عاشوری:استانی شدن انتخابات سبب کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،ناصر عاشوری با بیان اینکه با طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس مخالف هستم، اظهار داشت: کاهش مهاجرت از روستاها و به شهرها و معکوس شدن این واقعیت از مهمترین تلاش‌های دولت است که با استانی‌شدن انتخابات بیم کاهش توجهات به روستاها وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: استانی‌شدن انتخابات مجلس حقوق مردم روستاها را ضایع می‌کند.

ashoori-fooman1472 (4)ناصر عاشوری، با بیان اینکه با طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس مخالف هستم، اظهار داشت: کاهش مهاجرت از روستاها و به شهرها و معکوس شدن این واقعیت از مهمترین تلاش‌های دولت است که با استانی‌شدن انتخابات بیم کاهش توجهات به روستاها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه استانی‌شدن انتخابات مجلس حقوق مردم روستاها را ضایع می‌کند، افزود: نمایندگان مجلس تعهداتی به مردم روستاها، بخش‌ها و شهرهای تابعه حوزه انتخابیه دارند که با استانی شدن انتخابات این تعهدات کمرنگ می‌شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه استانی شدن انتخابات سبب توجه ویژه به مسائل ملی، کلانشهرها و شهرهای مراکز استان‌ها می‌شود، گفت: استانی شدن انتخابات سبب کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود.

عاشوری با تأکید بر اینکه استانی شدن انتخابات باید به صورت پایلوت در دو استان کشور اجرا شود، خاطرنشان کرد: اجرای سراسری این طرح دارای آسیب‌های جدی است.

وی با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند نمایندگان مجلس از پیگیری امورات اجرایی پرهیز کنند، گفت: اگر مسئولان اجرایی کار و وظایف خود را درست انجام دهند در این صورت نمایندگان دیگر امورات اجرایی را پیگیری نمی‌کنند./تسنیم

Share