ندیمی:افزایش تعرفه کالاهای وارداتی کمکی به معشیت و اقتصاد مردم نمی‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات محصولات فرهنگی از کشورهای خارجی تاکید کرد:‌ تا توجه به مشکلات اقتصادی که کشور دارد، انتظار می‌رود هیات وزیران سال آینده میزان تعرفه واردات کالاهای فرهنگی را افزایش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات محصولات فرهنگی از کشورهای خارجی تاکید کرد:‌ تا توجه به مشکلات اقتصادی که کشور دارد، انتظار می‌رود هیات وزیران سال آینده میزان تعرفه واردات کالاهای فرهنگی را افزایش دهند.nadimi9256 (17)

ابوذر ندیمی با بیان اینکه تعرفه وادارت به طور عمومی ۴ درصد است، گفت: با این حال هیات وزیران می‌توانند میزان تعرفه برخی کالا ها را افزایش دهند بر این اساس انتظار داریم سال آینده برای حمایت از اشتغال، توجه به مسائل فرهنگی و جلوگیری از خروج  ارز تعرفه قابل توجهی برای واردات کالاهای فرهنگی در نظر بگیرند.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس نهم شورای اسلامی افزود: افزایش نازل تعرفه بر کالاهای وارداتی کمک شایانی به معشیت و اقتصاد مردم نمی‌کند. از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشت که محصولات وارداتی فرهنگی قاچاق پذیر هستند که باید مانع آن شد.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر باید کالاهایی وارد شود که در رقابت با تولید داخلی، عامل تضعیف تولیدات در کشور نشود. ایران با مشکل اشتغال مواجه است، بنابراین باید توجه لازم به تمام عناصر اشتغالزایی که تولید صنایع دستی یکی از مهم‌ترین آنها است توجه لازم شود.

به اعتقاد این نماینده مجلس، واردات کالاهای فرهنگی و صنایع دستی باید متناسب با فرهنگی ایرانی- اسلامی باشد چرا که ممکن است تاثیرات سویی بر آموزشها اخلاقی دینی ما داشته باشد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد در قانون برنامه ششم توسعه کل کشور باید به مسئله معشیت و اشتغال مردم توجه شود که با افزایش تعرفه  واردات محصولات فرهنگی و به خصوص صنایع دستی می‌توان به این مهم دست یافت./خانه ملت

ا

Share