روایت شهردار انزلی از آخرین دیدارش با کارگری که خودکشی کرد/خودکشی در محل کار صحت ندارد

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شهردار انزلی با اشاره به برخی از سایت های مجازی که گفته اند این فرد در محل کار خودکشی کرده است اظهار داشت: این مساله دروغ است. آن مرحوم در خانه خودشان و با طناب خود را حلق آویز کردند.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در پی خودکشی یکی از کارگران شهرداری بندر انزلی رضا پورشعبان شهردار انزلی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار دیارمیرزا با بیان اینکه این فرد بالای ۲۵ سال سابقه کار داشت, عنوان کرد: ایشان یکی از کارگران شرکت ظریف کاران بود که برای رفت و روب با شهرداری همکاری می کرد .

poor-shaban_0256وی ادامه داد: حدود دو هفته پیش آن مرحوم را هنگامی که بصورت خیلی ناراحت کننده کنار جدول در آفتاب نشسته بود  دیدم و جویای احوالش شدم که او همان زمان به من گفت: حالش خوب نیست و ناراحتی قند دارد و یکی از کلیه هایش را نیز از دست داده و دیالیزی است .
شهردار انزلی با بیان اینکه پس از شنیدن شرایط او با وی ابراز همدردی کرده است اظهار کرد: از آن مرحوم خواستم مدارک پزشکی اش را به کارگزینی تحویل تا من دستور جابجایی اش را به کارخانه کمپوست بدهم.پس از رساندن مدارک وی به کارگزینی پس از دو یا سه روز جابجایی ایشان انجام شد و حتی بنده سفارش کردم کار سبکی به ایشان واگذار کنید تا پایان زمان بازنشستگی همان جا فعالیت کند .

وی تصریح کرد: گمانم روز یکشنبه ایشان نزد مدیر شرکت کمپوست رفته و درخواست مرخصی سه الی چهار روزه کرد روز سه شنبه به اتفاق همسرشان در هنگام ملاقات عمومی پیش بنده آمدند و حسابی تشکر کردند که انتقالی گرفتند و از من درخواست کردند که در همان شرکت کمپوست در واحد نگهبانی یا جای دیگر منتقل شود که بنده باز هم به او گفتم اشکالی ندارد و از شنبه شما نزد واحد حراست بروید و این کارگر بسیار خوشحال شد و با کلی تشکر از پیش ما رفتند .

شهردار انزلی با ابراز ناراحتی از این اتفاق گفت : متاسفانه در روز چهارشنبه و در روزی که مرخصی گرفته بودند,خودکشی کردند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار دیارمیرزا که آیا شهردار عامل خودکشی این فرد را مشکل خانوادگی یا مالی میداند اظهار کرد: ایشان وقتی پیش ما آمدند از مشکلات مالی و یا خانوداگی حرفی نزد و فقط تشکر کردند.

پورشعبان تصریح کرد: از وقتی این موضوع خودکشی این همکارمان را شنیدم بسیار متاثر شدم و به کارکنان شهرداری گفتنم در محل حضور پیدا کنند تا نیازمندی ها اولیه برای خاکسپاری را مهیا کنند.

وی ادامه داد: تا آنجایی که در توان بود به خانواده ایشان کمک مالی شده است حتی اعلام کردیم اگر کمک های دیگری لازم دارید اعلام کنید تا برای شما انجام بدهیم.

شهردار انزلی با اشاره به برخی از سایت های مجازی که گفته اند این فرد در محل کار خودکشی کرده است اظهار داشت: این مساله دروغ است. آن مرحوم در خانه خودشان و با طناب خود را حلق آویز کردند.

وی در پایان با عرض تسلیت با خانواده داغدار آن مرحوم تصریح کرد : با تمام مشکلاتی که داریم سعی می کنیم مشکلات کارگران شهرداری را حل کنیم تا کمترین دغدغه را داشته باشند و موافقت با انتقالی آن مرحوم نیز در همین راستا بود.

teledintitled

Share