قربانی:موانع پیش‌روی صاحبان صنایع را مرتفع کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه ای باحضور نماینده مردم شهرستانهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی ، معاون فرماندار ، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان ، رواسای ادارات شهرستان و صاحبین صنایع در شهرک صنعتی نقرده آستانه اشرفیه برگزار شد ، که در همین راستا دکتر قربانی بیان داشت : امروزه بسیاری از کشورهای دنیا به این امر پی برده‌اند که واحدهای تولیدی کوچک، نقش عمده‌ای در اقتصاد ملی ایفا می‌کنند و در برخی از این کشورها چنین به نظر می‌رسد که اقتصاد ملی بر پایه بنگاه‌های اقتصادی کوچک بنا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه ای باحضور نماینده مردم شهرستانهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی ، معاون فرماندار ، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان ، رواسای ادارات شهرستان و صاحبین صنایع در شهرک صنعتی نقرده آستانه اشرفیه برگزار شد.
در همین راستا قربانی گفت: امروزه بسیاری از کشورهای دنیا به این امر پی برده‌اند که واحدهای تولیدی کوچک، نقش عمده‌ای در اقتصاد ملی ایفا می‌کنند و در برخی از این کشورها چنین به نظر می‌رسد که اقتصاد ملی بر پایه بنگاه‌های اقتصادی کوچک بنا شده است.۱۲

محمدحسین قربانی به این موضوع اشاره کرد که با توجه به اهمیت صنایع خرد در تحقق توسعه صنعتی، مسئولیت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به عنوان متولی سیاستگذاری و توسعه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در کشور سنگین‌تر شده است.

وی در ادامه افزود : از نکات دیگری که این مجموعه به عنوان یکی از ارکان ایجاد اشتغال و متولی ، بخشی از تولید صنعتی در کشور، پیگیری می‌کند، توانمندی واحدهای صنعتی با محوریت جذب بازارهای جهانی است .

وی به بیان این مطلب اذعان داشت که تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید ملی تدبیر هوشمندانه‌ای است تا دولتمردان را بیش از گذشته به حمایت از صنعتگران ایرانی معطوف کند. بدون تردید دولت باید در کنار بخش خصوصی قرار گیرد و با تقویت و افزایش مشارکت این بخش در اقتصاد زمینه رشد تولید ملی را فراهم سازد.

 قربانی گفت : یکی از ابزارهای حمایتی که ترغیب بخش خصوصی را به دنبال دارد، رفع مشکلات ساختاری در اقتصاد دولتی است. مجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با شناسایی چالش‌های موجود بخش صنعت و خلأهای قانونی، گام‌هایی در جهت مشارکت بخش خصوصی به کار گرفته است که واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌ها به بخش خصوصی از جمله این سیاست‌ها است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهرگفت : در حال حاضر با مدیریتی قاطع ، دلسوز و در صحنه می توان به صنعت استان کمک کرد که مجموعه شهرکهای صنعتی نمونه بارزی از این مدیریت در استان می باشد .

وی در پایان بیان داشت : اجرای پروژه های خط انتقال برق ، زیرسازی و روکش آسفالت و از همه مهمتر تصفیه خانه فاضلاب از جمله تغییرات رو به رشد و تاثیرگذار یکسال اخیر در شهرک صنعتی نقرده آستانه اشرفیه می باشد که جای تقدیر و تشکر دارد و می بایست رفته رفته موانع پیش‌روی صاحبان صنایع را مرتفع کنیم و زمینه را برای تحقق خودکفایی اقتصادی در آینده‌ای نزدیک رقم بزنیم.

Share