روایت مجری و روزنامه نگار گیلانی از شهیدی که اولین راوی جنگ از گیلان بود+عکس

به گزارش سرویس فضای مجازی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهدی لطفی مجری ، نویسنده شبکه باران،روزنامه نگار و عضو انجمن علوم سیاسی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: «پسر عمه ای که نشناختمش. هر سال روز خبرنگار برایم یادآور یاد و خاطره راویانِ شهیدی است که تاریخ را با خون خود نگاشتند. شهید سید محمد […]

به گزارش سرویس فضای مجازی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهدی لطفی مجری ، نویسنده شبکه باران،روزنامه نگار و عضو انجمن علوم سیاسی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:

eshaghintitled«پسر عمه ای که نشناختمش.
هر سال روز خبرنگار برایم یادآور یاد و خاطره راویانِ شهیدی است که تاریخ را با خون خود نگاشتند.
شهید سید محمد اسحاقی دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی تهران ، مسلط به زبانهای عربی و انگلیسی ، اولین راوی جنگ از گیلان و مشاور سیاسی و نظامی لشکر امام حسین (ع) اصفهان به فرماندهی شهید خرازی بود که در «کیهان هوایی» و برخی دیگر نشریات معتبر وقت کشور هم قلم می زد.
به سال ٧١ و چند سال پس از شهادتش یکی از مجموعه نوشته هایش با عنوان «نبرد الامیه» درباره وضعیت استراتژیک اسکله الامیه توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به چاپ رسید و آثار دیگری از وی در دست چاپ است .
در ۶۵/١٠/٢٩ خبر شهادتش در عملیات کربلای ۵ بوسیله ترکش های بمب های خوشه ای توسط آیت الله احسانبخش به خانواده داده و در خطبه های اولین نماز جمعه پس از تشییع نیز توسط ایشان از وی بعنوان نخبه سیاسی یاد شد .

همیشه یک جلد دیوان حافظ جیبی کوچک به همراه داشت و می دانم اگر آنچنان که دوست نمی داشت زنده می ماند چیزهای زیادی برای آموختن از او داشتم.
به امید سر بلندی بیش از پیش ایران

پی نوشت :وی وصیت نامه مدون و مکتوبی به آن معنایی که از شنیدن عبارت «وصیت نامه » به اذهان متبادر میشود نداشت به همین دلیل به جد از خواندن فراز هایی از « وصیت نامه شهید» در مطالب منتشره درباره ایشان متعجب می شوم. »

Share