اوباما: از اینکه روس ها فروش اس ۳۰۰ به ایران را این همه سال به تعویق انداختند شوکه شدم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس جمهوری آمریکا از شنیدن خبر فروش اس ۳۰۰ از سوی روسیه به ایران شوکه شده است اما نه به خاطر اصل موضوع موشک ها بلکه به این خاطر که چرا این کار این قدر طول کشیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا باراک اوباما روزجمعه در نشست مشترک خبری با ماتیو رنتسی نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید این مطلب را گفته و تاکید کرده است که درخواست آمریکا برای به تعویق انداختن تحویل اس ۳۰۰ به ایران متعلق به سال ۲۰۰۹ بود است.

obama_694رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال که نظر او درباره تحویل موشک های اس ۳۰۰ روسی به ایران چیست گفته است من سال ۲۰۰۹ از ولادیمیر پوتین که آن زمان نخست وزیر روسیه بود خواستم تا تحویل این موشک ها به ایران را ۵ سال به تعویق بیندازد و الان از اینکه آنها این کار را واقعا این همه به تعویق انداخته اند شوکه شده ام.

اوباما دلیل تعجب خود را مرتبط نبودن تحریم ها به فروش این تسلیحات به ایران دانسته است و گفته است واقعا تعجب می کنم که با وجود اینکه تحریم ها از فروش این تسلیحات تدافعی ممانعت نمی کرد، آنها این کار را این همه به تاخیر انداختند خصوصا اینکه اقتصاد روسیه تحت فشار است و این موضوع می توانست یک معامل قابل توجه برای روس ها باشد.
/خبرآنلاین

Share