اولین کتابخانه سیار استان گیلان در منطقه آزاد انزلی راه اندازی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا تفاهم نامه همکاری فی مابین امیر محمد پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و مجید فاتحی سرپرست معاونت فرهنگی ،اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا تفاهم نامه همکاری فی مابین امیر محمد پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و مجید فاتحی سرپرست معاونت فرهنگی ،اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی به امضا رسید.
Ketabkhaneha1رضا مسرور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان که در این مراسم حضور داشت از آمادگی سازمان متبوع خود به عنوان پایلوت اجرای طرح ها و برنامه های فرهنگی در استان با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و جلوگیری از ناهنجاریهای فرهنگی و اجتماعی خبر داد و راه اندازی اولین کتابخانه سیار استان در منطقه آزاد انزلی را در راستای رسیدن به این هدف اعلام داشت.
مدیرعامل سازمان با اشاره به برنامه های این سازمان برای توسعه همکاریهای مشترک در حوزه مطالعه از جمله ایستگاه مطالعه، خاطر نشان کرد: امیدوارم این تفاهمنامه منشا اثرات خیر درحوزه مطالعه کتاب و گسترش فرهنگ کتابخانی در منطقه باشد.
امیر محمد پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز با اشاره به این نکته که در زمان حضور جناب مسرور شاهد تحولات چشمگیری از جمله در حوزه های فرهنگی و اجتماعی در منطقه بودیم گزارشی از وضعیت کتابخوانی و طرح های در حال اجرا در استان ارائه نمود و از حمایت ها و نگاه ویژه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر و تشکر کرد.
محمدپور با اشاره به سابقه فرهنگی مردم استان و منطقه و جایگاه مناسب گیلان در شاخص سرانه مطالعه کتاب در سطح کشور ابراز امیدواری نمود که با اجرای این تفاهم نامه رشد شاخص کتابخوانی در استان و منطقه افزایش خواهد یافت.
در این مراسم مجید فاتحی سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری یکی از ماموریتهای سازمان منطقه آزاد انزلی را ارتقاء شاخص های فرهنگی در منطقه برای رسیدن به الگوی ایران ۱۴۰۴ دانست و اجرای این تفاهم نامه، منطقه را یک گام به آن جایگاه نزدیک می نماید.
در پایان این مراسم تفاهمنامه همکاری دو جانبه به امضاء مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی رسید.
بازدید از کتابخانه امام علی (ع) لیجارکی پایان بخش این مراسم بود در این بازدید مدیرکل کتابخانه ها اعلام کرد در راستای تفاهمنامه منعقده با تجهیز منابع، این مرکز از رتبه روستایی به شهری ارتقاء خواهد یافت.

 

Share