مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی دارای چه ویژگی هایی است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سالن انتظامات و ورودی، دو ساختمان رختکن مجهز به ۱۱۰۰ کمد لباس MDF ضد آب با روکش pvc و قفل مغناطیسی ، بهمراه ساختمان ناجیان غریق و کمکهای اولیه بخشی از امکانات مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی به عنوان مجهزترین و مناسب ترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور، با حضور مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و شهرداران شهرهای گیلان،فرمانداران و شهرداران گیلان و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفت.
IMG_4136_resizeین طرح گردشگری دریایی که مرحله نخست آن در قالب دو طرح آقایان و بانوان در ساحل منطقه آزاد انزلی ساخته شده، مجموع مساحت پهنه های خشکی و آبی آقایان و بانوان، آن، بالغ بر ۵/۵ هکتار می باشد که از محل منابع درآمدی سازمان منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است.
فرایند مراحل طراحی و ساخت این مجموعه از دی ماه سال گذشته آغاز و ۸ مرداد ماه جاری رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت.
این گزارش در خصوص امکانات موجود در این مرکز (بانوان و آقایان) می افزاید: سالن انتظامات و ورودی، دو ساختمان رختکن مجهز به ۱۱۰۰ کمد لباس MDF ضد آب با روکش pvc و قفل مغناطیسی ، بهمراه ساختمان ناجیان غریق و کمکهای اولیه بخشی از امکانات مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی است.
زمین والیبال ساحلی استاندارد، ۴۰ عدد دوش روباز صحرایی(مجموعاً ۸۰ دوش) که بر روی پیاده روهای چوب پلاس نصب شده،
۲۰۰ عدد تخت آفتاب گیر دور استخری، سایه بانهایی با پوشش سنتی گیلان(حصیر)، کافی شاپ ،سالن ماساژ و چترهای آفتابگیر ساحلی از دیگر امکاناتی است که در این مرکز تعبیه شده است.
از سوی دیگر در مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی امکانات لازم برای بهره برداری معلولین در نظر گرفته شده و این مرکز دارای حدود ۱۰۰۰ متر مریع پیاده رو با اختلاف سطح یک و نیم متر از ساحل برای فرآهم نمودن امکان دسترسی به امکانات سایت می باشد.
وجود برج نور جهت روشنایی و امکان شنا و بهره گیری از امکانات مرکز در شب، فضای سبز متناسب با ساحل، در کنار جاده دسترسی و پارکینگ و سرویس بهداشتی مجهز از دیگر امکانات موجود در این طرح می باشد.

گفتنی است این پروژه به منظور بالابردن ضریب ایمنی گردشگران در بهره گیری از مواهب طبیعی دریای خزر، توسعه ورزشهای آبی – ساحلی در محدوده منطقه، بالا بردن سطح امکانات و تسهیلات قابل ارائه به گردشگران و ارائه الگویی مناسب از طرح های ساحلی -گردشگری در بنا به دستور رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان از سوی معاونت فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد انزلی اجرا و به بهره برداری رسید.

Share