جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری رشت تقسیط می‌شود !

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا کارگرنیا درباره مدت زمان پرداخت اقساط جرایم ساخت وساز افزود: پرداخت اقساط به سه روش ۱۲ ماهه، ۲۴ ماهه و ۳۶ ماهه انجام می‌شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو شورای اسلامی شهر رشت از تقسیط جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری این شهر خبر داد.

n00171184-bمحمدحسین واثق‌کارگرنیا اظهار کرد: کسانی که رای صادره در زمینه تخلفات ساختمانی را می‌پذیرند می‌توانند در سه مرحله زمانی اقدام به پرداخت جرایم خود کنند.

وی درباره مدت زمان پرداخت اقساط جرایم ساخت وساز افزود: پرداخت اقساط به سه روش ۱۲ ماهه، ۲۴ ماهه و ۳۶ ماهه انجام می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه برای پرداخت جرایم باید یک‌چهارم از کل مبلغ در ابتدا پرداخت شود، گفت: در سال ۹۳ و با رای اعضای شورا مصوب شد تا یک چهارم از کل مبلغ  تخلفات ساختمانی در ابتدا از سازندگان دریافت شود و بقیه به صورت اقساط یک ساله، دوساله و در نهایت سه‌ساله به حساب شهرداری واریز شود.

وی ادامه داد: افرادی که می‌خواهند سریعاً پایان کار بگیرند و نسبت به دریافت سند اقدام کنند باید یک‌دوم مبلغ جریمه را در ابتدا به حساب واریز کنند و بقیه را ضمن دریافت ضمانت‌نامه بانکی در مدت شش ماه پرداخت کنند.

واثق‌کارگرنیا با تاکید بر اینکه افراد باید به میزان خلافی که در ساخت و ساز انجام داده‌اند جریمه پرداخت کنند، تصریح کرد: هدف ما از این کار کاهش سطح تخلفات در بخش ساخت و ساز است.

وی با اشاره به اینکه موافق کاهش پیش قسط جرایم کمیسیون ماده صد هستم، متذکر شد: اعضای شورا به دلیل جلوگیری از بی‌عدالتی در جامعه این قانون را مصوب کرده‌اند تا برخی از افراد نتوانند با استفاده از روش‌هایی از پرداخت جرایم شانه خالی کنند.

این مسئول گفت: مصوبه شورا در زمینه جرایم ماده ۱۰۰ با در نظر گرفتن نظرات شهردار و معاونان وقت بوده و شهردار در قالب لایحه نحوه پرداخت جرایم کمیسیون ماده صد را به اعضای شورا پیشنهاد می‌دهد و اعضای شورا این موضوع را به بحث و رای می‌گذارند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت یادآور شد: اگر کاهش پیش‌قسط جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ و طولانی شدن اقساط ماهیانه آن موجب رونق این بخش و رضایت‌مندی بیشتر مردم شود با این موضوع موافق هستم.

افزایش حق شارژ ماهیانه خودروهای تاکسی بی‌سیم رشت

وی با بیان اینکه حق شارژ ماهیانه خودروهای تاکسی بی‌سیم که سال گذشته ۹۰ هزار تومان بود به مبلغ ۱۲۰ هزار تومان در سال ۹۴ افزایش یافته است، اظهار کرد: سازمان تاکسیرانی برای سال ۹۴ پیشنهاد افزایش حق شارژ خودروهای تاکسی بی‌سیم را به کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا ارائه کرد.

واثق‌کارگرنیا با بیان اینکه این پیشنهاد در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: نصب سیستم، جذب اپراتور، ایستگاه خودروهای تاکسی بی‌سیم و … از جمله خدماتی است که باید برای تاکسی‌های بی‌سیم مهیا شود.
/فارس

Share