از هوش رفتن خلبان اول و تلاش نافرجام خلبان دوم برای ورود به کابین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،پس از بررسی یک روزه کارشناسان شرکت هوایی جرمن وینگز بر روی جعبه سیاه هواپیمای سانحه‌دیده، مشخص شد که خلبان اصلی به دلیلی نامعلوم از هوش رفته و خلبان دوم تا آخرین لحظات سعی داشته وارد کابین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،پس از بررسی یک روزه کارشناسان شرکت هوایی جرمن وینگز بر روی جعبه سیاه هواپیمای سانحه‌دیده، مشخص شد که خلبان اصلی به دلیلی نامعلوم از هوش رفته و خلبان دوم تا آخرین لحظات سعی ۱۳۹۴۰۱۰۵۰۰۰۱۷۸_PhotoAداشته وارد کابین شود.

این خبر را یکی از مقامات نظامی دخیل در بررسی‌ها به نیویورک‌تایمز داده و گفته که در هنگام سقوط، فقط یکی از خلبانان در کابین حضور داشته و سعی خلبان دوم برای ورود به کابین و نجات هواپیما، ناکام مانده است.

این مقام آگاه و بی نام، ماجرا را برای نیویورک تایمز اینگونه شرح داده است:‌ «خلبان دوم ابتدا آرام بر در می‌کوبد ولی صدایی نمی‌شنود، سپس محکم‌تر به در می‌کوبد و خواستار باز شدن در می‌شود و باز هم جوابی نمی‌شنود؛ دست آخر سعی می‌کند درب را بشکند که باز هم موفق نمی‌شود.»

انتشار صدای مکالمات درون کابین خلبان، نه تنها سوالات و شبهات پیرامون سقوط هواپیمای آلمانی را کم نکرد بلکه سوالات جدیدی ایجاد کرده است.

علت ترک کابین توسط خلبان دوم در میانه پرواز و پاسخ ندادن خلبان حاضر در کابین به التماس های وی برای باز کردن در کابین، هنوز در هاله‌ای از ابهام است.

دو روز قبل یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ خطوط هوایی جرمن وینگز آلمان که از بارسلون اسپانیا راهی دوسلدورف بود، در بخش فرانسوی کوهستان آلپ سقوط کرد. تمامی ۱۵۰ سرنشین این هواپیما، از جمله دو خبرنگار ایرانی، در این حادثه کشته شدند./فارس

Share