خیانت‌کاران مذاکرات هسته‌ای از دید قالیباف/تمایل خاندان هاشمی برای نامزدی مجلس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهای که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. تابناک نوشت: تازه ترین اظهار نظر صادق خرازی پیرامون ظریف صادق خرازی می گوید: اگر جواد […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهای که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند.
تابناک نوشت:

تازه ترین اظهار نظر صادق خرازی پیرامون ظریف

گوشه-کنارure3صادق خرازی می گوید: اگر جواد ظریف را بخواهیم از لحاظ کیفیت کاری ارزیابی کنیم خوب است مصاحبه‌ای با آقای دکوئیار، پتروس غالی و کوفی‌عنان داشته باشیم. با آقای احسان اوغلو دبیر‌کل فعلی کنفرانس اسلامی به گفت‌وگو بنشینیم تا نسبت به برادرم جواد آگاهی و آشنایی بیشتری پیدا کنیم شبی در میهمانی شام آقای احسان اوغلو که به افتخار رئیس‌جمهور وقت در سوئیس برگزار شده بود، با اوغلو کنار هم نشسته بودیم و از اینکه جواد در وزارت خارجه مهجور است تأسف خورد، دبیر‌کل کنفرانس اسلامی به من گفت دکتر ظریف برای دبیر‌کلی سازمان کنفرانس اسلامی از من بهتر و شایسته‌تر است. می‌توانید با دکتر ولایتی صحبت کنید. آقای دکوئیار از دکتر ولایتی درخواست کرد که ظریف را دستیار ویژه دبیر‌کل سازمان ملل کند. درست در همین زمان دکتر ولایتی وزیر خارجه وقت تصمیم گرفت تا جواد عزیز برای تصدی پست معاونت حقوقی بین‌الملل به تهران بازگردد. اگر جواد ظریف اهل و تبعه یک کشور دیگر بود روز‌گاری شانس داشت که دبیر‌کل سازمان ملل متحد شود. این ادعا نیست بلکه واقعیت عینی است. ظریف مدیر برجسته، کارشناس قدرتمند و بافکر، انسانی با اخلاق و پرفضیلت است.

نفوذ داعش فرهنگی در نهادهای فرهنگی

سعید قاسمی در پاسخ به سوالی در مورد ارزیابی از سال فرهنگ گفت: به نظر می‌آید که دشمنان هر سال منتظر مواضع رهبری در ابتدای سال هستند تا بیشترین هجمه را روی آن بیاورند. سال ۹۳ که سال فرهنگ بود ما شاهد بودیم که بدترین اتفاقات فرهنگی در آن رخ داد. اتفاقاتی که در برج میلاد در جشنواره فیلم فجر افتاد را انسان شرمش می‌شود بگوید؛ اینجا جمهوری اسلامی است.وی در ادامه گفت: همه حرف‌ها را نمی‌توان با صداقت و آرامش گفت، ولی احساس می‌کنم که داعش فرهنگی در بستر نهادهای فرهنگی نفوذ رسمی دارد. زیرا داعش یک مدل فکری است و به مدل لیبرال دموکرات‌ها نزدیک است.

تمایل خاندان هاشمی برای نامزدی انتخابات مجلس

فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس دهم حضوری جدی خواهند داشت.بعد از تصمیم شورای مشورتی رئیس دولت دوم خرداد و جلسه وی با هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه گروه کارگزاران محوریت جریان اصلاحات در انتخابات آتی مجلس را خواهد داشت خانواده و اطرافیان آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی نیز برای حضور جدی تر برای این انتخابات ابراز تمایل کرده اند.بر این اساس محمد هاشمی(برادر)، علی هاشمی(برادرزاده) و همچنین فاطمه و محسن هاشمی فرزندان آیت الله هاشمی رفسنجانی، نامزد انتخابات آتی مجلس خواهند بود.در مورد پیشنهاد خاندان آیت الله هاشمی رفسنجانی به یاسر(دیگر فرزند آیت الله هاشمی)، وی ضمن ابراز تمایل به این موضوع خواستار آن شده که به ساماندهی ستاد انتخاباتی و تامین مالی فعالیت های انتخاباتی سایر اعضای خانواده بپردازد.پیشنهادی نیز مطرح شده تا فائزه هاشمی و مهدی هاشمی نیز با وجود محکومیت ثبت نام نمایند. احتمال عدم احراز صلاحیت این دو فرزند آیت الله با داشتن محکومیتهای قضایی موجب ایجاد حس مظلومیت در افکار عمومی خواهد شد.حسین مرعشی پسر عموی عفت مرعشی(همسر علی اکبر هاشمی رفسنجانی) نیز از جمله افرادی است که تمایل دارد از تهران یا کرمان نامزد انتخابات مجلس دهم شود.

یک چهره ایرانی در میان حلقه مشاوران اوباما

همزمان با اعلام بیانیه لوزان شبکه خبری “العربیه” با انتشار گزارشی به یک شخصیت ایرانی اشاره کرده که در حلقه مشاوران “باراک اوباما” رییس‌جمهوری امریکا قرار دارد. این شبکه خبری از این موضوع به عنوان حضور چهره‌ای از به زعم آن شبکه “لابی تهران” در حلقه مشاوران کاخ سفید یاد کرده است.شبکه خبری “العربیه” با اشاره به سوابق کاری “سحر نوروز زاده” دختر جوان ایرانی که به رییس جمهوری امریکا مشاوره می دهد می نویسد:”اخیرا کاخ سفید نام های از چهره های بلندپایه‌ای را منتشر کرد که به پرزیدنت اوباما مشاوره می‌دهند. در میان این چهره‌های نام “سحر نوروززاده” به چشم می‌خورد. او پیشتر مشغول فعالیت برای لابی طرفدار بهبود روابط ایران و امریکا یعنی شورای امریکایی های ایرانی تبار بوده است.”العربیه در ادامه اشاره کرده که در گزارش منتشر شده از سوی سایت “دیلی بیست” مشخص شده که خانم “نوروززاده” یکی از چهره‌های اصلی شورای امنیت ملی امریکا در بخش ایران است.
باقیمانده حکم زندان غنچه قوامی بخشیده شد

دستگاه قضائی باقیمانده حکم غنچه قوامی شهروند ایرانی- بریتانیایی را بخشید. این زن ۲۶ ساله، که به اتهام حضور در ورزشگاه والیبال در تهران زندانی شده بود، نوامبر گذشته با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.به گزارش رادیو فرانسه، روزنامه گاردین چاپ لندن در شماره امروز خود به نقل از ایمان قوامی، برادر غنچه نوشت که او اکنون آزاد است و دادگاه تجدید نظر هفت ماه زندانی را که از مجازات وی باقی مانده بخشیده است.غنچه قوامی که به اتهام تبلیغ علیه نظام، به یکسال حبس محکوم شده بود با گذراندن پنج ماه زندان، باید هفت ماه دیگر را در زندان می‌گذراند.

بنی‌صدر هم به جمع مخالفان توافق لوزان پیوست

بنی صدر می گوید درحالی حرف از منافع ملی به میان می آید که قرار است تاسیسات و فعالیت های هسته ای ایران برای سال ها تعطیل شود این در حالی است که کشورهای دیگر درحال پیشرفت و به روزرسانی تجهیزات خود هستند. به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور فراری ایران که در سال های ابتدایی انقلاب به جرگه منافقین پیوست، طی اظهاراتی در هافینگتون پست در خصوص توافق هسته ای ایران و ۵+۱ در لوزان گفته است: این یک توافق یک جانبه، به نفع آمریکا و به ضرر ایران است. ایران متعهد به لغو کلیه فعالیت ها است و اما غرب تنها تحریم ها را تعلیق خواهد کرد. مسئولان سعی دارند با دستکاری ترجمه به مردم بقبولانند که پیروز شده اند.

 پول نامشروعی که در جیب سازمان حج و زیارت می رود

در همه کشورهای جهان وقتی فردی بخواهد به کشور دیگری سفر کند، باید به دفتر کنسولگری واقع در سفارت آن کشور مراجعه کند و بعد از درخواست و دریافت ویزا، به راحتی به آن کشور سفر کند. کشور عراق که از کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران است نیز تا مدتی پیش چنین وضعیتی داشت اما متأسفانه چند ماهی است که مسئولان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران شیوه ای جدید ابتکار کرده اند که در هیچ جای جهان مرسوم و رایج نیست. در واقع بر اساس تصمیم گرفته شده توسط مسئولان سازمان حج و قانون من درآوردی که آنان وضع کرده اند، شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای کشور عراق، حق ندارند به کنسولگری و سفارت عراق مراجعه کنند بلکه باید به یکی از دفاتر سازمان حج مراجعه کنند و از طریق این دفاتر گذرنامه خود را به سفارت عراق برسانند و ویزا دریافت کنند. حقیقت امر این است که سازمان حج در این میان هیچ اقدام خاصی انجام نمی دهد بلکه با کمی کاغذ بازی و اقداماتی که مورد نیاز هم نیست بلکه فرد درخواست کننده ویزا هم می تواند این اقدامات را به راحتی انجام دهد، اصطلاحا برای خود کار و باری جور کرده اند تا از این طریق از هر شهروند ایرانی درخواست کننده ویزا، ۱۰۰ هزار ریال پول دریافت کنند.

 خیانت‌کاران مذاکرات هسته‌ای از دید قالیباف

بزرگ‌ترین خیانت را کسانی مرتکب می‌شوند که موضوع مذاکرات هسته‌ای و موضوعات مشابه را ابزاری برای دوقطبی کردن جامعه استفاده می‌کنند. کسانی که بر این شیپور می‌دمند، قطعا خیر و صلاح این ملت و سرزمین را نمی‌خواهند و اهداف دیگری را دنبال می‌کنند و متأسفانه عده‌ای هم جاهلانه در این دام گرفتار می‌شوند و حتی در بین خانواده‌ها و دوستان نیز به یک طیف صفر و صدی گرایش پیدا می‌کنند و از روی هیجان یا چشم بسته همه‌‌چیز را نفی می‌کنند و یا چشم بسته به به و چه چه می‌کنند و در تقابل با یکدیگر قرار می‌گیرند. خسارت‌های جبران ناپذیری که از این رهگذر نصیب ملت می‌شود بعضا جبران ناپذیر است.

 شوخی با واکنش صدا و سیما به تفاهم هسته‌ای

روزنامه قانون در بخشی از مطلبی طنز در باره واکنش‌ها به تفاهم هسته‌ای در لوزان نوشته:

صداوسیما (شبکه خبر): یک پاندای نازا در سنگاپور با کمک یک زرافه توانست بعد از سال‌ها دارای فرزند شود. این زوج موفق که نام توله خود را پاندافه گذاشته‌اند موجب شگفتی زیست‌شناسان و دانشمندان سنگاپوری شده‌اند. در همین لحظه گویا تفاهم هسته‌ای هم صورت گرفته است که حالا زیاد مهم نیست. مسأله نگران‌کننده اینجاست که سازمان آمار سنگاپور اعلام کرده است بیش از دو هزار پاندای نازا در این کشور زندگی می‌کنند. توجه‌تان را به خبر بعدی جلب می‌کنم. هفتاد درصد مردم در غرب به دلیل بحران اقتصادی دچار نازایی شده‌اند و سازمان نازا قصد دارد با مخفی نگه داشتن این جمعیت طی برنامه‌ای آنها را به مریخ ارسال کند …

موضع حزب‌الله لبنان درباره تفاهم‌نامه هسته‌ای

معاون دبیر کل حزب الله لبنان، تفاهم هسته ای ایران و گروه ۱ + ۵ را پیروزی حق و مقاومت توصیف کرده است. شیخ نعیم قاسم گفته: ایران مقاومت را رهبری و هدایت می کند، و تفاهم هسته ای این کشور پیروزی حق ، ملل آزادیخواه و مقاومت است . ایران با پایداری ۱۲ ساله توانست قدرت های بزرگ و به ویژه آمریکا را وادار به پذیرفتن حق هسته ای خود کند.

مدیران دو تابعیتی‌ در معرض بیکاری

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تصدی برخی پست‌های مهم اجرایی توسط دوتابعیتی‌ها گفته: مجلس باید طرحی دوفوریتی یا ماده‌ واحده‌ای را سریعاً آماده کند تا افراد دوتابعیتی هیچ پستی را در جمهوری اسلامی تصاحب نکنند.

جواد کریمی قدوسی گفته: امنیت جمهوری اسلامی ایران ایجاب می‌کند که در این شرایط، مجلس برای شفافیت این موضوع طرحی را تهیه کند و خیلی سریع در دستور کار قرار دهد.

ادعای احتمال ثبت‌نام هاشمی‌ها برای مجلس دهم

بعد از تصمیم شورای مشورتی رئیس دولت دوم خرداد و جلسه وی با هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه گروه کارگزاران محوریت جریان اصلاحات در انتخابات آتی مجلس را خواهد داشت خانواده و اطرافیان آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی نیز برای حضور جدی تر برای این انتخابات ابراز تمایل کرده اند. پارس‌نیوز مدعی شده است که بر این اساس محمد هاشمی(برادر)، علی هاشمی(برادرزاده) و همچنین فاطمه و محسن هاشمی فرزندان آیت الله هاشمی رفسنجانی، نامزد انتخابات آتی مجلس خواهند بود.

مرحله سوم فیلترینگ تا دو ماه دیگر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته: فیلترینگ هوشمند در سال ۹۴ اجرایی می شود. محمود واعظی در سخنانی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴ برای کارمندان و کارکنان وزارت ارتباطات و فناروی اطلاعات افزوده: تلاشمان بر این است که با اتکا به توان دانشمندان و محققان ایرانی فیلترینگ هوشمند را برای در اختیار داشتن اینترنت پاک اجرایی کنیم. از نیمه اسفند وارد مرحله دوم فیلترینگ شدیم که البته مربوط به شبکه های اجتماعی نیست و مرحله سوم فیلترینگ تا دو ماه دیگر اجرایی خواهد شد.

دورخیـز خودروسازان‌ فرانسوی برای بازگشت به ایـران

پس از اعلام پیش توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵، خودروسازان فرانسوی آماده ورود به بازار ایران هستند. به نوشته پایگاه اینترنتی نشریه فرانسوی اکسپرس توافقی که پنج شنبه گذشته در لوزان سوییس میان ایران و قدرت‌های غربی اعلام شد، خبر خوبی برای خودروسازان فرانسوی بود زیرا این شرکت‌ها از تحریم‌ها لطمه شدیدی دیده بودند بویژه پژو سیتروئن که مجبور شد ایران را در سال ۲۰۱۲ ترک کند. ایران دومین بازار بزرگ پژو از نظر حجم فروش پس از فرانسه بود.

بیشترین «بذر مرگ» در افغانستان، ایران و مصر

یک حقوقدان با بیان اینکه شنبه چهارم آوریل روز جهانی روشنگری درباره خطرات مین است، گفته: افغانستان، ایران و مصر بیشترین اراضی آلوده به مین را در جهان دارند. از مین به عنوان «بذر مرگ» یاد می شود. «حسین احمدی نیاز» اضافه کرده: متاسفانه ۴۲ هزار کیلومتر مربع از اراضی جمهوری اسلامی بر اثر هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در طول نوار مرزی به مین آلوده است.

 یک نامه جالب اداری
در این نامه که طی روزهای گذشته از سوی مسئولان یک وزارتخانه برای مدیران استانی آن دستگاه ارسال شده، در اتفاقی جالب، از جمله “امید است برداشت جسارت نشود” برای یادآوری وظایف برخی مدیران استفاده شده است.

Share