اسفندماه سال گذشته از رهبر انقلاب خواستم که مسئولیت را به فرد دیگری محول کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سردار احمدی‌مقدم هم گفت: یک ماه قبل نیز نامه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری ارسال کردم و در آن عنوان داشتم به نظرم شروع به کار فرمانده جدید از ابتدای سال بهتر است و ایشان نیز در پاسخ این درخواست من را پذیرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،با حکم فرمانده معظم کل قوا سردار حسین اشتری فرمانده کل نیروی انتظامی کشور شد.۸۷۱۱

با حکم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، سردار حسین اشتری به عنوان فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

سردار احمدی‌مقدم در جمع خبرنگاران با اشاره به خداحافظی خود از نیروی انتظامی گفت: اسفندماه سال گذشته خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و از ایشان خواستم که این مسئولیت را به فرد دیگری محول کند و به شوخی نیز به ایشان گفتم اگر شما از من خسته نشدید، مردم از من خسته شده‌اند ولی ایشان در اردیبهشت ماه، حکم بنده را به مدت یک سال دیگر تمدید کردند.

او ادامه داد: یک ماه قبل نیز نامه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری ارسال کردم و در آن عنوان داشتم به نظرم شروع به کار فرمانده جدید از ابتدای سال بهتر است و ایشان نیز در پاسخ این درخواست من را پذیرفتند و فرمودند که این پذیرش علی‌رغم خواست من است و تمایل داشتم شما تا تیرماه در این سمت باقی می‌ماندید.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه امروز حکم فرمانده جدید ناجا صادر می‌شود، درخصوص ادامه فعالیتش پس از پایان خدمت در ناجا گفت: از مقام معظم رهبری درخواست فرجه‌ای به منظور مستندسازی حوادث مهم ۱۰ سال خدمت خود در نیروی انتظامی را داشته‌ام تا حوادثی همچون، کشتار گروهک ریگی در تاسوکی و فتنه ۸۸ و همچنین فراز و فرودهای بسیاری که در طول این یک دهه رخ داد را ثبت کنم.

او در پایان با عذرخواهی از مردم در برابر کاستی‌های موجود در یک دهه اخیر پلیس، به خود نمره ۱۰ داد و گفت: شایستگی مردم ما بیش از کارهای انجام شده بوده ولی دانش و توانایی ما در همین اندازه بود وگرچه همکاران بسیار خوبی در پلیس مرا همراهی می‌کردند ولی هر قصوری که در این دوران رخ داد، متوجه من است. از این رو نمره ۱۰ را تنها به این دلیل به خود می‌دهم که با ارفاق در مقابل مردم رفوزه نشده‌ باشم./تسنیم

Share