با دیوار کشی دور مجلس, خانه ملت از ملت جدا می شود؟!+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا هرچند ‌روبه‌روی‌ مجلس هر روز شاهد تجمع ‌عده‌ای از مردم است، در روزهایی گذشته مجلس شاهد برخی تجمعات بزرگ از جمله تجمع معلمان و بازنشستگان فولاد کشور بود. شاید این اقدام مجلس نیز در خصوص این موضوع باشد که امروز نمایندگان را به این فکر انداخته که حصاری قوی‌تر به دور خود بکشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مجلس شورای اسلامی یا خانه‌ملت، جایی است که نمایندگان مردم در آنجا حضور دارند و به جز کار اصلی‌شان که قانون‌‌گذاری و نظارت است. کار وکالت مردم یک منطقه را نیز بر عهده دارند و کم و بیش پیگیر مطالبات مردمی هستند که به آن‌ها رأی داده‌اند. مردم نیز با توجه به ساختار سیاسی مجلس ـ که تنها جایی است که می‌توانند ‌با سیاستمداران و وکلای خود ‌رو در رو صحبت کنند ـ مسائل و مشکلات خود و منطقه را بیان می‌کنند. ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی

تابناک نوشت: همان گونه که از نام خانه ملت ‌نیز بر‌می‌آید، جایی است که مردم و وکلای ملت، می‌توانند به راحتی همدیگر را ببینند؛ هرچند ‌شاید گاهی ‌این دیدارها جمعی باشد و عده‌ای با مشکلات خاص‌،‌ جلوی مجلس تجمع کنند، تقریبا هیچ روزی نیست که تجمعی ‌روبه‌روری درب شمالی مجلس نباشد‌ و عده‌ای برای تظلم‌خواهی از برخی حقوق پایمال شده خویش به مجلس پناه نیاورده باشند؛ البته در سال‌های گذشته، نمایندگان و هیأت رئیسه مجلس حتی برای ساماندهی این تجمعات برنامه‌هایی نیز داشته‌اند.،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،ناصر عاشوری،حمیدرضا خصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفر نعیمی رز،عطالله حکیمی

‌بنابراین، در سالهای پیش زمانی که بیشتر نمایندگان اعتراضات مردمی را حق آنان می‌دانستند، در صدد ‌بودند‌، راهکاری برای مسالمت آمیز مردم در کنار نهاد قانون گذاری ایجاد کنند. به همین جهت در مجلس هفتم، در صدد طرحی بودند که ‌جلوی مجلس، محلی برای اجتماعات مردمی ایجاد کنند و‌ فضایی مخصوص این کار برای افراد مراجعه‌کننده در نظر بگیرند.

اما امروز پس از گذشت سال‌ها از آن روز نه تنها ، هیچ کار عملی در این باره به بهانه های مختلف انجام نشده است بلکه در روزهای اخیر، برخی تحرکات جدید در اطراف مجلس به چشم می‌خورد، که اگر مخالف طرح آن زمان نباشد حداقل محدود کردن مردم در ارتباط با نمایندگان است، ماجرا از این قرار است که دور مجلس در حال پوشیده شدن با یک حصار آبی رنگ است؛ مهندسانی که مسئول اجرای این پروژه هستند، می‌گویند‌ در حال ساخت دیوار به دور مجلس هستند و گویا قرار است، حصار نرده‌ای مجلس برداشته شده و دیوار جایگزین آن شود.

هرچند ‌روبه‌روی‌ مجلس هر روز شاهد تجمع ‌عده‌ای از مردم است، در روزهایی گذشته مجلس شاهد برخی تجمعات بزرگ از جمله تجمع معلمان و بازنشستگان فولاد کشور بود. شاید این اقدام مجلس نیز در خصوص این موضوع باشد که امروز نمایندگان را به این فکر انداخته که حصاری قوی‌تر به دور خود بکشند.
resized_478990_582 resized_478991_101 resized_478992_539 resized_478995_595

نکته جالب اینکه هیچ یک از مسئولان مجلس، حاضر نیست ‌در این باره اطلاع‌رسانی کند. بهروز نعمتی، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در گفت‌و‌گو با تابناک ضمن بی‌اطلاعی از این موضع روز گذشته اصرار داشت ‌این خبر منتشر نشود. وی درخواست کرد تا روشن شدن موضوع و تکمیل پروژه موضوع مسکوت بماند.

وی امروز نیز در گفت‌و‌گو با ‌تابناک اظهار داشت، از این موضوع بی‌اطلاع است‌ و خبر جدیدی در این باره ندارد.

این نماینده در پاسخ به اینکه مگر می‌شود، اتفاقی در مجلس روی دهد و هیأت رئیسه از آن بی‌اطلاع باشد، گفت: تا این لحظه هیچ خبری در این خصوص به دست او نرسیده و با بی‌اهمیت خواندن موضوع اظهار داشت، زمانی که از قضیه باخبر شد، در خصوص اطلاع‌رسانی آن اقدام خواهد کرد.

اما یکی دیگر از مدیران مجلس‌ گفت: این موضوع مربوط به مسائل امنیتی است و به همین دلیل، کسی از هیأت رئیسه تمایلی به اظهار‌نظر در این باره ندارد، ولی دلایل امنیتی باعث ایجاد دیوار به دور مجلس شده است.

وی در خصوص این پروژه نیز گفت: قرار است نرده‌های دور مجلس جمع آوری ‌و دیوار جدید با چند متر پیشرو در خیابان بنا شود. دلیل این کار هم این است که هرکس می‌خواهد وارد مجلس شود، از یک ورودی مشخص بتواند وارد و خارج شود. همچنین محوطه مجلس هم برای کسانی که خارج از مجلس هستند، قابل دیدن نباشد.

حال چه شده ‌نمایندگانی که یک روز می‌خواستند برای مردم معترض جایگاه خاص ایجاد کنند، به جایی رسیده‌اند که امروز برای دور ماندن از مراجعه کنند‌گان به مجلس تصمیم گرفته‌اند ‌دور خود دیوار بکشند، در هاله‌ای از ابهام است و هنوز کسی در این باره اظهار نظر نکرده است.

Share