اتهام زنی عجیب و بی سابقه حسن عباسی به روحانی با استناد به منابع اسرائیلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حسن عباسی از چهره‌های جنجالی در اظهاراتی بی‌سابقه مدعی شده است که حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در جلسه‌ای محرمانه در سال ۱۳۶۵ با مقامات اسرائیل دیدار داشته و در این جلسه روحانی از انعطاف بیش از حد غرب در مقابل امام خمینی شکایت کرده است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حسن عباسی از چهره‌های جنجالی اصولگرا در اظهاراتی بی‌سابقه مدعی شده است که حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در جلسه‌ای محرمانه در سال ۱۳۶۵ با مقامات اسرائیل دیدار داشته و در این جلسه روحانی از انعطاف بیش از حد غرب در مقابل امام خمینی شکایت کرده است!

IMG21033300«خرداد» نوشت: عباسی در برنامه‌ای در دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه «در سال ۱۳۶۵ دو سال مانده به آخر جنگ در هتل پاریزین پاریس جلسه‌ای برگزار می‌شود»، مدعی شده است که «دو نفر از ایران از مجلس شورای اسلامی وقت و یک نفر ظاهرا آمریکایی که اخیرا معلوم شده مشاور ضدتروریسم نخست‌وزیر وقت اسرائیل بوده است، جلسه‌ای برگزار می‌کنند».

در تصاویری که عباسی در این جلسه منتشر کرده، وی ضمن طرح این ادعا که «حسن روحانی در آن جلسه از انعطاف بیش از حد غرب در مقابل امام خمینی شکایت می‌کند»، گفته است: ابتدا خبر این جلسه در روزنامه‌های اسرائیلی به زبان عبری منتشر می‌شود و سال گذشته بعد از ۲۷ سال، اسرائیلی‌ها این مسئله را به زبان انگلیسی منتشر می‌کنند. سوال من این است که چه طور به این مذاکرات هسته‌ای اعتماد کنیم؟ با توجه به این ادعایی که در این سند شده است چه طور به این مذاکرات فعلی اعتماد کنیم؟

وی ادامه داد: به نظر من اسرائیلی‌ها می‌خواهند دولت ما را زمین بزنند. می‌خواستند دولت ما را مسئله‌دار کنند. لذا ما نسبت به این مسئله تردید داریم. اما دولت موضع خود نسبت به این مسئله را روشن کند. آیا این نشست آن روز برگزار شده است یا خیر؟ در ۱۳۶۵ در هتل پاریزین پاریس مقامات دولت جمهوری اسلامی با اسرائیلی‌ها دیدار داشته‌اند یا خیر؟ دولت رسما بیانیه بدهد و مشخص کند. چه میزان حرف‌هایی که اینجا علیه امام زده شده است واقعیت دارد؟ اگر این گزارشی که اسرائیلی‌ها منتشر کردند حتی یک درصد صحت داشته باشد، دولت باید مشخص کند که مذاکره‌کنندگان چه نسبتی با این قضیه دارند؟ حرف‌هایی که ۲۷ سال پیش با اسرائیلی‌ها در مورد امام و انقلاب و اعتدال‌گرایی زده شده، چه معنایی دارد؟ امیدواریم دولت تکذیب کند.

اتهامات حسن عباسی علیه رئیس جمهور در حالی است که وی با استناد به منابع اسرائیلی این سخنان را بیان کرده و خواستار تکذیب آن از سوی دولت شده است. به نظر می‌رسد عباسی اگر واقعا دنبال حقیقت در این‌باره بوده است، بهتر بود ابتدا این موضوع را با مسئولان مطرح می‌کرد تا اینکه ابتدا آن را در افکار عمومی بیان کند و از دولت خواستار پاسخگویی درباره درستی یا نادرستی آن شود.

Share