استفاده از ظروف یک‌ بار مصرف در اداره‌ های دولتی گیلان ممنوع شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،حجت شعبانپور از ممنوع شدن استفاده از ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی گیلان بر اساس مصوبه کارگروه پسماند خبر داد و افزود: تفکیک زباله از مبدأ، آموزش دانش‌آموزان، ساماندهی مراکز دفن زباله و … از جمله مصوبه‌های کارگروه مذکور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،حجت شعبانپور عصر امروز در جلسه کارگروه پسماند گیلان با تاکید بر حفظ محیط زیست و سلامت همگانی مردم اظهار کرد: سال گذشته فعالیت جدی در حوزه پسماند آغاز شده و این فعالیت‌ها در سال جاری ادامه پیدا می‌کند.

ظروف یک‌ بار مصرف۰_PhotoLوی از ممنوع شدن استفاده از ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی گیلان بر اساس مصوبه کارگروه پسماند خبر داد و افزود: تفکیک زباله از مبدأ، آموزش دانش‌آموزان، ساماندهی مراکز دفن زباله و … از جمله مصوبه‌های کارگروه مذکور است.

شعبانپور با اشاره به استفاده از پلی‌استایرن در ساخت ظرف یک‌بار مصرف، بیان کرد: تجزیه ظرف مذکور در طبیعت ۳۰۰ تا ۵۰۰ سال زمان نیاز دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خواستار خارج شدن ظرف یک‌بار مصرف از جنس پلی‌استایرن در جامعه شد و تصریح کرد: دنیا دیگر از ظرف مذکور استفاده نمی‌کند.

وی به جایگزینی ظرف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی اشاره کرد و گفت: ظرف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی در مدت شش ماه در طبیعت تجزیه می‌شود و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

شعبانپور با بیان اینکه ممنوع شدن ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی با دستور استاندار گیلان به دستگاه‌های دولتی بخشنامه شده است، خاطرنشان کرد: همکاری فرمانداران، بخشداران و دهیاران در شهرستان در اجرای بخشنامه مذکور حائز اهمیت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان بر همکاری بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد مبنی بر جایگزین کردن ظرف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی در جامعه تاکید کرد و یادآور شد: سال ۹۴ موضوع پسماند با جدیت در استان پیگیری می‌شود تا مواد غیرقابل تجزیه وارد طبیعت نشود./فارس

Share