باید در زمینه های علمی و ورزشی رتبه اول را کسب نماییم نه در گسترش بیماری سرطان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جعفرزاده گفت:ما باید در زمینه های علمی و ورزشی و … رتبه اول را کسب نماییم نه در گسترش بیماری سرطان، ثبت سالانه ۹۰ هزار مورد جدید از ابتلا به سرطان در کشور و مرگ و میر حدود ۵۵ هزار مبتلا به سرطان، حکایت از این واقعیت دارد که شیوع سرطان در ایران نگران کننده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از شاهدشمال,غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه ایران رتبه نخست گسترش بیماری سرطان را کسب کرده است گفت:متاسفانه ایران رتبه نخست گسترش بیماری سرطان را کسب کرده است و بنده در رابطه با این موضوع شدیدا نگران هستم.

jafarza6747 (1)وی افزود:ما باید در زمینه های علمی و ورزشی و … رتبه اول را کسب نماییم نه در گسترش بیماری سرطان، ثبت سالانه ۹۰ هزار مورد جدید از ابتلا به سرطان در کشور و مرگ و میر حدود ۵۵ هزار مبتلا به سرطان، حکایت از این واقعیت دارد که شیوع سرطان در ایران نگران کننده است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با آمار بالای مبتلایان به سرطان معده در استان گیلان افزود:بیماری سرطان معده در طی چندسال اخیر در گیلان سیر صعودی به خود گرفته است که بیشترین عوامل ایجاد کننده سرطانهای گوارشی عوامل محیطی میباشد و تمام دستگاه های مربوطه و مسئولین با همکاری و مداخله و برنامه ریزی از گسترش و بروز این نوع سرطان ها جلوگیری کنند.
وی خاطر نشان ساخت:آب سالم،محیطی سالم و وضعیت اقتصادی و اجتماعی مناسب نقش پیشگیری کننده در بروز سرطان های گوارشی به ویژه سرطان معده دارد و وزارت بهداشت باید جلوی توسعه سرطان را بگیرد وآن را مهار کند زیرا طبق آخرین آمار مرکز تحقیقات سرطان ایران که آماری بسیار تکاندهنده و نگران کننده است،ایران رتبه نخست در گسترش بیماری سرطان را کسب کرده است.

Share