خرازی: گفتن «غنی‌سازی دختربچه ۸ ساله با قابلمه» وهن ملت بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو هیات موسس حزب ندای ایرانیان گفت: دولت قبل، کشور را در زمانی تحویل گرفت که ایران بزرگترین قدرت اقتصادی غرب آسیا بود. صادق خرازی در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه سمنان با انتقاد از نگاه سطحی دولت گذشته به روابط بین المللی، افزود: آن ها که […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو هیات موسس حزب ندای ایرانیان گفت: دولت قبل، کشور را در زمانی تحویل گرفت که ایران بزرگترین قدرت اقتصادی غرب آسیا بود.

kharazi-60_101صادق خرازی در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه سمنان با انتقاد از نگاه سطحی دولت گذشته به روابط بین المللی، افزود: آن ها که با شجاعت می گفتند قطعنامه ها کاغذپاره اند، درک درستی از سیاست نداشتند و از این رو تاوان ندانم کاری آنها را ایران داد .آنها نگذاشتند کسی حرفش را بزند و این بزرگترین زیانی بود که به کشور رسید.

وی با بیان اینکه آنها با آزادی ستیزی به تمام قلمرو فکر دینی آسیب رساندند اظهار کرد: دیگر دوران آزادی ستیزی به پایان رسیده است، البته آزادی به معنای ولنگاری نیست.

وی با اشاره به فتنه ۸۸ یادآورشد: سال ۸۸ هر دو طرف دچار اشتباه شدند. برخی از آزادی سوء استفاده کردند و مردم را خس و خاشاک شمردند. در مناظره ها جانب عدالت را نگرفتند و گناه کردند و از این رو بود که مقام معظم رهبری نیز اعتراض فرمودند.

عضو هیات موسس حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه ماجراهای سال ۸۸ قطعه تلخی از تاریخ ماست تصریح کرد: اگر اصلاح طلبان اشتباه نمی کردند انتخابات ۸۰، ۸۲ و ۸۴ را از دست نمی دادند.

وی با بیان اینکه آزادی به این معنا نیست که در برابر محکمات دین بایستند، افزود: نباید آزادی را در برابر دین تعریف کنیم که اگر اینگونه بیاندیشیم بیشترین خدمت را به مخالفان انقلاب اسلامی کردیم.

خرازی با بیان اینکه تسامح به معنای تسامح در برابر احکام الله نیست، افزود: مراد ما از تسامح، تسامح در برابر دیدگاه های متفاوت و مسائل اجتماعی است.

وی با بیان اینکه آزادی از اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: ایران کشوری آزاد است و آزادی بخشی از قانون اساسی ما است. امروز ایران اسلامی از بسیاری از کشورهای مدعی آزادتر است و در آن آزادی بیان بیشتری وجود دارد.

وی با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی، افزود: انکار خدمات بسیار عظیم انقلاب اسلامی بی انصافی است. در همین استان سمنان پیش از انقلاب از هر ۱۰۰۰کودک بیش از ۱۱۲ کودک در زمان تولد جان می داد که امروز به یک و ۲ کودک در بین ۱۰۰۰تولد رسیده که حکایت از این دارد در دوران انقلاب اسلامی گام های بلندی در حوزه سلامت برداشته شده است. یا زیرساخت هایی نظیر آب و برق و گاز که به هیچ عنوان قابل مقایسه با دوران ستمشاهی نیست.

عضو هیات موسس حزب ندای ایرانیان اضافه کرد: البته نارسایی‌هایی وجود دارد که رفع همه آنها به زمان نیاز دارد. همچنین در حوزه علم و فناوری امروز ما جلوتر از بسیاری از کشورها هستیم که مقایسه آن با قبل انقلاب نشان می دهد نظام اسلامی تا چه حد در رشد کشور نقش داشته است.

خرازی در ادامه با اشاره به ماجرای تحریم ها گفت: واقعیت این است که دلیل این همه تحریم و فشار بر ایران این است که آنها نمی خواهند ایران صاحب تکنولوژی باشد.

وی با بیان اینکه ایران ۴۰ سال است که می خواهد از انرژی هسته ای صلح آمیز استفاده کند، افزود: همان زمان و در سال ۵۳ نیز می گفتند که نباید غنی سازی کنید؛ چرا که آنها با رشد و پیشرفت در ایران مخالفند و از این رو بود که با پیروزی انقلاب فرانسه ، آمریکا و آلمان که با ایران قرارداد داشتند، یک طرفه آن را فسخ کردند و رفتند و حتی چین نیز بعدها و در سال ۷۵ به تعهداتش عمل نکرد و یک طرفه قرارداد را فسخ کرد.

این عضو پیشین هیات مذاکره کننده ایران افزود: همان موقع بود که کمیته ای به ریاست ، رییس دولت اصلاحات و با حضور برخی شخصیت ها نظیر رییس جمهوری فعلی که دبیر شورای امنیت ملی بود، مهندس آقازاده، و برخی وزرا و چهره ها تشکیل شد و برای رشد فناوری برنامه ریزی کردند و با اتکا به توان داخل در کمتر از چند سال پیشرفت های زیادی به دست آمد.

عضو هیات موسس حزب ندای ایرانیان اظهار کرد: غربی ها در تمام مذاکرات می گویند شما چرا دنبال انرژی هسته ای هستید ما آن را به شما می دهیم یعنی آنها نمی خواهند ما صاحب تکنولوژی باشیم می خواهند ما وابسته و واردکننده باشیم. غربی ها اگر می تونستند همین تکنولوژی ساخت خودرو را هم از ما دریغ می کردند.

این فعال سیاسی، در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان در خصوص آخرین انتخابات ریاست جمهوری، گفت: روحانی در روزی های آخر یک پدیده شد و آرا ملت را جمع کرد.

وی به ماجراهای سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: من نیز این را قبول دارم که نمی شود هر وقت رای آورد بگوییم انتخابات درست و سالم بوده و هر وقت رای نیاوردیم بگوییم تقلب شد. تقلب گسترده در جمهوری اسلامی شدنی نیست.

این فعال سیاسی در پاسخ به پرسش یک دانشجو در خصوص چرایی طرح ارتباط با امریکا از سوی برخی چهره ها،گفت: ملاک داوری ما رهبری است. از قضا همان ها که امروز مدعی اند بسیار مشتاق بودند که با امریکا ارتباط برقرار کنند اما مقام معظم رهبری نگذاشت.

وی با انتقاد از مردم فریبی های گذشته افزود: این که می گفتند یک دختر بچه ۸ ساله با قابلمه غنی سازی می کند، وهن یک ملت بود.

عضو هیات موسس حزب ندای ایرانیان افزود: مگر می شود ۸ سال رییس جمهور کشور بود و امروز نه تنها پاسخگو نباشی، بلکه مطالبه هم داشته باشی. چرا بر کرسی که دکتر حبیبی که از افتخارات ملی ما است می نشست باید کسی بنشیند که این فضاحت را به بار بیاورد.

این فعال سیاسی اضافه کرد: اندیشه ای که معتقد به احترام به رقیب است و باور دارد به زنده باد مخالف من” باعث ارتقاء فکری و رشد بینش و اندیشه می شود.

وی یادآور شد: ۱۰ سال پیش که آنها دولت را تحویل گرفتند ایران بزرگترین قدرت اقتصادی غرب آسیا بود اما زمانی که آن را تحویل دادند ما کجا بودیم.

صادق خرازی با بیان اینکه هیچ دولتی حق ندارد مانع از بیان رقیب شود، تصریح کرد: همانگونه که من اجازه سخنرانی در دانشگاه را دارم، حسین شریعتمداری و صفارهرندی نیز این حق را دارند. یعنی اگر در مجلس نیز بطور مثال مشروعیتی برای سخنرانی امثال مطهری قائلیم باید این حق را به مخالفان مطهری هم بدهیم که نظر و عقیده خود را بیان کنند.
/ایسنا

Share