برداشت برنج در گیلان با حضور استاندار آغاز شد+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نخستین برداشت برنج در گیلان صبح امروز با حضور استاندار در روستای لاکسار صومعه سرا آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نخستین برداشت برنج در گیلان صبح امروز با حضور استاندار در روستای لاکسار صومعه سرا آغاز شد.
jpg4405 سعید کاظمی کشاورز صومعه سرائی سی ام فروردین در یک هکتار از شالیزارهایش رقم محلی حسنی را کشت کرده بود که برداشت مکانیزه این محصول با حضور دکتر نجفی و جمعی از مدیران استان آغاز شد.
استاندار گیلان در حاشیه نخستین دروی برنج استان با اشاره به خشکسالی و کم آبی موجود در فصل زراعی امسال گفت : با تلاش مدیران استانی، شهرستانی و نیز صرفه جویی کشاورزان انشاء‌ا… سال پُررونقی را برای شالیکاران پشت سرخواهیم گذاشت.
وی بر تلاش مردان و زنان غیرتمند گیلانی و تحمل رنج و سختی فراوان در کاشت، داشت و برداشت محصول اشاره و خاطر نشان کرد : با همراهی خوب مدیران مرتبط و فرمانداران تقریباً بدون تنش توانستیم این سال را سپری کنیم و تا ۱۰ روز آینده انشاء ا… برداشت در سراسر استان نیز آغاز خواهد شد.
دکتر نجفی تصریح کرد : در تلاش هستیم مشکل آب استان را با روش های مختلف برطرف کنیم تا در سالهای آینده سال های زراعی پُررونق تری را شاهد باشیم.
وی بر ضرورت مدیریت واردات برنج تأکید کرد و افزود : با توجه به اینکه در تولید کاهش نخواهیم داشت و در حال حاضر خشکسالی را پشت سر گذاشتیم در صورتی که نیاز به واردات باشد به صورت سنجیده عمل شود تا کشاورزان با مشکلاتی که در مراحل کاشت، داشت و برداشت داشتند به سود خود برسند.
نماینده عالی دولت در گیلان بر تلاش همه جانبه برای حفظ قیمت برنج در بهترین شرایط آن اشاره و بیان کرد : اگر دولت احساس کند که قیمت برنج در حال کاهش است همانند سال قبل برای حمایت از کشاورزان نسبت به خرید توافقی اقدام می کند .
jpg4403 jpg4404 jpg4407

Share