آیت الله مصباح حلقه افراطی‌گری ندارد،دیگران کندرو هستند و آن‌ها را تندرو می‌دانند

عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که آیا نزدیکی جامعتین به مصباح یزدی، نوعی تلاش برای تعدیل مواضع حلقه افراطی اطراف اوست، عنوان کرد: آیت الله مصباح حلقه افراطی‌گری ندارد. دیگران کندرو هستند و آن‌ها را تندرو می‌دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: آقای مصباح یزدی به ظاهر ضلع سوم ائتلاف اصولگرایان است در حالی که اینطور نیست. او هم از جامعتین است.

shojoniجعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز در مورد جلسه سه‌گانه آیات یزدی، موحدی کرمانی و مصباح یزدی که پس از دوبار تعویق روز ۱۸ فروردین برگزار شد، گفت: فایده این جلسه این بود؛ این سه روحانی هستند و انقلاب فرزند روحانیت و جامعه روحانیت است، مردم بلاد هم توقع دارند اگر حادثه ای پیش می اید نظر جامعتین را بدانند و اقای مصباح هم مدرس بزرگ حوزه علمیه است اگر چه عنوان جامعتین را ندارد.

وی در ادامه افزود: دشمنان خیال می کردند ایشان از جامعتین جدا شده است در حالی که اینطور نیست و این سه روحانی همواره باهم بودند. انشالله در آینده هرچه پیش رو هست از انتخابات مجلس تا انتخابات خبرگان هم در کنار هم خواهند بود.

این عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که آیا نزدیکی جامعتین به مصباح یزدی، نوعی تلاش برای تعدیل مواضع حلقه افراطی اطراف اوست، عنوان کرد: آیت الله مصباح حلقه افراطی‌گری ندارد. دیگران کندرو هستند و آن‌ها را تندرو می‌دانند.

او یادآور شد: در صدر اسلام هم مصیبت پیش آمد؛ ابوموسی عشری با لفظ اعتدال وارد میدان شد و علی بن ابی طالب را خانه‌نشین کرد. او مدعی شد علی اعتدال ندارد و تندرو است. به دلیل همین خیانت در نهایت اسلام به دست معاویه افتاد. در حالی که حضرت علی‌(ع) همان راه پیغمبر و اسلام را رفت. اعتدال خیانتی بود که توانست علی را خانه‌نشین کند.

شجونی در تشریح خروجی این جلسه گفت: بنا شده سه گانه‌ای در میان نباشد و تصمیمات به همان صورت دوگانه گرفته شود. بنابراین آقای مصباح به جامعتین اضافه نمی‌شوند، ایشان در فاز دیگری خدمت می‌کرده که اکنون به جامعیتن بازگشته است.

او همچنین افزود: آقای مصباح یزدی به ظاهر ضلع سوم ائتلاف اصولگرایان است در حالی که اینطور نیست. او هم از جامعتین است و هر سه ایشان به وحدت رسیدند.

/آفتاب

Share