روشن شدن علایم مثبت زمینه های سرمایه گذاری در ایران برای اروپایی ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،علایم مثبت ناشی از انجام توافق از ماه ها قبل از آن برای سرمایه گذاران خارجی نمایان شده و این افراد و شرکت های آنها همواره درصدد فرصتی برای برقراری ارتباط مجدد بودند، اما؛ مهم ترین مساله در این میان آن است که بتوانیم نهایت بهره گیری را از فرصت پیش آمده داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،علایم مثبت ناشی از انجام توافق از ماه ها قبل از آن برای سرمایه گذاران خارجی نمایان شده و این افراد و شرکت های آنها همواره درصدد فرصتی برای برقراری ارتباط مجدد بودند، اما؛ مهم ترین مساله در این میان آن است که بتوانیم نهایت بهره گیری را از فرصت پیش آمده داشته باشیم.haghshenas902_orig

به نقل از موج ,هادی حق شناس، کارشناس اقتصادی، در خصوص سفر هیات تجاری آلمان به تهران گفت: به واسطه توافق صورت گرفته کاملا طبیعی است که حجم سفرهای هیات های تجاری به کشور زیاد شود و هر یک از این هیات ها به واسطه زمینه کاری خود می خواهند وارد اقتصاد ایران شوند تا بتوانند روابط تجاری خود را قوی تر کنند.
وی با بیان این که مهم ترین مساله در ورود این هیات های تجاری، زمینه مورد نظر آنها برای سرمایه گذاری است، افزود: این که هیات ها از چه کشوری برای سرمایه گذاری وارد ایران می شوند مهم نیست، بلکه نکته مهم آن است که بتوانیم از زمینه ورود آنها نهایت سود و بهره را داشته باشیم.
این کارشناس اقتصادی با اشاره به علایم مثبت انجام توافق از ماه های اخیر برای سرمایه گذاران تصریح کرد: اروپایی ها علاقه مند سرمایه گذاری در ایران هستند و می‌کوشند تا به شکل مستقیم یا غیر مستقیم به منظور سرمایه گذاری در ایران اقدام کنند.
وی در پاسخ به این مساله که این کشورها و شرکت های تجاری آنها جز اولین کسانی بودند که به محض اعمال تحریم ها از ایران خارج شدند و چگونه می‌توان به آنها اعتماد دوباره کرد، گفت: در اقتصاد اصطلاحی وجود دارد مبنی بر این که هیچ کشوری دوست دایمی یا دشمن همیشگی نیست، بنابراین سیاست گذاران اقتصادی عمدتا بر مبنای منافع کشورها تصمیم می‌گیرند.
این استاد دانشگاه با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: قدر مسلم متولیان و دست اندرکاران در سیاست گذاری‌ها و برنامه‌‌ریزی‌های خود چه در رویارویی با شرکت های خارجی و چه در سایر موارد باید همواره اقتصاد مقاومتی را مدنظر داشته باشند.
یادآور می شود، روز گذشته هیات ۶٠ نفره آلمانی به ریاست قائم مقام صدراعظم آلمان که همزمان وزیر اقتصاد و انرژی این کشور نیز هست؛ برای گسترش روابط سیاسی، تجاری و اقتصادی و به دعوت بیژن زنگنه، وزیر نفت، وارد تهران شدند.

Share