برجام یک موفقیت و پیروزی ملی برای نظام است/برخی خدمت تاریخی مسئولان را نادیده گرفته و آن‌ها را تهدید به مرگ کردند/می‌خواهند شیرینی پیروزی را از کام ملت بگیرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه مسیری که کمیسیون برجام رفت باعث اتلاف وقت شد گفت: متأسفانه عده‌ای معمم رفتاری در مجلس کردند که نمی‌توان به‌هیچ‌وجه از آن دفاع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،به نقل از آستان خبر,حجت‌الاسلام‌والمسلمین ساجدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به نهایی شدن و تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان اظهار داشت: کار جهادی هیئت دیپلماتیک با هدایت و حمایت رهبری و مدیریت شجاعانه رئیس‌جمهور به انجام رسید.

امام‌جمعه-آستانه‌اشرفیه-۲۶۵x265وی بیان اینکه تأثیر مثبت برجام در مسائل کلان کشور مستلزم موارد دیگری است گفت: مشکلات حاصل از تحریم‌ها سلسله موانعی برای پیشرفت علمی و اقتصادی در کشور ایجاد کرد که با این سند این تحریم‌ها تا حدودی به‌تدریج برداشته می‌شود.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر توجه جدی و عملی در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در کشور افزود: همان‌گونه که می‌گویی نباید تمامی مشکلات را به گردن سایر کشورها و امریکا نیندازیم و سهم خودمان را نیز لحاظ کنیم اینجا هم مسئله از همین قرار است و پیشرفت، توسعه و بالندگی نظام در زمینه‌های مختلف منوط به اجرای دقیق سایر سیاست‌ها و مقررات نظام به‌خصوص اقتصاد مقاومتی است.

ساجدی با اشاره به اینکه باید مراقب نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمنان پس از اجرای برجام باشیم اظهار کرد: سیاست‌ها و برنامه‌ای اقتصاد مقاومتی به‌گونه‌ای است که میزان وابستگی و تأثیرپذیری نظام ما به‌ویژه حوزه اقتصادی در مقابل اقدامات دیگران به‌ویژه دشمنان حفظ و تکیه‌بر امکانات و ظرفیت‌های داخلی می‌گذارد.

وی برجام را یک موفقیت، پیروزی ملی و کلان برای نظام اسلامی دانست و افزود: آن‌هایی که با حقوق بین‌الملل آشنایی دارند می‌فهمند که اگر پرونده‌ای از آژانس برای شورای امنیت ارسال، شورای امنیت متعاقب آن قطعنامه‌های متعدد علیه ما صادر و پس‌ازآن این پرونده از شورای امنیت خارج و قطعنامه مزبور لغو شود بر اساس موازین کارشناسی و علمی، حقوقی و روابط بین‌الملل کاری کارستان صورت گرفته است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه متأسفانه در تصویب برجام بعضی از اقدامات داخلی ما شایسته نبود تصریح کرد: صداوسیمای جمهوری اسلامی نقش مطلوبی در این جریان ایفا نکرد و بنده شخصاً برخی از برنامه‌های صداوسیما را دنبال کردم متأسفانه چه در قالب مستند، چه در قالب مصاحبه و برنامه‌های دیگر دیده شد عده‌ای که بنده معتقدم کار جهادی کرده‌اند انگار به این ملت، نظام خیانت می‌کنند علیه آن‌ها فضاسازی می‌کنند.

ساجدی با اشاره به نقش قانونی مجلس و فرمایش رهبر معظم انقلاب درباره نادیده نگرفتن نقش مجلس توسط دولت افزود: متأسفانه در کمیسیون بررسی برجام مجلس مسیری را رفتند که فرصت‌‌ها تلف شد تا جایی که رئیس‌جمهور گفت که این اتلاف وقت برای ما زیان‌بار است و حتی برخی از مراجع تقلید به مجلس و رئیس مجلس نامه زدند که چرا این‌قدر اتلاف وقت می‌کنید و دست‌آخر نتیجه بررسی آن کمیسیون به تعبیر امروزی‌ها کنار گذاشتن توافق شد.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه با سرنوشت یک ملت و با مسائل نظام اسلامی در بررسی برجام بازی شد خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرمود که ما به برخی از کشورهای طرف مذاکره به‌خصوص امریکا اعتماد نداریم و باید مراقب پیمان‌شکنی‌ها آن‌ها باشیم زیرا که آن‌ها تجربه‌های بدی برای کشورهای دیگر به یادگار گذاشتند و حتی عده از کارشناسان و صاحب‌نظران نظرات عالمانه و کارشناسانه‌ای برای آسیب احتمالی از رهگذر این توافقنامه داشتند و این برای ما محترم است.

وی مخالفت یک‌چهارم از نمایندگان مجلس با طرح ارائه‌شده را حق قانونی آن‌ها دانست و افزود: آن‌ها تشخیصشان را اعلام کردند و آن‌ها نمایندگان ملت هستند و اینکه عده‌ای انگشت‌شمار و متأسفانه افرادی از جمع آن‌ها که معمم هم هستند رفتارهایی در مجلس کردند که این روزها کسی نمی‌تواند از آن‌ها دفاع کند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه برخی از نمایندگان به نمایندگی از ملت، خدمت تاریخی و ماندگار مسئولان را نادیده گرفته و آن‌ها را در مجلس و خانه ملت توهین و تهدید به مرگ می‌کنند افزود: آقای صالحی که خیلی‌ها وی را می‌شناسند و چند روز پیش در محضر آیت‌الله قربانی نماینده محترم ولی‌فقیه در گیلان بودیم که وی در واکنش به جمله من که گفتم تدین آقای صالحی از خیلی از این افراد بیشتر است گفت قطعاً بیشتر است.

ساجدی افزود: به آقای صالحی عالم و شخصیتی معتبر و بین‌المللی را زمانی که پشت تریبون مجلس است به او حمله و او را تهدید کردند و در کنار مجلس عده‌ای تحصن می‌کنید که پس از مدتی فضاسازی فهمیدید که رهبری با این اقدام مخالف است و بساطتان را جمع کردید.

وی بابیان اینکه در انتخابات سال ۹۲ این صحبت‌ها و نگاه‌ها به‌عنوان دیدگاه دلسوزانه و کارشناسانه هم مطرح و عنوان‌شده بود اما اکثریت ملت به دیدگاه موافق رأی دادند گفت: رهبری علی‌رغم برخی از دیدگاه‌های کارشناسانه‌شان رأی ملت را تنفیذ کرد و با تعبیر نرمش قهرمانانه ورود در مذاکرات را نیز حمایت کرد.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه افزود: تنها توجیهی که از این‌گونه رفتارها می‌توان تصور کرد این است که این افراد می‌خواهند شیرینی این پیروزی را از کام ملت بگیرند زیرا احساسشان این است که این پیروزی به نفع دولت و در انتخابات آینده اثرگذار است و شایسته نیست.

ساجدی بابیان اینکه ماه محرم و واقعه عاشورا افق تاریخ بشریت را خونین کرد تصریح کرد: مبلغین و سخنرانان با بهره‌گیری از این فرصت به افزایش شناخت، بصیرت و آگاهی آن‌ها به فلسفه قیام به‌خصوص جوانان گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه تشریح حماسه حسینی همراه با شهادت‌طلبی و آرمان‌گرایی بیان شود تأکید کرد: مداحان باید با اخلاص و با استفاده از منابع معتبر به مداحی بپردازند تا خدای‌نکرده مطالب مطرح‌شده موجب وهن اسلام در بین مردم به‌خصوص جوانان نشود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید به اینکه مسجد به‌عنوان پایگاه اصلی برنامه‌های مذهبی قرار گیرد اظهار کرد: پیوند جوانان با مساجد زمینه تکامل به احکام شرعی را برای آنان و ترویج این امور در جامعه فراهم می‌کند.

ساجدی بابیان اینکه سخنرانی و مداحی در این ایام باید به‌گونه‌ای باشد که جذب جوانان را همراه داشته باشد گفت: عزاداران حسینی علاوه بر رعایت حال همسایگان باید در رعایت بهداشت عمومی در هنگام اطعام اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با تأکید بر رعایت حال مردم در عزاداری‌ها و احترام به پیشکسوتان و پیر غلامان افزود: پوشش افراد بالأخص بانوان در هیئت‌های عزاداری رعایت شود و از اختلاط زن و مرد جلوگیری شود تا موجب سو استفاده قرار نگیرد.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر در نظام اسلامی به‌عنوان یک اصل از قانون اساسی است اظهار کرد: متأسفانه ازنظر اقامه نماز در کشور و اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر در کشور کارنامه خوبی نداریم و ما شاهد هستیم که پس از شهادت تعدادی از جوان غیرتمند برای امربه‌معروف و نهی از منکر مجلس اقدام به تصویب قانون حمایت از ناهی منکر کرده است.

وی با یادآوری بهره‌مندی از ظرفیت مردمی برای حل مسائل کشور همچون پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس بیان کرد: عدم سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی مناسب در زمینه امربه‌معروف و نهی از منکر مهم‌ترین دلیل ناکامی ما در قبال این واجب الهی است و ما باید رویکرد مردمی را همواره در این‌گونه مسائل در نظر داشته باشیم که همراهی مردم همواره پیروزی را برای انقلاب رقم زده است.

ساجدی با اذعان به اینکه اگر واجبات شرعی و الهی در کشور رعایت نشود شاهد لغزش، فراموشی و در انحطاط از مسیر الهی می‌شویم بیان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر زمینه تحقق احکام شرعی و جامعه‌ای اسلامی را برای غلبه بر دشمنان و برپایی حکومتی برای خدمت به مردم فراهم می‌کند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه جامعه اسلامی منهای رویکرد اسلامی ارزش ندارد گفت: جامعه‌ای که در آن نماز اقامه و زکات پرداخته می‌شود جامعه‌ای در مسیر خداست و قدرت هر حکومتی باید در راستای رضای خدا و رفاه مردم باشد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز گرامیداشت انجمن اولیا و مربیان بیان کرد: متأسفانه انجمن اولیا و مربیان در آموزش‌وپرورش جدی گرفته نمی‌شود و تنها از آن برای تأمین منابع مالی استفاده می‌شود.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه رابطه خانواده و مدرسه مهم‌ترین اولویت برنامه فرهنگ عمومی است اظهار کرد: آموزش و پرورش زیرساخت فرهنگی عمومی جامعه است و تحول فرهنگی در هر جامعه‌ای باید با استفاده از صبغه مردمی صورت گیرد.
telegramdintitled

Share