محققی لاهیجی از اساتید موفق حوزه بود و با استفاده از شیوه‌های نوین تدریس می‌کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،آیت‌الله زین‌العابدین قربانی با اشاره به شخصیت علمی و مجاهدت‌های استاد محمد محققی لاهیجی، اظهار داشت: استاد محققی لاهیجی از اساتید موفق حوزه و دانشگاه بود و در حوزه علمیه نیز با استفاده از شیوه‌های نوین تدریس می‌کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،آیت‌الله زین‌العابدین قربانی با اشاره به شخصیت علمی و مجاهدت‌های استاد محمد محققی لاهیجی، اظهار داشت: استاghorbani2015-04-16_17-38-38د محققی لاهیجی از اساتید موفق حوزه و دانشگاه بود و در حوزه علمیه نیز با استفاده از شیوه‌های نوین تدریس می‌کرد.

وی با تأکید بر تکریم شخصیت علما و اندیشمندان و مفاخر کشور، افزود: تجلیل از مقام علمای خدوم و بی‌آلایش همانند محمد محققی لاهیجی تبلیغ برای اسلام و معرفی اندیشمندان اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان، محمدمحققی لاهیجی را از مفاخر برجسته این استان دانست و گفت: مسئولان برای تبیین شخصیت مشاهیر و مفاخر گیلان که مایه عزت هستند، تلاش کنند.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه شخصیت‌هایی داشتیم که دنیای اسلام را زنده کردند و نامشان پرآوازه است، تاکید کرد: یکی از این شخصیت‌ها محققی لاهیجی است که زحمات زیادی در عرصه‌های بین‌المللی برای اسلام کشید و سفیر علوم دینی در عرصه بین‌المللی بود.

استاد ‌محمد محققی لاهیجی استاد دانشگاه تهران و حوزه و نماینده آیت الله العظمی بروجردی در آلمان و اروپا و بنیانگذار مرکز اسلامی هامبورگ آلمان بود.

وی در سال ۱۲۸۹ در لاهیجان متولد و در سال ۱۳۳۱ جهت تدریس به دانشگاه تهران دعوت شد و در سال ۱۳۳۴ توسط آیت‌الله العظمی بروجردی، یعنی ۶۰ سال پیش به آلمان و اروپا اعزام شد./تسنیم

Share