه وزیرخارجه ایران با رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و آن را موجب تضعیف عزت ملی ایرانیان دانست و یادآور شد:باید از فرصت ماه محرم و صفر و تریبون مساجد برای آگاهی دادن به مردم استفاده کرد و آگاهی بخشی به مردم فقط منحصر به قشر ائمه جماعات,نمایندگان مجلس و مدیران نیست.مردم مداحان را قبول دارند و حرف آنها خریدار دارد,بنابراین از این فضا باید کمال استفاده را برای گسترش دین انجام دهیم و طوری موضع بگیریم که خانواده شهدا و ایثارگران از ما راضی باشند.

عباسپور اضافه کرد:در منبر باید نسبت به نوع رفتار وزرا و رئیس جمهور موضع گیری مثبت یا منفی شود.فضای عاشورا باید با وقایع روز برای مردم گفته شود.بنده و استادم حاج منصور ارضی هدفمان همین موضوع است.اگر می خواهیم لیستی برای انتخابات مجلس تهیه کنیم برای این است که انتخابات مجلس پرشور تر برگزار شود بنابراین چرا باید با ارائه لیست مخالفت کرد؟!

وی در پایان بر پایبندی در تمام سطوح به اخلاق اسلامی و منویات رهبری تاکید کرد و گفت:خوشبختانه تاکنون رسانه های گیلان بی ادبی و هتاکی نکرده اند اما بعضا نوع برداشت هایمان از سخنان شخصیت های سیاسی و افراد بد بوده است که باید این فضا تغییر کند و تلطیف شود.

Share