تصویب اعتبار ۴ پروژه مهم راه و شهرسازی گیلان در سفر رئیس‌ جمهور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شعبان‌علی خاوری با اشاره به دستاورد سفر هیئت دولت به گیلان اظهار کرد: در سفر رئیس‌جمهور به گیلان چهار پروژه مهم مصوب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شعبان‌علی خاوری با اشاره به دستاورد سفر هیئت دولت به گیلان اظهار کرد: در سفر رئیس‌جمهور به گیلان چهار پروژه مهم مصوب شده است.

IMG_9940وی تکمیل هشت کیلومتر از ۱۱ کیلومتر باقی‌مانده آزاد راه رشت‌ـ‌قزوین را از جمله پروژه‌ها عنوان کرد و افزود: در این پروژه چهار گروه مشارکت دارند که شامل سازمان راهداری، بخش‌خصوصی، دولت و بانک عامل است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان ادامه داد: مصوب شده تا گروه‌های مذکور هر کدام با سهم ۲۵ درصدی اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومانی هزینه اجرای پروژه باقی‌مانده آزاد راه رشت‌ـ‌قزوین را تامین کنند تا در بازه زمانی دو ساله اجرایی شود.

وی پروژه دیگر را راه‌آهن گیلان ذکر کرد و گفت: ۹۰ درصد زیرسازی این پروژه در مسیر قزوین‌ـ‌رشت پیشرفت دارد و مصوب شده که امسال حدود ۲۸۸ میلیارد و سال ۹۵ نیز ۳۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل آن ۱۰۰ درصد اختصاص یابد.

خاوری درباره زمان افتتاح راه‌آهن قزوین‌ـ‌رشت تصریح کرد: با اختصاص اعتبارات مذکور سوت قطار در پایان سال مالی ۹۵ در گیلان شنیده می‌شود.

وی احداث پل کابلی در مدخل ورودی شهر آستانه‌اشرفیه را از دیگر پروژه‌ها عنوان کرد و یادآور شد: برای این پل کابلی و فوق‌العاده زیبا نیز مصوب شده تا ۱۳ میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یابد و در سال مالی ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان چهارمین پروژه مصوب هیئت دولت به استان در بخش راه و شهرسازی را احداث بزرگراه پروژه سراوان‌ـ‌سنگر‌ـسیاهکل بیان کرد و متذکر شد: این پروژه ۲۲.۵ کیلومتر است که ۱۸ کیلومتر آن آماده شده و برای آزادسازی چهار کیلومتر آن منابع مستقل در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه امسال اعتبار پروژه مذکور ۱۰۰ درصد اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: محور سراوان‌ـ‌سنگر‌ـ‌سیاهکل جایگزین محور رشت‌ـ‌آستانه‌اشرفیه‌ـ لاهیجان می‌شود.

خاوری از تعیین پیمانکار برای ادامه ساخت راه‌آهن رشت‌ـ‌انزلی در دو فاز از سه فاز آن خبر داد و خاطرنشان کرد: محور ریلی رشت‌ـانزلی‌ـ‌آستارا نیز در دولت یازدهم تعیین تکلیف می‌شود.

/فارس

Share