بیشترین سهم مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان در حوزه بانکی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علی منتظری بیشترین سهم مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را در حوزه بانکی عنوان کرد و افزود: در این جلسات با حضور متقاضیان واحدهای صنعتی و مدیران استانی بانک ها و سازمان های مرتبط به امر تولید به جزئیات مشکلات واحدها پرداخته می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نهمین کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در گیلان برگزار شد.
Untitledنماینده ویژه استاندار گیلان در اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در استان، دقت و حُسن اجرای کار در عمل به تمامی بندهای قانونی در رفع موانع تولید را از مهم ترین وظایف کارگروه ستاد تسهیل عنوان کرد.
محمدحسین اصغریان با اشاره به اهداف قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور گفت: کمک به حل مشکلات و موانع مختلف موجود بر عرصه ی تولید در زمینه های مختلف بانکی، بیمه ای، گمرکی، محیط زیست، گردشگری و …. از طریق مبادی این قانون بهتر و کاراتر از گذشته در حال انجام است.
وی افزود: این کارگروه با دقت و نظارت بر صحت وجود مشکلات، اهتمام ویژه ای برای حل مسایل مختلف عرصه تولید، صنعت و گردشگری در چارچوب قوانین دارد.
اصغریان در ادامه تصریح کرد: در اجرای این قانون همانگونه که بر رفع موانع تولید و مشکلات اقتصادیِ تولیدکنندگان واقعی و تلاشگران صنعت و معدن، تجارت و گردشگری پرداخته می شود بر برگرداندن تسهیلاتی که سالها در اختیار افراد غیر بوده است اصرار داریم تا منابع در اختیار آنها به بانک ها برگردانده شود و این ثروت ها در جای واقعی خود، یعنی تولید و صنعت سرمایه گذاری شود. وی خاطر نشان کرد: تنها در صورت عدم اتلاف منابع است که می توانیم ثروت را به جامعه ارزانی کنیم.
در ادامه دبیرکارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در گیلان، با اشاره به برگزاری ۸ جلسه تخصصی این کارگروه در استان، از تصویب ۲۴۳ مصوبه تاکنون خبر داد.
علی منتظری بیشترین سهم مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را در حوزه بانکی عنوان کرد و افزود: در این جلسات با حضور متقاضیان واحدهای صنعتی و مدیران استانی بانک ها و سازمان های مرتبط به امر تولید به جزئیات مشکلات واحدها پرداخته می شود و تصمیمات لازم در چارچوب قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اتخاذ می شود.
وی با بیان رصد مداوم روند اجرای این قانون در گیلان، اعلام آمادگی کرد در کوتاه ترین زمان میزان عملکرد و موفقیت اجرای این قانون به صورت مدون در اختیار استاندار گیلان و معاون اول رئیس جمهور قرار گیرد.

Share