تمدید مهلت مذاکرات هسته ای/از سرگیری مذاکرات صالحی و مونیز/موگرینی:کارهای دشواری باقی مانده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده ایران تایید کرد که مذاکرات در دو سه روز آینده به منظور بررسی راه‌حل‌ ها پیرامون موضوعات باقی مانده ادامه می‌یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده ایران تایید کرد که مذاکرات در دو سه روز آینده به منظور بررسی راه‌حل‌ ها پیرامون موضوعات باقی مانده ادامه می‌یابد.

۱۴۳۵۹۴۳۰۸۵۹۲۱_Mehdi Ghasemi -9  بر اساس قوانین اتحادیه اروپایی و همچنین محدودیت‌های قانونی هیات‌های غربی به منظور ادامه اجرای تعهدات آن‌ها بر اساس برنامه اقدام مشترک ژنو پس از تمدید ۷ روزه تا هفتم جولای، روز سه شنبه نیز تمدید چند روزه مذاکرات جاری صورت گرفت.

 فدریکا موگرینی پس از دو روز رایزنی با همتایان خود در گروه ۱+۵ و ایران عصر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: ما خیلی از کارها را انجام دادیم اما کارهای دشواری باقی مانده است. ما می خواهیم از تمام وقت خود استفاده کنیم. بعضی از وزیران در ساعات و روزهای آینده وین را ترک می‌کنند اما دوباره به وین بازخواهند گشت.

 وی ادامه داد: من آمده‌ام اینجا در جمع شما تا بگویم ما مذاکرات را تمدید کرده‌ایم.

 موگرینی اما به تاریخ مورد نظر تمدید اشاره ای نکرد.

 وی افزود: خبر این است که ضرب‌الاجل خود را تمدید کرده‌ایم و به دنبال زمانی مناسب برای توافق نهایی هستیم.

 وی تاکید کرد که ما سخت کار می‌کنیم اما موضوعات مهمی باقی مانده است.

 گفته می شود تمام وزیران خارجه ۱+۵ به جز جان کری امروز وین را ترک می‌کنند.

 به نظر می‌آید تحت فشار ایران، آمریکایی‌ها از کنگره و ضرب الاجل ۹ جولای عبور کردند. چنانچه تا ۹ جولای توافق برای بررسی به کنگره ارایه نشود کنگره فرصت دوماهه برای بررسی توافق را در اختیار می‌گیرد.

 پس از سخنان موگرینی، وزیر خارجه روسیه هتل کوبورگ را ترک کرد.

 هم چنین علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران و مونیز وزیر انرژی آمریکا مذاکرات دو جانبه خود را از سرگرفته‌اند.

/ایسنا

Share