مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان فومن برگزار شد+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان گفت: مسوولان باید با هم افزایی و برنامه ریزی دقیق و مدون در حوزه گردشگری، زمینه رونق اقتصادی استان را فراهم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان گفت: مسوولان باید با هم افزایی و برنامه ریزی دقیق و مدون در حوزه گردشگری، زمینه رونق اقتصادی استان را فراهم کنند.
به نقل از صبح فومن; محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در مراسم معارفه فرماندار جدید فومن اظهار کرد: علیرغم تحریم های ظالمانه دشمن و کمبود منابع اعتباری در سال جاری، بیش از دو و نیم برابر سال ۹۲ اعتبار برای عمران و آبادانی استان گیلان صرف شده است.
وی افزود: در سال آینده نیز اعتبارهای بیشتری اعم از ملی و استانی بویژه برای تکمیل راه آهن گیلان، آزادراه ها، راه های ارتباطی و مواصلاتی و توسعه اشتغال پایدار در استان پیش بینی شده است.
وی در نظر گرفتن کیفیت و کمیت امور و انجام آنها در زمانی کوتاه با بازده بالا را خواسته دولت از مدیران دستگاه های اجرایی خواند و ادامه داد: مدیران شهرستان باید عرصه مدیریتی خود را در داخل یک دولت کوچک در سطح شهرستان ببینند و تلاش بیشتری برای حل مشکلات داشته باشند.
استاندار گیلان با برشمردن پتانسیل های منحصر بفرد این استان، قلعه رودخان و ماسوله را از مهمترین آنها در سطح کشور دانست و بیان کرد: مسوولان استان و شهرستان باید با هم افزایی تلاش کنند و با رفع مشکلات این دو منطقه گردشگری و افزایش ماندگاری مسافران و گردشگران، زمینه رونق اقتصادی منطقه را فراهم آورند.
نجفی آرامش موجود در فضای خدمت رسانی در فومن را ستودنی عنوان و اظهار کرد: فرصت خدمت رسانی در شأن مردمان ولایتمدار و متدین فومن فراهم است و فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی با مودت موجود میان خود و نیز نماینده و امام جمعه، می توانند منشأ خدمات بهتر و بیشتر باشند.
نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین، با قدردانی از زحمات اسماعیل قربانزاده ، پیگیری مطالبات به حق مردم در زمینه ایجاد اشتغال، تولید و فراهم آوردن امکانات زیرساختی را ضروری دانست و خواستار پیگیری جدی مسوولان برای ارتقای شاخص های توسعه این دو شهرستان شد.
ناصر عاشوری افزود: انتظار می رود مسوولان برای ایجاد امکانات و توسعه و آبادانی همه جابنه شهرستان مستعد فومن که دارای پتانسیل های قوی در بخش های مختلف است، تلاش جدی تری کنند.
وی تغییر مدیران را رویکرد دولت ها در زمینه پیشرفت و همگامی بیشتر عنوان و اضافه کرد: موقعیت خدمت رسانی که یک وظیفه شرعی و اخلاقی است، همیشه برای انسان ها ایجاد نمی شود و توفیق خدمت رسانی را باید غنیمت شمرد.
وی تصریح کرد: مسوولان باید با اتحاد و همدلی در سایه اطاعت از ولایت فقیه، وظایف خود را انجام دهند و از نقد منتقدان بیم نداشته باشند و افرادی که هم نقد می کنند، باید جانب عدالت و انصاف را رعایت کنند چراکه هیچ کس جز ذات مقدس الهی بی عیب و نقص نیست.
امام جمعه فومن نیز در این مراسم بهره مندی از سیره و روش ائمه اطهار(ع) را موجب سعادتمندی انسان دانست و گفت: روزهای پایانی سال ۹۳ و نخستین روزهای سال جدید با نام مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) گره خورده که امیدواریم با تأسی از این بانوی مؤمنه و بزرگ ، مسیر سعادت و خوشبختی را به خوبی طی کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن صفوی با اشاره به اینکه باید از فرصت خدمت به مردم به نحو شایسته بهره مند شد، افزود: تعامل، همکاری و وحدت خوبی بین مسوولان فومن وجود دارد که امیدواریم با تداوم این تعامل و حضور فرماندار جدید، روند توسعه و آبادانی این شهرستان مستعد شتاب بیشتری بگیرد.
وی با قدردانی از زحمات اسماعیل قربانزاده فرماندار سابق فومن، از فرماندار جدید خواست تا تمام تلاش خود را برای رفع کاستی های موجود فومن بعنوان شهرستانی که ۴۰۵ شهید تقدیم نظام اسلامی کرده، به کار گیرد.
میرشمس مومنی زاده فرماندار جدید فومن نیز در سخنانی با اشاره به اینکه اعتدال و تدبیر و امید، شعار مهم و محوری دولت دکتر روحانی است، گفت: مسوولان ادارات و نهادها باید در چارچوب سیاست های دولت برای توسعه شهرستان گام بردارند.
وی دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی، توجه به بخش های کشاورزی و گردشگری و معدن را برای توسعه فومن موثر دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی با هدف رفاه و با استفاده از تمام ظرفیت های داخلی، بهره مندی درست از منابع و جلوگیری از اسراف است که در دستور کار دولت و دولتمردان در جهت شادابی، نشاط و توسعه همه جانبه کشور قرار دارد.
وی همچنین توجه به زیرساخت های کشاورزی و صنعتی فومن برای تولید و اشتغال را در دستور کار خود عنوان و اظهار کرد: با عنایت به وجود بناهای تاریخی ماسوله و قلعه رودخان در این شهرستان ، توسعه گردشگری در فومن از برنامه های اولویت دار است.
در این آئین که معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی و جمعی از مدیران استانداری گیلان، مسوولان و مردم فومن نیز شرکت داشتند، ضمن قدردانی از زحمات ۳۲ ماهه اسماعیل قربانزاده در فرمانداری فومن که به افتخار بازنشستگی نایل شد، میر شمس مومنی زاده با حکم وزیر کشور به عنوان فرماندار شهرستان فومن منصوب و معرفی شد.

مومنی زاده خدمت در حوزه های مختلف وزارت کشور همچون شهرداری های املش و صومعه سرا، بخشداری صومعه سرا و معاونت فرمانداری شهرستان های صومعه سرا و رضوانشهر را در کارنامه خود دارد.

Share