تعبیر جالبی که قائم مقام وزیر کشور برای استاندار گیلان بکار برد/آخرین کتابی که نماینده سابق انزلی مطالعه کرد/روایت ندیمی از یک نامه و یک تماس تلفنی/نامگذاری یک خیابان در شاندرمن به نام «جانباختگان منا»/تصویری از حضور آیت الله قربانی در یک همایش منطقه ای

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بسته خبری ویژه «از گوشه و کنار سیاست گیلان»جایی است که خبرهایی ‌رسمی و غیررسمی استان گیلان ‌بدون توجه به ملاحظه جناح‌های سیاسی برای مخاطبان آماده شده است.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بسته خبری ویژه «از گوشه و کنار سیاست گیلان»جایی است که خبرهایی ‌رسمی و غیررسمی استان گیلان ‌بدون توجه به ملاحظه جناح‌های سیاسی برای مخاطبان آماده شده است. در این بسته خبری دیارمیرزا بخشی از مهم‌ترین اخباری که کمتر بدان ها توجه شده است در اختیار مخاطبین قرار می گیرد.

تعبیر جالبی که قائم مقام وزیر کشور برای استاندار گیلان بکار برد

IMG_7307در همایش توجیهی، آموزشی منطقه ای اعضای ستاد انتخابات،فرمانداران و بخشداران استان های گیلان،قزوین و زنجان که به میزبانی استان گیلان از روز گذشته در بندرانزلی آغاز شده است شاهد نکته جالبی بودیم بطوری که گیل خبر آن را اینگونه نقل کرده است.

« مجری برنامه از استاندار گیلان دعوت کرد تا صحبت کند اما چون دکتر نجفی در مراسم افتتاحیه صحبت کرده بود از سخنرانی مجدد اجتناب کرد. در ادامه حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به عدم سخنرانی استاندار گیلان گفت:«از زحمات و خدمات برادر ارجمند فرهیخته بزرگوار جناب اقای دکتر نجفی استاندار محترم و معزز استان گیلان و همکارانش که زحمت برگزاری این همایش را متقبل شدند تشکر و قدردانی میکنم .
طبیعتا کار مهمانداری و برگزاری این نوع همایش زحمات بسیار دارد که جای تقدیر و سپاسگزاری دارد . واقعا علاقمند هستم بنشینم از محضر دکتر نجفی استفاده کنم. خواهش کردیم اما قبول نکردند. ما طلبه ها هم مخالف با حرف بزرگان را خلاف ادب می دانیم از این جهت من در خدمتتان هستم.»

آخرین کتابی که نماینده سابق انزلی مطالعه کرد

IMG_5315«هادی حق شناس»اقتصاددان و نماینده سابق مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران تحریریه دیارمیرزا که مشروح آن بزودی منتشر می شود , کتابی معرفی کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست.حق شناس با بیان اینکه آخرین کتابی که خوانده ام«سرمایه در قرن بیست و یکم» اثر «توماس پیکتی» اقتصاد دان فرانسوی بوده است اظهار کرد:از نظر من مطالعه این کتاب برای تمام مردم مفید است و بنده خواندن آن را همیشه به دانشجویان خود توصیه می کنم.در هر کار تولیدی دو عامل «مواد اولیه» و انسان.و می گوید هر کالایی که در دنیا تولید شده است این دو عامل در آن نقش داشته و ارزش کالا هرچقدر بوده,سهم رسیده به سرمایه گذار بیشتر از نیروی کار بوده است که این موضوع در نهایت باعث استثمار شده است.

کارل مارکس نیز در سال ۱۸۸۵ به همین نتیجه رسید اما علاوه بر اینکه خودش و خانواده اش در فقر و گرسنگی مردند,زمانی که چند سال بعد عقاید او اجرایی شد, باعث کشته شدن تعداد زیادی از انسانها گردید.«پیکتی» در این کتاب پیشنهاد می کند که یک سیستم جهانی مالیاتی به کار گرفته شود تا از انباشت ثروت در دست عده‌ای جلوگیری بعمل آید.

روایت ندیمی از یک نامه و یک تماس تلفنی

ابوذر ندیمی در روزنوشته های خود نوشت:برجام و استیضاح ! انتشار نامه و تماس تلفنى!
پس زمینه هاى موثرى که مطرح نمى شوند! نقش همیشه تعیین کننده مراجع ومقامات معنوى در ایران وبیان نظر انان در امو ررا نبایستى مورد غفلت قرارداد.
در قضیه برجام ایت الله مکارم شیرازى (با اظهار نظر مکتوبى که بین همه نمایندگان درصحن علنى قرائت گردید) و در موضوع استیضاح ایت الله مظاهرى ( درتماس با رییس مجلس وتنى چندازطراحان اصلى چون حسن کامران ) از کارکرد دولت حمایت داشتند و این حمایت از جهات گوناگون موثر بود و باعث سکوت طراحان اصلى( استیضاح ) فریاد موافقان( برجام ) گردید.
نباید دژ روحانیت مدافع نظام ورهبرى را بى محابا به مانند فضاهاى مجازى مورد تردید و تهاجم قرار داد.اگر نقش رهبرى (امام ره و ایت الله خامنه اى )نبود هیچ تضمینى براى شروع وموفّقیت و حفظ اصل انقلاب وتداوم آن نبود.اگر پیوند بین مردم ومسئولان با روحانیت اصیل و در صحنه نبود.چنین نتایج و دستاوردى از تشکیل مجلس تا… فراهم نمى گردید.

نامگذاری یک خیابان در شاندرمن به نام «جانباختگان منا»

janbakhtegan mena 94سید نظام عبدالحسین زاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ماسال، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در پی تصویب شورای اسلامی شهر شاندرمن مبنی بر نامگذاری یک خیابان به نام جانباختگان منا و به پاسداشت گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان این فاجعه یکی از خیابان های شهر به نام این «جانباختگان منا» نامگذاری شد.

شهردار شاندرمن همچنین از آغاز تعریض ابتدای خیابان بعد از میدان امام خمینی(ه) (مقابل شهرداری) خبر داد و افزود: لوله‌گذاری نهر حاشیه جاده با اعتبار ۶۰ میلیون تومان صورت گرفته است.

عبدالحسین زاده با اشاره به افزایش فعالیت عمرانی در سطح شهر گفت: کار احداث بلوار دانش آموز تا بیمارستان رسالت آغاز شده است و امیدواریم این پروژه نیز به زودی به اتمام برسد.

تصویری از حضور آیت الله قربانی در یک همایش منطقه ای

هفتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدسین حوزه علمیه قم با حضور علما و روحانیت استان های مازندران، گیلان و گلستان صبح امروز در ساری برگزار شد.

photo_2015-10-09_20-54-10
photo_2015-10-09_20-49-22

Share