مهدوی:به دنبال تعامل با کفار هستند/کسی که تجربه ایثارگری ندارد بعید نیست که کدخدا را بالاتر از خدا بداند/جوادپور:برای حجت الاسلام مهدوی متاسفم/نباید در مراسم ائمه حزبی سخن گفت و مردم را تحریک کرد/به دولت منتخب مردم توهین شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اظهارات حجت السلام مهدوی علیه دولت در مراسم روز شهادت امام جعفر صادق(ع) که در مزار شهدا لنگرود برگزار شده بود با واکنش سیدرضا جوادپور فرماندار لنگرود مواجه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اظهارات حجت السلام مهدوی علیه دولت در مراسم روز شهادت امام جعفر صادق(ع) که در مزار شهدا لنگرود برگزار شده بود با واکنش سیدرضا جوادپور فرماندار لنگرود مواجه شد.

درست نیست به دولت منتخب ملت توهین شود

jmUntitledفرماندار شهرستان لنگرود در واکنش به سخنرانی حجت الاسلام سعید مهدوی که در روز شهادت امام جعفر صادق(ع) در مزار شهدا لنگرود انجام شد، گفت : نظرم این است که ادبیات، استدلال، برداشت و انتقال مفاهیم دینی حجت الاسلام مهدوی برخلاف سیاست های رهبری است و در مجلسی که مردم به احترام امام صادق(ع) حضور یافتند درست نیست به دولت منتخب مردم تابع مکتب امام صادق(ع) توهین شود.

سید رضا جواد پور با بیان اینکه رئیس جمهور فرمانده جنگ بود و ۲۵ سال با استکبار مبارزه کرد و هم اکنون نیز نماینده مقام معظم رهبری است، اضافه کرد : چه زمانی رئیس جمهور اعلام کرد که نسبت به استکبار باید رحیم باشیم و آیا کسی که نماینده رهبری است فهم و درکش از شرایط دینی، اجتماعی و سیاسی از جناب مهدوی کمتر است؟

وی با اشاره به دلسوزی بیشتر دکتر روحانی نسبت به دین، خدا و پیغمبر و مردم از حجت السلام مهدوی، اظهار کرد : حجت الاسلام مهدوی فکر میکند که در مذاکرات در خصوص تمام کشور مذاکره شده است در صورتی که مذاکرات فقط در سه بخش اقتصادی، فنی و حقوق و در راستای هسته ای بود و بر مبنای روابط دیپلماتیک با دنیا رابطه داریم و این کار عادی است.

آیا حجت الاسلام مهدوی، صلاح و مصلحت کشور را بیشتر از رهبری می داند؟

فرماندار لنگرود با بیان اینکه مذاکرات با امر رهبری و بر مبنای نرمش قهرمانانه و منافع و مصالح کشور انجام شد، اظهار کرد : آیا حجت الاسلام مهدوی، صلاح و مصلحت کشور را بیشتر از رهبری می داند؟

جواد پور تاکید کرد : وی در سخنرانی از ادبیات مغالطه آمیز استفاده کرد و اعلام کرد که ما نمیگذاریم که کفار بر کشور حاکم شوند که باید گفت من به عنوان نماینده دولت و رئیس جمهور و دیگر مسئولین نیز چنین اجازه ای نمیدهند و این حرف مغالطه و دروغ است.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود اضافه کرد : چرا حجت الاسلام مهدوی از داروهایی که بعد از لغو تحریم، انسان ها را از مرگ نجات داد و یا اینکه بسیاری از تکنولوژی ها بعد از تحریم وارد کشور می شود سخن نمی گوید؟

در بالای منبر نمایش اجرا کرد

وی با بیان اینکه چه کسی گفت که بعد از تحریم، درب های کشور باز خواهد شد؟، گفت : این سخن را به جناب مهدوی برسانید که هم دولت و رئیس جمهور از شما دلسوز تر هستند و متاسفانه وی در بالای منبر نمایش اجرا کرد.

فرماندار لنگرود ادامه داد : من ۵۰ سال پای منبر و از خانواده ای منبری هستم و حجت الاسلام مهدوی در بالای منبر مردم را تحریک کرد و دودستگی ایجاد کرد و به منافع ملی و مصالح ملی کمتر توجه کرد.

جواد پور با بیان اینکه چه کسی میخواهد که بر خلاف  مصالح ملی، اسلام و انقلاب در کشور عمل شود، تصریح کرد : مهدوی از پایگاه یک حزب سخنرانی کرد و این خوب نیست که در مجلسی که به احترام امام معصوم مردم تجمع کرده اند سخنرانی هیجانی انجام شود، بلکه باید از فرهنگ امام و از روی استدلال و تعقل سخن گفت نه اینکه هیجانی سخنرانی شود.

دولت را همین مردم انتخاب کردند

وی تاکید کرد : حجت الاسلام مهدوی گفتند که عده ای امدند خوشحالی کردند و با هر سازی میرقصند؟ همین حرف را احمدی نژاد چند سال پیش گفت و آن حادثه پیش آمد و باید در نظر بگیریم که دولت را همین مردم انتخاب کردند.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود اضافه کرد : آیا اگر مردم بالا شهر شادی کردند باید بگوییم که با هر سازی مرقصند و این سخن توهین به مردم است چون همان افراد بالاشهر نیز متعلق به کشور هستند و چنین سخنانی شایسته منبر و یک واعظ نیست و باید “ادعُ إِلىٰ سَبیلِ رَبِّکَ بِالحِکمَهِ وَالمَوعِظَهِ الحَسَنَهِ ۖ وَجادِلهُم بِالَّتی هِیَ أَحسَنُ ۚ إِنَّ رَبَّکَ هُوَ أَعلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبیلِهِ ۖ وَهُوَ أَعلَمُ بِالمُهتَدینَ” را در نظر بگیرند نه اینکه توهین کنند.

نباید در مراسم ائمه حزبی سخن گفت

سید رضا جواد پور با بیان اینکه جای چنین سخنانی در مراسم ائمه نیست، ادامه داد : من نیز صاحب تریبون هستم و استفاده از مجالس صحیح نیست و نباید حزبی سخن گفت و حجت الاسلام مهدوی، حزبی سخن گفت و حزبی عمل کرد.

فرماندار لنگرود در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع گیری حجت الاسلام مهدوی در خصوص برخی از شخصیت ها گفت : حجت الاسلام مهدوی اشتباه کرد و حق چنین کاری را ندارند ولی میتواند با خبرنگار شما مصاحبه کند و بگوید که نظر من در مورد هاشمی این است و اختیار خود را دارد و من مسئول حمایت از آقای هاشمی نیستم بلکه نماینده دولت هستم و هر زمان که احساس کنم کسی دروغ می گوید باید ان دروغ را اعلام کنم.

وی با بیان اینکه من نیز دلواپس مملکت و فرهنگ کشور هستم اما دلواپسی من بیکاری جوانان، تورم و رکود، سقوط هواپیما و کمیاب بودن داروهای مهمی است که مردم به حاطر آن جانشان را از دست می دهند، اظهار کرد : آیا منطق این را می پذیرد که نظر خود را و این مباحث را در مجلس امام معصوم مطرح کنم؟

جواد پور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که انتقاد خوب است و میتوان کرسی های آزاد اندیشی برگزار و زا همه گروه ها استفاده کرد، اضافه کرد : آقای مهدوی به عنوان نماینده رهبری در دانشگاه ها چند بار این اقدام را انجام داده است و موافقان و مخالفان را در دانشگاه خود دعوت و مجادله احسن برگزار کردند؟

اگر کتاب تبلیغ را می خواند اینگونه حرف نمی زد

سید رضا جواد پور ادامه داد : یک روحانی ومبلغ چنین سخن نمی گوید و اگر حجت الاسلام مهدوی کتاب “تبلیغ” آیه الله فلسفی را خوانده باشند متوجه می شوند که نباید چنین مباحثی را مطرح کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود اضافه کرد : من آزادم و از موضع هیچ کسی سخن نمی گویم ولی باید یاد بگیریم که به آرا مردم احترام بگذاریم و این خود یک ارزش است.

وی ادامه داد : این دولتی که فداکاری کرده و مسئولیت پذیرفت و به جنگ ۶ قدرت بزرگ دنیا رفت و کم و بیش نیز بده و بستان هایی صورت گرفته است و نظام جمهوری اسلامی نیز راضی است و کار این دولت نیز نمی باشد و نظام جمهوری اسلامی با مطالعه همه جوانب داخلی، خارجی و منطقه ای به این نتیجه رسید که این گونه عمل کند و هر کسی که دلش برای این کشور می سوزد باید شاکر باشد و نتیجه ۱۲ سال مذاکره است که دولت و تدبیر و امید با حمایت رهبری موفق شد.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه بنده برای حجت الاسلام مهدوی متاسفم، تصریح کرد : حجت الاسلام مهدوی با مردم ارتباط ندارد و یک سری افراد خاص دور و بر وی هستند و یا اینکه از پایگاه یک حزبی که در استان گیلان نیز تشکیل داده اند سخن می گوید و یا اینکه  اطلاعاتی دارند که خود را به تغافل زده اند و این صحیح نیست که نظر شخصی خود را بر نظام مسلط کنیم.


اظهارات حجت الاسلام مهدوی چه بود؟

حجت‌الاسلام سعید مهدوی در مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) که در مزار شهدا لنگرود برگزار شد با بیان اینکه اَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم باید سرلوحه کارهای ما قرار بگیرد، افزود : اگر استکبار ستیزی و مبارزه با کفر از ما گرفته شود معیت و هم نشینی با امام زمان را از دست خواهیم داد.

mahdaviمسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های گیلان با بیان اینکه برخی خوشحالند که بعد از برجام، برند سیب زمینی فلان، در تهران شعبه خواهد زد؛ اظهار کرد : بعد از اعلام توافق برخی بدون اینکه حتی یک برگ از برجام را ببینند و بخوانند به خیابان ها ریختند و خوشحالی و اعلام پیروزی کردند.
وی اضافه کرد : آن کسی که همواره در زندگی اشرافی به سر می برد و تجربه ایثارگری ندارد بعید نیست که باورشان بر هم بریزد که کدخدا را بالاتر از خدا نیز بدانند.
حجت‌الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه با گرگ راه تعامل وجود ندارد، گفت : در مذاکره با کفار یا پیروزی است و یا شکست و راه سومی وجود ندارد ولی برخی به دنبال راه سومی به نام تعامل هستند.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های گیلان با بیان اینکه شرافت دلواپسان نظام بر دلدادگی به نظام سلطه و کدخداهای عالم بیشتر است، اضافه کرد : دلواپسی برای سرنوشت یک ملت افتخار است ولی برخی آن ها را تمسخر میکنند و بعد از توافق چهره دشمن را بزک کرده اند.
وی با اشاره به کف و سوت زدن و جو سازی برخی افراد، تصریح کرد : کف و سوت زدن مشکلی را حل نمی کند چرا که اگر تاثیر گزار بود در زمان عمر سعد و دوم خرداد اثر می کرد.
حجت‌الاسلام مهدوی با بیان اینکه رهبری در خصوص مذاکرات قصد محبت دارند،گفت : نباید از این محبت رهبری، برخی سو استفاده کنند و ما اجازه نمی دهیم که برخی غرب زده ها رهبر معظم انقلاب که شاگرد امام صادق(ع) است را در غربت قرار دهند./لنگر نیوز

ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،ناصر عاشوری،حمیدرضا خصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفر نعیمی رز،عطالله حکیمی،

Share