چفیه رهبر معظم انقلاب به شاعر گیلانی رسید+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شب گذشته یکی از شاعران گیلانی از رهبر انقلاب تقاضای چفیه ایشان را کرد، که معظم له با روی باز آن را به این شاعر هدیه کردند. به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان;رضا نیکوکار از شاعران شناخته شده کشورمان که چند سالی است در محضر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شب گذشته یکی از شاعران گیلانی از رهبر انقلاب تقاضای چفیه ایشان را کرد، که معظم له با روی باز آن را به این شاعر هدیه کردند.
به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان;رضا نیکوکار از شاعران شناخته شده کشورمان که چند سالی است در محضر رهبر انقلاب حضور داشته و به شعرخوانی می پردازد، ضمن اشاره به برنامه شعرخوانی شاعران که به شکل سالانه همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) برگزار می‌شود، اظهار داشت: شب گذشته در جمع شاعران شعری با این مطلع: «گفتند از شراب تو میخانه‌ها به هم/خُم‌ها به وقت خوردن پیمانه‌ها به هم»، را خواندم، و فرصتی دست داد تا خدمت حضرت آقا برسم.

۴۲۶۶۱_۲۰۲نیکوکار با بیان اینکه از ایشان درخواست دریافت چفیه را کردم که رهبر انقلاب با روی باز آن را اهدا کردند، افزود: پس از درخواست بنده این چفیه را با روی باز به بنده دادند و من به عنوان تبرک دریافت کردم.

نیکوکار با اشاره به شعرخوانی در محضر رهبری گفت: پس از اینکه غزل را خواندم، ایشان از بنده سوال فرمودند: فقط غزل می‌گویید؟ پاسخ دادم بله، فرمودند: «مجموعه‌ای را منتشر کرده‌اید؟» که در مراسم دیشب مجموعه شعرم با نام «خواب مشترک» را تقدیم ایشان کردم ، معظم له فرمودند: این شعری که خواندید باعث شد از ابتدا تا انتهای کتابتان را بخوانم.

وقتی که شمعِ جمع تو باشی چه دیدنی‌ست…

جمعی از شاعران کشورمان در کنار شاعران برجسته خارجی شب گذشته (چهارشنبه ۱۰ تیر ۹۴) با حضور در محضر رهبر انقلاب اشعار برجسته خود را قرائت کردند.

در این میان رضا نیکوکار که از شاعران برگزیده در جشنواره‌های کشور شمرده می‌شود نیز شعری خواند که مشروح آن منتشر می‌شود:

گفتند از شراب تو میخانه‌ها به هم

خُم‌ها به وقت خوردن پیمانه‌ها به هم

تو آن حقیقتی که تو را مژده می‌دهند

اسطوره‌های خفته در افسانه‌ها به هم

هر خانه‌ای مناره الله‌اکبر است

این‌گونه می‌رسند همه خانه‌ها به هم

وقتی که شمعِ جمع تو باشی چه دیدنی‌ست

دل دادن دوباره پروانه‌ها به هم

چون دانه‌های رشته تسبیح با همیم

در هم تنیده سلسله دانه‌ها به هم

اعجاز بی‌نظیر تو عشق است و عشق تو

ما را رسانده از دل ویرانه‌ها به هم…

رضا نیکوکار متولد سال ۱۳۵۶ در استان گیلان است که در جشنواره شعر فجر سال ۹۰ در بخش شعر کلاسیک به عنوان شاعر برتر شناخته شد.

گفتنی است مجموعه شعر رضا نیکوکار با نام « خواب مشترک» از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شده است.

Share