ارتداد خواص برجسته بزرگ‌ترین خطر برای دهه چهارم و پنچم انقلاب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: ارتداد خواص برجسته بزرگ‌ترین خطر برای انقلاب اسلامی در دهه های چهارم و پنجم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،به نقل از فارس ,حجت الاسلام عزت الله معتمد امشب در مراسم سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) حسینیه سپاه قدس گیلان با تسلیت ماه محرم، رویداد عاشورا را در تاریخ همواره قابل تکرار دانست و اظهار کرد: با شناخت از ابعاد این حماسه می توان درس ها و عبرت‌های آن را آموخت.

۲۰۱۵۰۳۰۴۱۶۱۷۱۰_motamed_4562وی با بیان اینکه بی بصیرتی خواص یکی از عوامل تأثیرگذار در جریان کربلا بود، افزود: یکی از اساسی ترین ابعاد حادثه عاشورا، درس ها و عبرت‌های این نهضت است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان ارتداد را نوعی آفت و خطر جدی در مقابل رشد هر نهضت و انقلاب دینی عنوان کرد و گفت: ارتداد خواص برجسته بزرگ‌ترین خطر برای انقلاب اسلامی در دهه‌های چهارم و پنجم است.

وی عمیق بودن و سنگینی روابط خویشاوندی و آرمان های سیاسی جعلی، ساختگی و نامشروع را از جمله عوامل ارتداد خواص رسول اکرم(ص) ذکر کرد و یادآور شد: ثروت های هنگفت و کلانی که برخی از خواص و چهره های سابقه دار پس از رسول خدا (ص) به دست آوردند جزو نخستین عامل ارتداد خواص بود.

معتمد خاطرنشان کرد: چهره‌های سرشناس و خواص مانند عبدالله بن عمر، عبدالله بن عباس، عبدالرحمن بن عوف و زید بن ثابت چنان به دنیا و دنیاگرایی روی آوردند و از گنجینه های طلا و نقره برخوردار شدند که پس از مرگشان باید آنها را با تبر بشکنند و تقسیم کنند.

به گفته وی، در قلوب برخی از اصحاب و خواص انقلابی ارتداد نفاق مخفی و پنهان شده‌است.

telegramdintitled

Share