نوبخت:تنها دو مورد اختلاف در مذاکرات هسته‌ای وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،نوبخت در جمع فعالان اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه تنها دو مورد اختلاف در مذاکرات هسته‌ای وجود دارد، گفت: برای شرایط عدم موفقیت در مذاکرات هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم و قطعاً در این مورد از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کمک خواهیم گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،نوبخت در جمع فعالان اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه تنها دو مورد اختلاف در مذاکرات هسته‌ای وجود دارد، گفت: برای شرایط عدم موفقیت در مذاکرات هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم و قطعاً در این مورد از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کمک خواهیم گرفت.آغاز حذف یارانه پردرآمدها براساس مصوبه مجلس

محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور امروز در دومین همایش جهت‌گیری‌ اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رویکرد اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه تمام مقامات رژیم صهیونیستی و سناتورهای آمریکایی از روند مذاکرات هسته‌ای به تکاپو افتاده‌اند، اظهار داشت: اکنون توافق تا حد زیادی پیشرفت کرده و تنها دو بند اختلافی میان ایران و گروه ۱+۵ وجود دارد.

وی افزود: ۴۷ سناتور آمریکایی در نامه وزیر امورخارجه کشورمان، نگرانی خود را اعلام کرده‌اند و از این موضوع مستأصل شده‌اند.

نوبخت با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای در راستای منافع ملت گام برخواهیم داشت، گفت: در این مذاکرات، دیپلمات‌های ما به خوبی و با تدبیر عمل می‌کنند، از همین رو، جای نگرانی نیست.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری تأکید کرد: از ایشان به دلیل حمایت و رهنمودهای خوبشان در راستای گره‌گشایی تقدیر می‌کنیم و در این شرایط با تسلط بر امور و مسائل گام برمی‌داریم.

نوبخت با بیان اینکه افزایش رشد نقدینگی منجر به تورم می‌شود، گفت: یکی از بدیهی‌ترین علوم اقتصادی، رابطه میان رشد نقدینگی و تورم است که در این خصوص برنامه‌ریزی‌ لازم صورت گرفت و تورم موجود کشور به حداقل میزان کاهش پیدا خواهد کرد.

نوبخت با تأکید بر اینکه تمام وزرای اقتصادی و سیاست‌گذاران بر امور تسلط دارند، گفت: این افراد باتجربه و دست‌اندرکار بوده‌اند و بستر فعالیت‌های اقتصادی به شکلی مطلوب آماده خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع مذاکرات هسته‌ای تأکید کرد: در صورت عدم اصول توافق در مذاکرات هسته‌ای، باز هم برنامه وجود دارد و قطعاً در مسیر توسعه و تعالی کشور گام برمی‌داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه برنامه ششم توسعه با کمک فعالان اقتصادی تدوین خواهد شد، گفت: به گونه‌ای برنامه‌ریزی خواهیم کرد که هم به لحاظ زمانی و هم به لحاظ مکانی در راستای توسعه حرکت شود که در این خصوص یکی از مهمترین موضوعات مورد تأکید در برنامه ششم توسعه کشور، توجه به صندوق‌ها خواهد بود تا فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را پیش ببرد./فارس

Share