فراخوان عکاسان و اهالی قلم برای ثبت لحظه های عاشقی در تشییع شهدای گمنام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت ضمن دعوت از آحاد مردم، علی الخصوص جامعه بزرگ هنری رشت برای حضور در تشییع شهدای گمنام، از تمامی عکاسان رشتی برای ثبت لحظات ناب عاشقی و دلدادگی مردم با شهدای گمنام دعوت بعمل آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عشق و ارادت و دلدادگی مردم قدرشناس رشت در تشییع شهدای گمنام، یکبار دیگر تجلی پیدا خواهد کرد و آنان، این مردان آسمانی را همچون نگینی در آغوش خواهند گرفت تا بگویند که شهدا، همچنان، میدان داران اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

shidرضا ثقتی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت با بیان مطلب فوق اظهار کرد: امروز هنرمندان رسالت خطیر انعکاس و بازگویی رشادتهای این شهدا را با ابزار هنر و نگاه هنرمندانه به بر دوش خواهند کشید.

وی،ضمن دعوت از آحاد مردم، علی الخصوص جامعه بزرگ هنری رشت برای حضور در تشییع شهدای گمنام، از تمامی عکاسان رشتی برای ثبت لحظات ناب عاشقی و دلدادگی مردم با شهدای گمنام دعوت بعمل آورد.

رضا ثقتی بیان کرد: آثار رسیده در اربعین شهدای گمنام در محل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت به نمایش در خواهند آمد.

وی همچنین از اجرای مسابقه «دل نوشته برای مسافر گمنام» خبر داد و عنوان کرد: اهالی قلم علی الخصوص جوانان نسل سوم انقلاب، دل نوشته های خود را که در قالب متن کوتاه ادبی در یک صفحه A4 به مناسبت تشییع و تدفین شهدای گمنام خواهند نگاشت، به مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت واحد روابط عمومی ارسال و یا به آدرس mosafergomnaam@gmail.com ایمیل نمایند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از دل نوشته های برگزیده در ویژه نامه های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و همچنین سایر نشریات به چاپ خواهد رسید و به برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

شایان ذکر است مراسم تشییع شهدای گمنام روز چهارشنبه ۱۳ اسفند رأس ساعت ۹ صبح از محل سپاه ناحیه مرکزی رشت واقع در پل عراق به سمت میدان شهرداری تشییع و از آنجا به پردیس بنت الهدی صدر گلسار انتقال داده و تدفین خواهد شد.

ضمنا مراسم وداع با شهدای گمنام روز سه شنبه ساعت ۸ شب با حضور جوانان منطقه گلسار و مردم قدرشناس رشت در مسجد بزرگ امام رضا (ع) گلسار برگزار خواهد شد.

Share