اجرای ۲۰ پروژه متنوع شهری در لاهیجان/سرمایه‌گذاری در احداث پل معلق بام سبز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،ابراهیم مهربان امروز مهم‌ترین مشکل این شهر را عدم وجود نظام منسجم بر بسیاری از مواردی مانند ساخت‌و‌سازها، فضای سبز، مبلمان شهری و… عنوان کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،ابراهیم مهربان امروز مهم‌ترین مشکل این شهر را عدم وجود نظام منسجم بر بسیاری از مواردی مانند ساخت‌و‌سازها، فضای سبز، مبلمان شهری و… عنوان کرد.

mehrabanوی با بیان اینکه وجود مشکلات مذکور در شهر گردشگرپذیری لاهیجان بسیار محسوس است، تصریح کرد: لاهیجان از چشم‌اندازهای خدادادی و طبیعی برخوردار است اما امروز شاهد این مسئله هستیم که در چندین سال گذشته حق وحقوق شهروندان به مخاطره افتاده و «جزیره» نمونه بارز آن است.

رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان پرداختن به مناطق حاشیه شهر و محروم و کم‌بهره از خدمات را رویکرد امسال این شورا عنوان کرد و گفت: توجه به محله بوجایه و یوسف‌آباد آغاز شده و در مرحله بعدی محله حاجی‌آباد و دیگر مناطق مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

وی وظیفه نهادهای مردمی مانند شورا و اداره‌های دولتی را ایجاد تعامل سازنده دانست و تصریح کرد: خروجی این تعامل باید برای مردم قابل لمس باشد.

مهربان آغاز اجرای بسیاری از پروژه‌های گیلان را با چالش ذکر کرد و افزود: این امر موجب عقب‌ماندگی می‌شود.

وی وجود شهردار فعلی لاهیجان را یک فرصت برای بهره‌مندی بهتر عنوان کرد و یادآور شد: ویژگی‌های بارز شهردار لاهیجان به‌ویژه تعهد و تخصص وی باید با حمایت اعضای شورا و مدیران استانی و شهرستانی منجر به بروز اتفاق‌های مثبت شود.

اجرای ۲۰ پروژه متنوع شهری در لاهیجان

رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان با بیان اینکه بالغ بر ۲۰ پروژه در لاهیجان در حال اجراست، خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات مالی، شهردار لاهیجان کار را تعطیل نکرد و پروژه‌های متنوعی در این شهر در حال انجام است.

وی توجه به مسایل فرهنگی شهر لاهیجان را از اولویت‌های شورا بیان کرد و متذکر شد: در این راستا پروژه‌های فرهنگی مانند ساخت و ساز اماکن فرهنگی و پرداختن به فرهنگ محلات توسط شهرداری در حال انجام است.

مهربان ورزش را یکی از زیر مجموعه‌های بارز فرهنگ خواند و خاطرنشان کرد: از ساخت و ساز تا برگزاری مسابقات و جشنواره‌های مختلف در محلات که از وظایف ذاتی شهرداری و شورای شهر است، حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه شورا در تصمیمات خود منافع مردم شهر را در نظر می‌گیرد، یادآور شد: کمک به شهرداری و درآمدهای شهری به صورت قانونی نفع آن به شهروندان می‌رسد بنابراین نمی‌توان این دو را از هم متفاوت دانست.

این مسئول در ادامه به فعالیت طرح‌های دریا اشاره کرد و گفت: طرح‌های دریا خدمات بسیار ابتدایی را به مردم ارائه می‌دهند و با توجه به نگاه ویژه شهردار به این مسئله پیشنهاد کردیم تا شهرداری بتواند کیفیت مطلوب‌تری از خدمات را ارائه کند که با همراهی فرماندار در حال اجرا است.

سرمایه‌گذاری در احداث پل معلقی بام سبز لاهیجان/ضرورت ساخت خانه کشتی 

وی از سرمایه‌گذاری برای احداث پل معلقی در بام سبز لاهیجان خبر داد و افزود: تقاطع‌های غیرهمسطح میادین ابریشم و شیخ زاهد در شهر لاهیجان و دیگر پروژه‌ها حاصل جذب سرمایه‌گذار است و می‌توانیم با همکاری مسئولان سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب کنیم.

مهربان تسریع در ساخت خانه کشتی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: درخواست ما این بود از اعتبارات کشوری ورزش برای ساخت خانه کشتی استفاده شود اما یک جابه‌جایی در موافقتنامه آن صورت گرفت که بهره‌بردار را اداره ورزش و جوانان معرفی کرده بودند و این موضوع با چیزی که مقرر شده بود منافات داشت.

وی با اشاره به اینکه زمین احداث خانه کشتی باید توسط شهرداری در اختیار این پروژه قرار گیرد، یادآور شد: دلیل اصلی پیشنهاد این بود که شهرداری با این تفاسیر بتواند آسان‌تر و زودتر به بهره‌برداری این پروژه برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان میزان بدهی‌های شهرداری را زیاد دانست و اضافه کرد: هر روز شاهد آن هستیم که یکسری مطالبات به مطالبات پیشین اضافه می‌شود و امیدواریم با همت شهردار و کمک شورای اسلامی شهر این مشکل برطرف شود.

وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر حقوق دریافت نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: تنها دریافتی اعضای شورا یک‌شصتم حقوق شهردار ضرب‌در ساعاتی که جلسه برگزار می‌کنند است و به عنوان مثال حقوق دریافتی بنده یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

/فارس

Share