سفر گروه ۲۴ نفره توریست و سرمایه گذار آمریکایی به ایران+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روزنامه نیویورک تایمز آمریکا می نویسد هفته گذشته یک گروه از توریست ها و سرمایه گذاران بالقوه آمریکایی به منظور بررسی امکان سرمایه گذاری در ایران به تهران سفر کرده اند. به نقل از عصر ایران بر اساس گزارش این روزنامه آمریکایی گروهی از سرمایه گذاران آمریکایی همزمان با […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روزنامه نیویورک تایمز آمریکا می نویسد هفته گذشته یک گروه از توریست ها و سرمایه گذاران بالقوه آمریکایی به منظور بررسی امکان سرمایه گذاری در ایران به تهران سفر کرده اند.

به نقل از عصر ایران بر اساس گزارش این روزنامه آمریکایی گروهی از سرمایه گذاران آمریکایی همزمان با ترسیم چشم انداز توافق نهایی هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ به تهران رفته اند تا با مقامات مسئول ایران درباره فرصت های سرمایه گذاری در ایران گفت و گو کنند.

این گروه هفته گذشته در حالی در یکی از لوکس ترین رستوران های تهران به منظور صرف ناهار و گفت و گو با مقامات ایرانی جمع شدند که آهنگ معروف « هپی» اثر «فارل ویلیامز» خواننده آمریکایی از سیستم صوتی این رستوران پخش می شد.

بنابر گزارش ها این گروه ۲۴ نفره علاوه بر تهران سفری نیز به شیراز داشته و از اماکن تاریخی و باستانی این شهر بازدید کرده است. «ند لامونت» یکی از اعضای این گروه که پیشتر سیاستمدار بوده و هم اکنون یک کارآفرین خدمات دیجیتال است درباره این سفر به نیویورک تایمز گفت: « اینجا همه ما را دوست دارند.»

این گروه با ویزای توریستی به ایران آمده اند و هدف از سفر خود را توریستی اعلام کرده اند اما در جریان سفر خود به ایران فرصت های سرمایه گذاری را نیز مورد بررسی قرار داده اند.

این گروه آمریکایی به شهر مذهبی قم هم رفته اند و در آنجا با یکی از آیت الله های ارشد دیدار داشته اند. تد لامونت می گوید در دیدار با آیت الله ایشان از دوره تغییر در ایران سخن گفت. من از او پرسیدم این همه شعار مرگ بر آمریکا هنوز بر درودیوار دیده می شود و او در پاسخ گفت این شعار برای یک دوره متفاوت بوده است و حالا ایران وارد دوره جدید شده است.

تصاویر زیر حضور این گروه از آمریکایی ها را در رستورانی در تهران و نیز در پارک لاله تهران روایت می کند.

جلسه گروه آمریکایی در رستورانی در تهران

جلسه گروه آمریکایی در رستورانی در تهران

گروه آمریکایی در حال صحبت با ایرانی ها در پارک لاله تهران

گروه آمریکایی در حال صحبت با ایرانی ها در پارک لاله تهران

Share