اتوبوسهای جدید و مدرن برای حمل و نقل درون شهری رشت در راه هستند/مطالعه فاز اول مرکز کنترل ترافیک شهر رشت به پایان رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: سیاست جدید شهرداری رشت در حمل و نقل درون شهری افزایش کمیت و کیفیت ناوگان اتوبوسرانی جدید و مدرن و کاهش ناوگان تاکسیرانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت : سیاست جدید شهرداری رشت در حمل و نقل درون شهری افزایش کمیت و کیفیت ناوگان اتوبوسرانی جدید و مدرن و کاهش ناوگان تاکسیرانی است.

۸۱۲۴۵۴_PhotoAفرامرز جمشید پورافزود :با نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل درون شهری ، اتوبوس های نو و مدرن با امکانات رفاهی گرمایشی و سرمایشی و سایر امکاناتی که آسایش و آرامش شهروندان را تامین کند بکارگرفته می شوند.

وی خاطرنشان کرد : در همین راستا راه اندازی خط ویژه اتوبوسرانی در چند مسیر شهر رشت در دست مطالعه است تا بتوان ضمن افزایش سرعت و ایمنی ، تامین آسایش و رفاه و ایجاد ناوگانی سازگار با محیط زیست ، حمل و نقل ارزانتری را برای شهروندان فراهم کرد.

وی گفت : قرار است ۲۰ دستگاه اتوبوس نو برای خط ویژه خیابان امام خمینی (ره) طی سه ماه آینده خریداری و به ناوگان اتوبوسرانی شهری افزوده شوند که این اتوبوس ها با زمان بندی سه دقیقه ای از ایستگاهها حرکت کرده و در مسیرها توقف کمتری خواهند داشت .

جمشیدپور ادامه داد : هم اکنون توسط مشاوران ذیصلاح مطالعه طرح های ساماندهی تاکسیرانی رشت ، خط های ویژه ، پیاده رو سازی ، پارکینگ ها ، وضعیت دسترسی به بازار و هتل ها و افزایش کمیت و کیفیت آسفالت معابر عمومی هسته مرکزی شهر رشت در حال انجام است که ۷۰ درصد این طرح ها در سال جاری عملیاتی می شوند.

وی یادآورشد : مطالعه فاز اول مرکز کنترل ترافیک شهر رشت به پایان رسیده است و این مرکز در حال تجهیز است و در مدت یک ماه آینده فاز اول آن با هفت دستگاه دوربین ثبت تخلف و ۱۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری به بهره برداری می رسد.

به گفته وی فازاول این طرح با ۲۲ میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.

سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری رشت گفت : با اجرای طرح محدودیت های ترافیکی ، رفت و آمد در برخی خیابان های رشت نظیر خیابان شریعتی از میدان صیقلان به شهرداری ، سه راه حاجی آباد تا میدان شهرداری از ساعت شش و سی دقیقه صبح تا ۱۰شب برای ورود خودروهای شخصی ممنوع می شود.

وی یادآورشد : در این طرح برای تامین پارکینگ های عمومی و طبقاتی مورد نیاز محدوده ها و دسترسی ساکنان کوچه های واقع در پیاده رو ها و دسترسی به هتل ها و بازار نیز تمهیدات ویژه ای اندیشه شده است.

/ایرنا

Share