اقدام ارزشمند راننده تاکسی آستانه ای در بازگرداندن کیف مدارک و وجه نقد مسافر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اوضاع سخت معیشتی و اقتصادی در کشور بر کسی پوشیده نیست اما در همین شرایط سخت است که می‌توان انسانیت را به معنای واقعی کلمه معنا بحشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اوضاع سخت معیشتی و اقتصادی در کشور بر کسی پوشیده نیست اما در همین شرایط سخت است که می‌توان انسانیت را به معنای واقعی کلمه معنا بحشید. TAXI

روز گذشته یکی از مخاطبان پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر در تماسی، خبر از اقدام ارزشمند “رحمت اباذر” راننده جوان تاکسی شهرمان داد.

وجدان بیداری که حتی برای افدام ارزشمند خود حاضر به دریافت مژدگانی نشد.

و حالا شرح ماجرا: روز پنجشنبه یکی ار شهروندان آستانه‌اشرفیه سوار یکی از تاکسی‌های شهر برای انجام کارهای بانکی خود شد.

این بانوی آستانه‌ای پس از مراجعه به بانک متوجه گم‌کردن کیف پول خود شده و با ناراحتی بانک را به مقصد خانه ترک کرد.

درست یک روز پس از این ماجرا و در نخستین روز کاری، فردی میانسال همراه با کیف پول مفقود شده در محل کار وی حاضر شد.

شهروند خوشحال از یافتن کیف خود مبلغی را به عنوان مژدگانی به راننده تاکسی پرداخت کرد ولی راننده تاکسی خطاب به وی گفت: خانم کیف را فرد دیگری پیدا کرده و بنده صرفاً حامل این کیف بودم. او مژدگانی را قبول نمی‌کند.

زیبایی کار راننده تاکسی جوان تنها به بازگرداندن ۴۰۰ هزار تومان وجه نقد داخل کیف و یا مدارک و عابربانک در کیف نیست بلکه ارزش کار جوان راننده زمانی هویدا می‌شود که چشم‌پوشی از گناه و بهادادن به وجدانی بیدار کار بسیار سختی است.

او به عنوان یک انسان وظیفه خود را به نحو احسن انجام داد. شاید این اقدام راننده جوان فتح بابی برای رونق هرچه بیشتر مسائل اخلاقی در شهر ما باشد./آستان‌خبر

Share