توضیحات هادی حق‌شناس درباره کشتی توقیف شده توسط ستاد مشترک نیروهای مسلح

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روز گذشته اعلام شد که ایران یک کشتی باری آمریکایی با ۳۴ خدمه را توقیف کرد.هادی حق‌شناس با تأکید بر اینکه کشتی مذکور با‌ پرچم جزایر مارشال تردد داشته است، بیان کرد: شکایت شاکی ‌منجر به صدور حکم قضایی دادگاه در تاریخ ۲۵ اسفندماه سال گذشته برای توقیف اموال این شرکت شده بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روز گذشته اعلام شد که ایران یک کشتی باری آمریکایی با ۳۴ خدمه را توقیف کرد.

۱۳۹۴۰۲۰۹۰۰۰۱۵۲_PhotoA‌شبکه العربیه هم در این‌باره گفته بود که نیروی دریایی ایران پس از توقیف کشتی آمریکایی، آن را به سمت بندر عباس هدایت کرده است.

در همین حال، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» صحت خبر توقیف یک کشتی توسط ایران را تأیید کرد، اما گفته که این کشتی با پرچم الجزایر مارشال بوده است.

معاون دریایی سازمان بنادر در این‌باره گفت که شناور یادشده متعلق به شرکت «maersk» (مرسک) است.

هادی حق‌شناس با تأکید بر اینکه کشتی مذکور با‌ پرچم جزایر مارشال تردد داشته است، بیان کرد: شکایت شاکی ‌منجر به صدور حکم قضایی دادگاه در تاریخ ۲۵ اسفندماه سال گذشته برای توقیف اموال این شرکت شده بود.

بنا به گفته وی شرکت ایرانی مبلغی از ‌شرکت مذکور طلب دارد و دادگاه نیز شرکت مرسک را به پرداخت بدهی خود محکوم کرده است.

معاون دریایی سازمان بنادر بیان کرد: دادگاه این موضوع را به سازمان بنادر و دریانوردی ارجاع می‌دهد، سازمان بنادر هم موضوع را به اطلاع ستاد مشترک نیروهای مسلح می‌رساند و آنها هم از طریق گارد ساحلی عمل می‌کنند و کشتی مذکور توقیف می‌شود.

 حکم توقیف این کشتی از قبل توسط دادگاه به دلیل بدهی صادر شده و مربوط به خط کشتیرانی «مرسک» است؛ ظاهراً‌ سازمان بنادر و دریانوردی با مالک این کشتی ارتباط برقرار کرده و موضوع را به اطلاع وی رسانده‌اند./فارس

 

Share