توسعه استان بدون امنیت میسر نخواهد شد/ در سواحل تعارض هایی به حریم وجود دارد

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس کل دادگستری استان گیلان همچنین در پایان با گلایه از بعضی از دستگاهای اجرایی استان اذعان داشت : در سواحل دریا تعارض هایی به حریم وجود دارد که از سوی عدم توانایی نظارت دستگاه متولی اتفاق افتاده است.

siajfjeاختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه استقبال مردمی از ریاست جمهور کم نظیر و قابل تقدیر بود خاطر نشان کرد : این استقبال گرم نشان می دهد که بیانات رهبری تحقق یافته و دولت و ملت همدل و همزبان در راستای اهداف تداعی شده انقلاب و منویات رهبری در حرکت هستند.

به گزارش خبرنگار دیارمیرزا احمد سیاوش پور در نشست شورای قضایی استان گیلان که با حضور وزیر دادگستری در بندرانزلی برگزار می شد به سه اصل مهم در بین مجموعه قوه قضاییه کشور اعم از دادستانان ، روسای دادگستری و قضات اشاره نمود و تصریح کرد : سلامت و تقوا ، نظم و کار و به عنوان سه اصل در مجموعه قوه قضایه شناخته می شود و قطعا در تلاش هستیم که با یک برنانه ریزی دقیق در راستای این مهم گام برداریم.

سیاوش پور همچنین گفت : حفظ سلامت دستگاه قوه قضاییه در اولویت قرار دارد و باید مجموعه قضایی کشور سالم ترین دستگاه نظام بر شمرده شود .

وی با ارائه آمار کلی از وضعیت استان گیلان افزود : دادگستری استان گیلان با ۳۳۰ قاضی و ۱۳۰۰ کارمند اداری مشغول به فعالیت است و توانسته در سال ۹۳ ، ۴۶۰ هزار پرونده را مورد بررسی قرار داده و اعلام نتیجه کند.

این مسئول قضایی استان به تعداد پرونده های شورای حل اختلاف نیز اضافه کرد : در سال ۹۳ ، شورای حل اختلاف استان گیلان ۱۲۳ هزار پرونده را در ۱۶۰ شعبه را بررسی کرد و خوشبختانه ۳۰ درصد پرونده ها به صلح و سازش ختم شد و این کار در نوع خود بسیار ارزشمند است.
حفظ منابع طبیعی و تاکید مقام معظم رهبری و جلوگیری از سودجویی های بی رویه دیگر موضوعی بود که رئیس کل دادگستری استان گیلان در حضور وزیر دادگستری به آن اشاره و عنوان کرد : برای حفظ منابع طبیعی چون ساحل ، جنگل ها طرح های جدی و مهمی برنامه ریزی شده که به زودی اجرایی خواهد شد.

توسعه استان بدون امنیت میسر نخواهد شد

احمد سیاوش پور همچنین به همفکری و همکاری خوب دستگاه قضا با دستگاهای امنیتی و نظامی استان نیز اشاره کرد و افزود : توسعه استان بدون امنیت میسر نخواهد شد و ما نیز سعی کردیم با همفکری و همکاری بیشتر با دستگاهای امنیتی ، امنیت را در استان تامین کنیم.

وی در ادامه تغییر کاربری زمین های کشاورزی را یکی از دغدغه های قضایی در استان گیلان دانست و خاطر نشان کرد : عدم به صرفه بودن زمین های کشاورزی و هزینه بالای این صنعت و عدم حمایت مناسب از برنجکاران دلیلی شده است کشاورزان به فروش زمین های خود افدام کرده و ما نیز در نتیجه با مشکلات تغییر کاربری ها روبرو شده ایم و که ان موضوع نیازمند جهت دهی مناسب از سوی دولت است.

بحث طرح هادی دیگر دغدغه ای بود که این مقام قضایی در در نشست شورای قضایی استان گیلان با وزیر دادگستری به آن اشاره و تصریح کرد : طرح هادی به عنوان یک طرح خوب شناخته می شود اما پس از اجرا در محدوده ی روستایی قرار گرفته که دست محیط زیست و منابع طبیعی را کوتاه می کند که مشکلاتی را برای دستگاه قضایی استان ایجاد کرده است .

شاهد یک سیاست واحد از سوی دستگاهای اجرایی نیستیم

رئیس کل دادگستری استان گیلان همچنین در پایان با گلایه از بعضی از دستگاهای اجرایی استان اذعان داشت : در سواحل دریا تعارض هایی به حریم وجود دارد که از سوی عدم توانایی نظارت دستگاه متولی اتفاق افتاده است و متاسفانه ما در استان گیلان سیاست واحدی را از سوی دستگاهای اجرایی و نظارتی متولی ساحل و دریا شاهد نیستیم.

گفتی است صحبت های وزیر دادگستری در این جلسه محرمانه بود و در غیاب خبرنگاران مطرح شد.

ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،ناصر عاشوری،حمیدرضا خصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفر نعیمی رز،عطالله حکیمی
Share