بازدید رییس جمهور از طرح توسعه مجتمع بندری کاسپین و طرح تقاطع غیر هم سطح منطقه آزاد انزلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این بازدید با توضیحات مسئولین مربوطه در جریان مزیت های احداث این پروژه ها قرار گرفت. طرح احداث تقاطع غیر هم سطح منطقه آزاد انزلی که از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۲ فقط ۳۵ درصد پیشرفت فیریکی داشته و روند ساخت آن […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این بازدید با توضیحات مسئولین مربوطه در جریان مزیت های احداث این پروژه ها قرار گرفت.
cm9dwplcطرح احداث تقاطع غیر هم سطح منطقه آزاد انزلی که از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۲ فقط ۳۵ درصد پیشرفت فیریکی داشته و روند ساخت آن از سال ۱۳۹۱ عملا با وقفه مواجه گردیده بود پس از استقرار تیم مدیریتی جدید و فعال سازی پروژه های راکد، ضمن تسریع در روند احداث مسیر مستقیم این پروژه از آبان ماه سال ۹۲ تاکنون و در کمتر از ۱۸ ماه پیشرفت فیزیکی آن به حدود ۹۲ درصد رسیده است .
تقاطع غیر هم سطح منطقه آزاد انزلی بصورت روگذر و شبدری کامل بوده که طول شاخه اصلی تقاطع از ابتدای محل فراز تا انتهای محل فرود در حدود یک هزار و یکصد متر و ۲ باند شمالی و جنوبی می باشد این تقاطع جهت تامین کلیه حرکات گردشی و تغییر مسیر ها و نیز یک زیرگذر به طول ۶۰۰ متر جهت اتصال مسیر رشت- انزلی به بندر کاسپین و به منظور توزیع متوازن بار ترافیکی بندر مذکور طراحی شده است .
همچنین دسترسی مسیر راه آهن به محل اسکله و در نهایت اتصال منطقه به کمربندی امام زاده هاشم نیز از مسیر زیر گذر انجام می شود .
دکتر روحانی رییس جمهوری را در این بازدید دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس‌جمهور،اکبر ترکان مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد،حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهور و همچنین رییس سازمان حفاظت محیط زیست و شماری از وزراء و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی همراهی می کردند

Share