کارگاه«برنامه عملیاتی»در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا کارگاه« برنامه عملیاتی » با حضور رؤسا و کارشناسان برنامه و بودجه واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، به میزبانی واحد رشت در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد. در این جلسه دکتر علیرضا امیرتیموری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، ضمن گرامیداشت و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا کارگاه« برنامه عملیاتی » با حضور رؤسا و کارشناسان برنامه و بودجه واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، به میزبانی واحد رشت در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد.
IMG_1134در این جلسه دکتر علیرضا امیرتیموری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، ضمن گرامیداشت و تسلیت ایام فاطمیه و خیرمقدم به حاضرین، گفت: برنامه استراتژیک دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار در سال ۱۳۸۸ تدوین و قابلیت اجرایی پیدا کرد که با توجه به تغییر مدیریت در دانشگاه ، یک وقفه دو ساله داشت که این دو سال رکود ، انحراف غیر قابل وصفی را در این برنامه بوجود آورد و در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، و با روی کار آمدن دکتر میرزاده، رویکرد جدیدی آغاز و لزوم پایش و اجرای این برنامه در دستور کار قرار گرفت.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ادامه داد: کاهش وابستگی به شهریه های دانشجویی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت و سال جاری، ما در برنامه بودجه سال ۹۳، ۱۲% درآمد خارج از شهریه پیش بینی شده بود که در استان گیلان وضعیت نسبتا خوبی داشته و توانستیم تا ۸% این پیش بینی را محقق نمائیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، افزود: در پیش بینی بودجه سال ۹۴ ، واحد ها و مراکز آموزشی استان گیلان باید بتوانند تا ۱۶% بودجه دانشگاه را از درآمد های خارج از شهریه تأمین کنند که توجه به این مسئله بسیار مهم و یکی از ملاک های ارزیابی واحد های دانشگاهی خواهد بود.
دکتر امیرتیموری، دومین ملاک ارزیابی واحد های دانشگاهی را در سال جدید، روند رو به رشد تأسیس شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: از دیگر ملاکهای ارزیابی واحد های دانشگاهی در سال جدید، ارزیابی عملکرد آنان در خصوص تأسیس شرکت های دانش بنیان و تلاش در جهت تبدیل علم به ثروت در واحد های دانشگاهی خواهد بود که رؤسای واحد ها و مراکز آموزشی استان گیلان باید در این جهت حرکت کنند.
وی ، با اشاره به پیش بینی بودجه سال ۱۳۹۴ دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، اظهار کرد: با توجه به نشست های تخصصی مکرری که در این خصوص در استان برگزار شد، بودجه سال ۱۳۹۴ دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با کمترین ضریب خطا ، مورد تصویب هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت که در این بودجه ، اهدافی پیش بینی شده پس از تصویب در هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، به همه واحد ها ابلاغ خواهد شد.
دکتر امیرتیموری، با تأکید بر لزوم برگزاری کارگاه برنامه عملیاتی ، تصریح کرد: رسیدن به اهداف دانشگاه آزاد اسلامی، نیاز به برنامه ریزی هفتگی در سال آینده دارد که برگزاری این کارگاه به ما کمک خواهد کرد تا راه رسیدن به اهداف پیش بینی شده درسال آینده در واحد های دانشگاهی استان را ، روشن کنیم.
لازم به ذکر است کارگاه یکروزه « برنامه عملیاتی »، به همت حوزه برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور رؤسا و کارشناسان برنامه و بودجه واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان،در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

Share