دستگیری دانشجوی لاهیجانی به جرم سوء استفاده از ایمیل استاد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس پلیس فتای گیلان از دستگیری دانشجویی که از ایمیل استاد خود سوءاستفاده کرده بود در لاهیجان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس پلیس فتای گیلان از دستگیری دانشجویی که از ایمیل استاد خود سوءاستفاده کرده بود در لاهیجان خبر داد.

 ایرج محمدخانی ظهر امروز در نشست انتظامی استان در تشریح پرونده جرائم سایبری اظهار کرد: پرونده سوءاستفاده فردی از ایمیل شخصی یک استاد دانشگاه به پلیس فتا رسید و موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی عامل سوءاستفاده از ایمیل استاد دانشگاه را دانشجوی وی در لاهیجان عنوان کرد و گفت: مجرم فردی ۳۱ ساله اهل و ساکن لاهیجان و دانشجوی استادی بود که از ایمیل او سوءاستفاده می‌کرد.fata-_9868

رئیس پلیس فتای گیلان با بیان اینکه دانشجوی مذکور در لاهیجان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد، تصریح کرد: متهم به صراحت به جرم خود و سوءاستفاده از غفلت استاد اعتراف کرد.

وی افزود: متهم اعتراف کرد که برای به دست آوردن شناسه کاربری و گذر واژه‌ها ایمیل استاد مطالب خلاف واقعه‌ای را برای خدشه‌دار شدن وجهه استاد در دانشگاه محل تحصیل خود منتشر کرده است.

محمدخانی با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شد، خاطرنشان کرد: شهروندان در حفظ و نگهداری از شناسه کاربری و گذر واژه پست الکترونیک خود نهایت دقت و جدیت را داشته باشند.

وی خطاب به کاربران، یادآور شد: هنگام خروج از ایمیل گزینه Sign Out را کلیک کرده و مرورگر خود را به نحوی تنظیم کنید که نام کاربری و رمز عبور را ذخیره نکند و برای ایمیل خود از رمزهای معتبر، قوی و استاندارد استفاده کنید./فارس

Share