مصمم هستیم مشکلاتمان را با منطق، استدلال و مذاکره حل و فصل کنیم/با شعار و ادای جملات تند، مشکلات جامعه و کشور حل و فصل نمی‌شود/پایان مسیر احقاق حقوق ملت بزرگ ایران،پیروزی پرافتخار خواهد بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رییس جمهوری تصریح کرد: مردم ما با صدای بلند به همه جهانیان اعلام می کنند که دوران خشونت و افراطی گری به سر آمده و ما همه باید با منطق، استدلال و تدبیر، راه آینده خودمان را که مسیر توسعه است به خوبی طی کنیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که در اجتماع بزرگ مردم شهرستان های شهریار، ملارد و قدس در غرب استان تهران صحبت می‌کرد، با تاکید بر اینکه “مردم ایران آگاهند و می‌دانند با شعار و ادای جملات تند گروهی اندک، مشکلات جامعه و کشور حل و فصل نخواهد شد”، گفت: ما در مسیر احقاق حقوق ملت ایران قرار داریم و پایان این راه، پیروزی پرافتخار برای ملت بزرگ ایران خواهد بود.
۱۷۵۶۶۰دکتر روحانی اظهارداشت: ما بی تردید با وحدت و انسجام و امید مردم به آینده بهتر، از مشکلات به خوبی عبور خواهیم کرد و راه توسعه و پیشرفت کشور را ادامه خواهیم داد.
رییس جمهوری تصریح کرد: مردم ما با صدای بلند به همه جهانیان اعلام می کنند که دوران خشونت و افراطی گری به سر آمده و ما همه باید با منطق، استدلال و تدبیر، راه آینده خودمان را که مسیر توسعه است به خوبی طی کنیم.
دکتر روحانی به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید با تیم مذاکره کننده قوی، در صحنه جهانی هر روز قدمهای جدیدی را برای احقاق حقوق ملت ایران برداشته و برخواهد داشت.
رییس جمهوری در ادامه به استقبال مردم خونگرم و دلاور شهریار، ملارد و قدس اشاره کرد و این استقبال باشکوه را نشانه حمایت مردم از خادمان ملت ایران خواند و گفت: ۲۰ طرح و پروژه با ۶۴۲ میلیارد تومان در این منطقه در سال ۹۴ و ۹۵ اجرایی می شود.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه همین حضور و امید شما مردم در ۲۱ ماه گذشته باعث شده در مسایل فرهنگی، رفاهی و شکستن رکود اقتصادی قدم‌های موفقی برداریم، گفت: امروز شاهد ثباتی مبسوط در اقتصاد و بازار هستیم و مشاهده می‌کنیم که اقتصاد کشور رونق تدریجی دارد که این رونق در بخش‌های معدن، نفت و گاز، کشاورزی و خدمات به خوبی ملموس است.
دکتر روحانی اضافه کرد: با وجود آنکه دولت در تنگناهای مالی است و امسال قیمت نفت هم کاهش پیدا کرده، اما با کمک شما مردم و یاری خدا راه پیشرفت و توسعه کشور را ادامه خواهیم داد و تردیدی ندارم که با ایمانی که مردم ایران دارند و با وحدت و انسجامی که در جامعه می‌بینیم، خواهیم توانست به تمام اهداف مدنظر دست یابیم.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به آمار اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر پیشرفت‌های علمی کشور در دو سال اخیر اشاره کرد و اظهارداشت: رشد علمی خوب در دو سال گذشته و کسب رتبه نخست در منطقه و دنیای اسلام در این عرصه، گواه آن است که با امیدی که نزد نسل جوان و دانشگاهی ما وجود دارد، می توانیم مسیر علم، ترقی و پیشرفت را با سرعت بیشتری طی کنیم.
رییس جمهوری با بیان این که جمعیت کشور هر سال یک میلیون نفر زیاد می‌شود، تصریح کرد با توجه به این مسأله و خشکسالی که همواره یکی از معضلات ما بوده، باید در برداشت از آب‌های زیرزمینی به طرق مختلف صرفه جویی کنیم.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دولت برای آنکه نسل جوان کشور و از جمله جوانان این منطقه بتوانند با نشاط و سلامت بیشتر در مسیر پیشرفت نقش آفرینی کنند، به توسعه امکانات ورزشی نیز توجه دارد، از احداث سالن‌های ورزشی و استخر در این سه شهرستان خبر داد.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تنوع فرهنگی جمعیت این مناطق اظهار داشت: باید همه به فرهنگ‌های یکدیگر احترام بگذاریم و در مسیر وحدت و انسجام بیشتر تلاش کنیم چرا که ایران باید الگوی همزیستی و برادری برای همه کشورهای منطقه که امروز با مشکلات و معضلات بی‌شمار مواجه هستند باشد و بتواند به همه مظلومان عالم و منطقه کمک کند تا منطقه‌ای امن‌تر و آرام‌تر داشته باشیم.
رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود ماه شعبان را ماه امید همه مستضعفان و مظلومان به آینده و به روز اجرای حق، عدالت صلح و دوستی در جهان عنوان کرد.

Share