طولانی شدن پروژه باعث از بین رفتن زحمات می شود/لزوم توجه به کشاورزی

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عاشوری از آسفالت راه های روستایی به عنوان یکی دیگر از اولویت ها نام برد و افزود:به علت بارندگی در گیلان شن ریزی راه ها هزینه تکراری است بنابراین آسفالت راه روستایی هزینه ها را کاهش می دهد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان فومن با حضور فرماندار شهرستان ,نماینده مردم فومن و شفت و مسئولان ادارات برگزار شد.
photo_2015-10-04_21-03-57به گزارش خبرنگار دیارمیرزا از فومن , در این جلسه فرماندار فومن خواستار ارائه اولویت ها از سوی روسای ادارات شد و گفت: طبق اولویتها در این جلسه اعتبارات تخصیص داده می شوند.
فرماندار فومن در خصوص تامین آب زراعی شهرستان گفت:در این خصوص سردهنه سازی و بتونی کردن انهار برای مهار آب مهم است.
مومنی زاده اولویت اول تخصیص اعتبارات را برای پروژه ها یی که اجرائی شده اند دانست و گفت:پروژه های نیمه تمام و پروژه های جدید در اولویت بعدی برای دریافت اعتبارات قرار دارند.

لزوم توجه به بخش کشاورزی و آسفالت راه های روستایی

عاشوری نماینده مردم فومن و شفت نیز در این نشست گفت:اگر چه شهرستان فومن دارای بخش محروم نیست اما روستاهای کمتر توسعه یافته ای وجود دارند که انشاء الله آنها را برخوردار خواهیم کرد.
وی اولویت اول اعتبارات را برای پروژه های نیمه تمام و مناطق کمتر توسعه یافته دانست و گفت:ادارات خود را تافته جدا بافته از هم ندانند و هم پوشانی داشته باشند .
عاشوری تاکید کرد؛برای ساخت مجتمع ورزشی و مدارس اگر زمین تملک نشده نداشته باشیم کمیته برنامه ریزی نمی تواند اعتباری برای آنها در نظر بگیرد .
وی از برخی ادارات نظیر منابع طبیعی و بنیاد مسکن به عنوان ادارات پشتیبان نام برد و افزود:اگر این دستگاه ها برای واگذاری زمین سخت گیری کنند چه انتظاری می توان از فرماندار یا نماینده داشت.
نماینده مردم فومن و شفت از لزوم توجه به بخش کشاورزی و صنعتی شدن آن تاکید کرد.
وی از بازسازی ۸۰ سر دهنه در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد؛بسیاری از این سردهنه ها بر اثر بارندگی و سیلاب تخریب شدند.

عاشوری از آسفالت راه های روستایی به عنوان یکی دیگر از اولویت ها نام برد و افزود:به علت بارندگی در گیلان شن ریزی راه ها هزینه تکراری است بنابراین آسفالت راه روستایی هزینه ها را کاهش می دهد.
وی به پل ورودی شهر فومن اشاره کرد و گفت: امروز بعد از ۱۱ سال از شروع این پروژه نماینده ،مردم و مسئولان شاکی و ناراضی اند و پروژه سیاسی است و اگر افتتاح شود شیرینی و حلاوت لازم را ندارد .
عاشوری طولانی شدن پروژه را باعث از بین رفتن زحمات خواند و گفت: در این مواقع همه از صدا و سیما و خبرنگار و رسانه داخلی و خارجی آن پروژه را برجسته می کنند.
نماینده مردم فومن و شفت خواستار توجه مسئولان و فرماندار به شهرهای فومن شد و اظهار کرد؛چون منابع شهرها محدود است باید به شهر ماکلوان , ماسوله و فومن در کمیته برنامه ریزی توجه شود.
عاشوری هزینه جاری شهرداری ها را در سطح کشور را بالا خواند و گفت: هزینه های جاری باید کاهش و  هزینه های عمرانی افزایش یابد.

Share