فرزندان ملت به نتایج خوب و درخشانی رسیدند/تأمین اجتماعی در طرح تحول نظام سلامت نقش اساسی داشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،استاندار گیلان بر بدهی های معوقه کارفرمایان به تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت : تأمین اجتماعی در بخش های اجتماعی و اقتصادی گامهای موثری برداشته و درخصوص بدهی های کارفرمایان کارگروهی تشکیل داده شده تا بدهی ها پرداخت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،استاندار گیلان در دیدار با مدیر کل، معاونین و مدیران تأمین اجتماعی استان به مناسبت هفته تأمین اجتماعی با تبریک موفقیت کشورمان در مذاکرات هسته ای گفت: بحمدا… با حفظ آرمانها و ارزشهاییکه توسط مقام معظم رهبری و دولت ترسیم شده بود فرزندان این ملت به نتایج خوب ودرخشانی رسیدند.jpg4410

نجفی در این دیدار با اشاره به بیانیه پایانی مذاکرات وین و تبریک موفقیت کشورمان گفت: با تلاشهای پیگیر و موفق تیم دیپلماسی ایران و بحمدا… با حفظ آرمانها و ارزشهایی که توسط مقام معظم رهبری و دولت ترسیم شده بود فرزندان این ملت به نتایج خوبی رسیدند.
نجفی با بیان اینکه یکی از اثرات اجرای توافق فروپاشی تحریم های ظالمانه علیه کشور است افزود : فضای جدید موجب میشود با استفاده از توانمندیهای داخلی و اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر بهتر به افقی که برای سال ۱۴۰۴ ترسیم شده است دست پیدا کنیم.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت کار بسیار بزرگی بود که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد افزود : نظام تامین اجتماعی در این موفقیت که موجب کاهش مشکلات مردم شد نقش اساسی دارد.
وی بر ضرورت گسترش سرمایه گذاری بخش های خصوصی در قسمت های مختلف استان تأکید و خاطر نشان کرد : تلاش دولت حمایت از سرمایه گذارای بخش های خصوصی است و این انتظار در استان از سازمان هایی مانند تأمین اجتماعی بسیار بالاست.
نجفی به سرمایه گذاری شرکت های وابسته به سازمان تأمین اجتماعی در استان اشاره کرد و افزود : از شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی انتظار می رود در طرح هایی مانند چوکا، نمایشگاه بین‌المللی استان و شرکت هایی دیگر ورود جدی پیدا کنند تا با ایجاد اشتغال در بهبود فضای کسب و کار استان گام مؤثری برداشته شود.
وی با اشاره به اینکه علیرغم تهیه زمین، آب، برق و گاز درخصوص پتروشیمی اقدامی صورت نگرفته بود گفت: با جلسات مختلفی که در تأمین اجتماعی برگزار شد در سفر اخیر رئیس جمهور با درخواست اینجانب ۴ شرکت بزرگ که یکی از آنها شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی خواهد بود در اجرای پروژه پتروشیمی لوشان شرکت می کند.

وی همچنین بر بدهی های معوقه کارفرمایان به تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت : تأمین اجتماعی در بخش های اجتماعی و اقتصادی گامهای موثری برداشته و درخصوص بدهی های کارفرمایان کارگروهی تشکیل داده شده تا بدهی ها پرداخت شود.

در این جلسه مدیر کل تأمین اجتماعی استان با تقدیر از حمایت های استاندار گفت : سازمان تأمین اجتماعی سازمانی چند وجهی است که نقش مهمی در پایداری و انسجام اجتماعی جامعه عزیز اسلامی ایفا می کند و با ۱۹ نوع خدمت به مردم یار و یاور دولت در رسیدن به توسعه پایدار است.
حق پرست با اشاره به آرامش و ثبات ایجاد شده در سازمان تأمین اجتماعی با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید گفت : یک میلیون و یکصد و چهل هزار نفر معادل  ۴۴ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
وی افزود : توانستیم با الکترونیکی کردن خدمات ۱۲۵ هزار بار مراجعه حضوری را کاهش دهیم.

محمدحسین شهدی نژاد مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان نیز در این جلسه با اشاره به افزود : علاوه بر این بیمارستان با تعداد ۲۱۴۰ مرکز پزشکی، پاراکلنیکی، درمانگاهی و بیمارستان طرف قرارداد هستیم.

Share