حذف روادید گردشگری با ۷۰ کشور در دست اقدام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا لاهوتی با بیان اینکه حذف روادید گردشگری بین کشورها با ایران در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: حذف روادید با ۷۰ کشور در دست اقدام است و با حذف آن شرایط ورود و خروج گردشگران به ایران سهل‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهرداد لاهوتی عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، در حاشیه جشنواره بهار نارنج در لنگرود در این شهرستان با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری در ایران اظهار کرد: صنعت گردشگری رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

lahooti_8597 (1)وی با بیان اینکه صنعت گردشگری پس از صنایع نفت و خودروسازی در جایگاه بعدی قرار دارد، افزود: صنعت گردشگری باید به جایی برسد که درآمد اقتصادی خوبی برایمان داشته باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به اینکه در افق ۱۴۰۴ باید ایران ۲۰ میلیون نفر گردشگر خارجی داشته و بیش از ۲۵ میلیارد دلار درآمد کسب کند، گفت: باید زیرساخت‌های صنعت گردشگری تکمیل شود.

وی درباره نشست خود با رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور افزود: در این نشست اقدام‌هایی مانند حذف روادید گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

لاهوتی با بیان اینکه حذف روادید گردشگری بین کشورها با ایران در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: حذف روادید با ۷۰ کشور در دست اقدام است و با حذف آن شرایط ورود و خروج گردشگران به ایران سهل‌تر می‌شود.

وی ساخت هتل با بخش‌خصوصی و آماده‌سازی زیرساخت‌های گردشگری را از دیگر مباحث مطرح شده با رئیس سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس به برگزاری جشنواره بهار نارنج اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی در معرفی جاذبه‌های گردشگری تأثیرگذار است.

وی بهار نارنج را دارای خواص زیادی دانست و خاطرنشان کرد: چنین جشنواره‌هایی موجب ایجاد نشاط و شادابی در بین مردم می‌شود.
/فارس

Share