واکنش شدید وزیر بهداشت به بازداشت عجیب یک پزشک به دستور بازپرس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،روز گذشته جراحی در ممسنی به دلیل اجرا نکردن دستور دادستان، بازداشت شد. هرچند این پزشک اکنون به سرکار خود برگشته است،‌اما وزیر بهداشت دو واکنش به این حادثه نشان داده.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،روز گذشته جراحی در ممسنی به دلیل اجرا نکردن دستور دادستان، بازداشت شد. هرچند این پزشک اکنون به سرکار خود برگشته است،‌اما وزیر بهداشت دو واکنش به این حادثه نشان داده.
hashem۶۴۹MG_4679 copy
برخی سایت های خبری گزارش داده اند که مقارن ساعت ۴ عصر دیروز یکشنبه، بیماری به علت ضربه چاقو به قفسه سینه اش به بیمارستان ممسنی منتقل می شود با خانم دکتر رزمجویی جراح بیمارستان تماس گرفته می شود و وی بلافاصله بر بالین بیمار حاضر و اقدامات درمانی لازم را انجام می دهد و پس از آن در ایستگاه پرستاری مشغول نوشتن پرونده بیمار بوده که بازپرس پرونده وارد اورژانس می شود و اظهار می دارد بیمار بدحال است و جراح باید بالای سر بیمار باشد.

دکتر رزمجویی به وی اطمینان می دهد که اقدامات لازم برای این بیمار انجام شده است. وقتی توضیحات دکتر رزمجویی وی را قانع نمی کند و این پزشک از بازپرس می خواهد در امور درمان بیمار دخالت نکند.

عدم اجرای دستور بازپرس توسط جراح باعث می شود وی فرمان بازداشت دکتر رزمجویی را صادر و تنها جراح این شهرستان در مقابل دیدگان بیماران و پرسنل بیمارستان با دستبند به بازداشتگاه منتقل شود.

اما سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت دو واکنش مختلف به این حادثه داشته است؛ یکی گفتگوی تلفنی با رییس قوه قضاییه و دیگری نوشتن یادداشتی در اینستاگرام.

هاشمی در صفحه اینستاگرام، نوشت؛

برای خانم دکتر رزمجویی

حسن حضور در شبکه های اجتماعی این است که با سرعت شگفت انگیزی در جریان اخبار، و متاسفانه گاهی هم شایعات قرار می گیریم.
سرعت بالا در اطلاع رسانی نقطه مثبت این شبکه هاست. باید فکری هم برای دقت و صحت کنیم. این البته کار متخصصان حوزه ارتباطات است. دیروز که همراه رییس جمهور در سفر کردستان بودم. خبری به دستم رسید درباره بازداشت یکی از همکاران عزیزمان در حین انجام وظیفه در شهرستان ممسنی. سپردم درباره موضوع تحقیق کنند.

امروز صبح گزارش دادند که خانم دکتر فروغ رزمجویی، متخصص جراحی عمومی در بیمارستان ولی عصر نورآباد ممسنی، چون دستورات بازپرس پرونده در مورد خانمی چاقو خورده در یک نزاع خانوادگی را اجرا نکرده، مورد عتاب قرار گرفته و در نهایت برای چند ساعت بازداشت شده است!

البته با دخالت ریاست دانشگاه مساله حل و فصل شده و گویا رییس محترم دادگستری استان هم دستور رسیدگی برخورد لازم با این اقدام را صادر کرده است.

این اتفاق، تاسفبار است و همه ما باید برای پیشگیری از تکرار آن، آستین همت بالا بزنیم. من هم در همین راستا با ریاست محترم قوه قضاییه صحبت کردم و نامه ای نیز خدمتشان فرستادم. امیدوارم با نگاه مدبرانه ای که ایشان دارند، این رویداد تلخ، نتیجه ای شیرین برای عموم همکاران داشته باشد.

اما به اقدام خانم دکتر رزمجویی افتخار می کنیم که چون سایر همکاران ما، در سخت ترین شرایط و با وجود همه ناملایمات، در انجام وظیفه خود ذره ای کوتاهی نمی کنند.

خانم دکتر رزمجویی، سپاس مرا پذیرا باشید.
۱۵-۷-۲۷-۲۱۳۵۲۵Screen Shot 1394-05-05 at 21.22.32

درخواست پیگیری حقوقی و برخورد جدی با خاطیان پرونده بازداشت غیراصولی پزشک بیمارستان ممسنی

وزیر بهداشت همچنین در پی بازداشت غیراصولی پزشک جراح عمومی بیمارستان نورآبادممسنی در حین انجام وظیفه وارائه خدمت پزشکی، در گفتگوی تلفنی با رئیس قوه قضائیه خواهان برخورد جدی و پیگیری حقوقی با خاطیان این اقدام شد و نامه ای را نیز در این خصوص خطاب به رئیس قوه قضائیه ارسال کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ هاشمی علاوه بر گفتگوی تلفنی طی نامه ای ضمن تشکر از توجه آیت الله آملی لاریجانی به حوزه سلامت، با ابراز تاسف از برخورد غیر حرفه ای مقام قضایی که با ادعای اجرای قانون اقدام به دستگیری غیرقانونی پزشک جراح کرده بود، این اقدام را خلاف قانون برشمرده و خواهان برخورد جدی قضایی با مامور خاطی شد.

هاشمی تاکید کرد: مامور خاطی به منظور اجرای انجام فرآیند بازپرسی از بیمار مصدوم وارد بیمارستان شده و حین انجام ارائه اقدامات درمانی اورژانس توسط پزشک معالج به بیمار ضمن ممانعت از ادامه انجام فعالیت پزشک در جهت مداوای بیمار، اقدام به دستگیری همکار خانم جراح عمومی کرده است. این در حالیست که پزشک جراح تنها بر اساس رسالت حرفه ای خود در برابر اقدام غیر حرفه ای و غیر اخلاقی مامور مورد نظر مقاومت کرده بود و این گونه مورد بی احترامی قرار گرفت.

به گفته او این پزشک در شرایطی دستگیر شده است که مرکز درمانی مورد اشاره وچندین بیمار بدحال دیگر به حضور پزشک بسیار نیازمند بودند، حال آنکه وی ناچار به ترک محل کار شده است. شرایط دستگیری پزشک با دستبند آثار بسیا بد و نامطلوبی در محیط بیمارستان و دیگر مراکز درمانی کشور به جا گذاشته است.

درپی وقوع این اتفاق همچنین وزیر بهداشت طی مکاتبه ای خواهان پیگیری قضایی و برخورد جدی با مامور خاطی و جلوگیری از تکرار چنین مواردی درجهت رفع نگرانی از جامعه پزشکی و خدمت گیرندگان مراکز درمانی شده است.

/خبرآنلاین

Share