با ارزش‌ترین قرارداد تاریخ فوتبال ایران بسته شد+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،جواد نکونام، فریدون زندی، کریم انصاری‌فرد، پژمان منتظری، هاشم بیگ زاده و کاظم برجلو بازیکنان فوتبال ایران قرارداد در حضور بنیانگذار و مدیرعامل محک و کودکان محک و خانواده‌های آنان در ۴ بند به امضا رسید. مفاد این قرارداد تماماً بر پایه عشق به همنوع و مهرورزی است و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،جواد نکونام، فریدون زندی، کریم انصاری‌فرد، پژمان منتظری، هاشم بیگ زاده و کاظم برجلو بازیکنان فوتبال ایران قرارداد در حضور بنیانگذار و مدیرعامل محک و کودکان محک و خانواده‌های آنان در ۴ بند به امضا رسید. مفاد این قرارداد تماماً بر پایه عشق به همنوع و مهرورزی است و بی شک ارزشمندترین قرارداد تاریخ فوتبال ایران و شاید هم جهان است. این قردادا که روز شنبه ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۴ منعقد شد به نوعی با ارزش‌ترین قرارداد تاریخ فوتبال ایران و شاید هم جهان به حساب آید.

همچنین طرف دوم این قرارداد کودکان مبتلا به سرطان محک بوند. این نخستین باری نبود که نکونام، زندی و برجلو برای دیدار با کودکان مبتلا به سرطان در محک حاضر می‌شدند. همین دو ماه پیش بود که زندی برای ملاقات با کودکان به محک آمده بود. نکونام هم بارها به محک آمده و کاپیتان تیم کودکان در جام نوع‌دوستی بود. به گفته نکونام دیدار روز شنبه ۲۰ تیر به پیشنهاد پژمان منتظری شکل گرفت.

۱۳۹۴۰۴۲۱۰۹۵۹۰۷۱۶۴۵۶۸۰۱۱۴

در این قرار داد قهرمانان فوتبال کشورمان عضو خانواده بزرگ محک شدند و نسبت به کودکان مبتلا به سرطان متعهد شدند که آنان را هرگز فراموش نکرده و پیوند دوستی‌شان را همیشگی کنند. قهرمانان فوتبال قول دادند تا برای بازی و شاد کردن کودکان هر ۳ ماه یکبار به دیدارشان بیایند و دیگر دوستانشان را نیز با محک آشنا کرده و ایشان را به بازدید از این مؤسسه تشویق کرده و به خانواده بزرگ محک پیوند دهند.

در بندهای این قرار داد آمده است:‌
ماده (۱) موضوع قرارداد
عبارت است از عضویت آقای ………………….. در بین اعضای خانواده بزرگ محک، مطابق قوانین و مقررات آدم های خوب و مهربون، به منظور دوستی بیشتر و همیشگی عمو با کودکان محک.
ماده (۲) موضوع قرارداد
عمو از این به بعد هر چند وقت یکبار به دوستان کوچکش در محک سر می‌زند تا ما با او گل کوچیک و فوتبالِ‌دستی بازی کنیم و عکس بگیریم.
ماده (۳) موضوع قرارداد
عمو از این به بعد هر ۳ ماه یکبار چند تا دیگه از دوستای فوتبالیستش را هم به محک می‌آورد تا ما با او هم دوست شویم و او را هم عمو صدا کنیم.
ماده (۴) مدت قرارداد
این ماده از تاریخ …۲۰./..۴../..۹۴……  لغایت ……..همیشه… معتبر است. التزام طرفین به آن لازم الاجراست.

جواد نکونام: امیدوارم حس رفاقت بین اعضای تیم ملی سبب ترویج کمک به کودکان مبتلا به سرطان شود.

مدیر عامل مؤسسه خیریه محک ضمن خوشامدگویی به اعضای تیم ملی فوتبال از حضورشان در کنار فرزندان محک قدردانی کرد و گفت: «حضور ورزشکاران در محک نشانه این است که مسئولیت اجتماعی در بین افراد سرشناش نیز بسیار مورد اهمیت است. در محک ما سعی می‌کنیم در فضای بیمارستان حال و هوای کودکی را برای کودکان مبتلا به سرطان همواره زنده نگه داریم و حضور ورزشکاران و افراد محبوب ما را در ساختن روزهایی شاد برای فرزندان کوچکمان در محک یاری می‎دهد و موجب بالا رفتن روحیه امید و مبارزه در مسیر درمان می‌شود. بسیار خرسندیم که با حضور فوتبالیست‌های عزیزمان شور و شوقی پر از عشق و محبت را در بخش‌های بستری بیمارستان محک شاهد هستیم و قراردادی که ریشه در عشق و انسان دوستی دارد را زیر این سقف امضا کردیم.»

سعیده قدس بنیانگذار محک در جمع اعضای تیم ملی حضور یافت و ضمن قدردانی از حضور جوانان ورزشکار ایران زمین گفت: «دیدن شما ورزشکاران و اسطوره‌های ملی به ما این آرامش و اطمینان را می‎دهد که عشق روزافزونی در بین جوانان ما در خصوص حوزه خیریه در حال شکل‌گیری است که این عشق برای آباد کردن این مرز و بوم به بار خواهد نشست.»
جواد نکونام کاپیتان تیم ملی در نشست خبری در حاشیه این قرارداد انسان دوستانه گفت: «همه تلاش تیم ملی فوتبال ایران برای خوشحال کردن هموطنان است. امیدواریم بتوانیم با تلاشمان لبخند رضایت را بر لبان مردم عزیزمان بیاوریم. از اینکه در محک هستیم بسیار خوشحالیم و امیدواریم این دیدارها بتواند در زمینه افزایش امید به زندگی در کودکان و پیشبرد فرهنگ نوع‌دوستی موثر باشد. امیدوارم حس رفاقت بین اعضای تیم ملی سبب ترویج کمک به کودکان مبتلا به سرطان باشد.»

مسابقات فوتبال دستی بین قهرمانان کوچک مبارزه با سرطان و قهرمانان ملی فوتبال

از صبح که خبر آمدن فوتبالیست‌های تیم ملی به بخش‌ها رسیده بود کودکان سر از پا نمی‌شناختند و بی صبرانه منتظر آمدن تیم ملی بودند. با ورود اعضای تیم ملی، کودکان که لباس ورزشی بر تن داشتن به استقبال آنها آمدند. اعضای تیم ملی به بخش‌های مختلف بستری و همچنین اقامتگاه محک رفتند و با کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان دیداری صمیمانه داشتند. پس از آن مسابقه فوتبال دستی بین قهرمانان کوچک مبارزه با سرطان و قهرمانان ملی فوتبال برگزار شد. در این مسابقه سرشار از هیجان پدر و مادرها کودکان خود را تشویق می‌کردند. امیر فرزند ۱۲ ساله محک از خوشحالی اینکه در کنار اعضای تیم ملی بازی می‌کند چند بار حواسش پرت شد و گل خورد خندید و گفت: «من هیچ وقت به این راحتی گل نمی‌خورم امروز اینطوری شدم.» سارا با تمام وجودش بالا و پایین می‌پرید. ابوالفضل کودک ۳ ساله محک در آغوش هاشم بیگ زاده شیرین زبانی می کرد و معصومه فرزند ۱۱ ساله محک به فریدون زندی گفت:‌«عمو موهات چقدر قشنگه موهاتو به من می‌دی؟»

به امید قهرمانی تمامی فرزندان محک در میدان مبارزه با سرطان

برای کودکان مبتلا به سرطان دیدن افراد مشهور،‌قهرمانان ورزشی و افرادی که آنها را همیشه در قاب تلویزیون می‌بینند سرشار از شادی و امید بخش است. این دیدارها می‌تواند برای روحیه بخشیدن و بالا بردن امید در کودک مبتلا به سرطان در مسیر مبارزه با بیماری تاثیر گذار باشد.  امروز فضای بیمارستان برای همه کودکان کاملا فوتبالی بود و همه  یک روز شاد و به یاد ماندنی را تجربه کردند. فوتبالیست‌ها و قهرمانان ملی کشورمان هم روزی پر از مهر و نوع دوستی را تجربه کردند و ارزشمندترین قرارداد تاریخ فوتبال ایران را از امروز تا همیشه برای عشق ورزیدن به کودکان مبتلا به سرطان به امضا رساندند.

محک قدردان تمامی انسان‌هایی است که محک را در رسیدن به این باور همراهی می‌کنند که:‌ سرطان پایان زندگی نیست… به امید قهرمانی تمامی فرزندان محک در میدان مبارزه با سرطان

نمونه قرارداد بین اعضای تیم ملی فوتبال و کودکان محک

۱۳۹۴۰۴۲۱۱۰۰۰۴۳۸۱۰۵۶۸۰۱۶۵/تسنیم

 

Share